• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tak smo i tebe uvjerili da je domače ipak kvalitetnije samo kaj si veliki škrtica pa ucijenil čovjeka na 14 kunića a drugog cijepil za 5000 jezerać :geek: :giggle: 🤭 :mad:
Ja platim kad znam da je nekaj domaće, a danas domaće nema🙂
Ti bi mi ga isto zapakiral pod domaćega 🙂
Nebuš mene žmikal za peneze🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
@MUHA, imaš praf.
Ovo malo LS+ ulja, kaj imam, još budem potrošil...ali Husqvarna više ne bu od mene dobila ni novčića.

Iako su im proizvodi bili solidni, ta marka mi se smučila ovakvim (lošim) marketingom.
Šteta... :(
Kaj i ti prelaziš na gorivo bez okusa i mirisa?

Kam su cijene ulja otišle meni se nekak vidi da se ja vračam na super 3, ako je bilo nekad dobro sad more samo bolje biti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Ne, nego na jednako dobro a jeftinije ulje, da ne plaćam ime.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Podjeli tajno ime toga ulja sa nama da vidim kak naše drndalice budu na njega disale
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,974
Ja sam kupio ovo ulje za kineske bušače rupa jer eto. Nisam očekivao da će trajati duže od jedne sadnje.

Na kraju tjeraju oni već treću godinu. Ne znam kod koga nisu bili i koliko su rupa iskopali. Nisam vidio da nešto dimi i mislim da je ok... Bilo je oko 35 kn/l kad sam ga uzimao.

1673559098098.png
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,590
,Znači ovak, bez veze je kupovati skupa/kvalitetna ulja za nove strojeve, pogotovo što stari strojevi godinama rade na mješavinu sa paradajz juhom?
Ajde mi recite...da li u današnja auta točite IINA Delta5 ulje? Da li u đondiriće, fendiće, dajčeve i ostale pizdarije točite Ina super 3?
Zašto ne?
Uspoređivati pilu iz 70tih godina i današnju je...djetinjasto, moja jonsered 820 se vrti na 8000 obrtaja dok 572xp vrti do 13000(550xp i do 14500 maksimalnih) i kako tu može ići isto ulje? Evo ja nisam niti mehaničar, niti električar, niti (više) poljoprivrednik, samo sam neškolovani drvosječa pa ne kužim...kako to?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemoj zamarat glavu stim, ja sam odustal 🙂
Ti svima možeš biti uzor na forumu, ali svima. 👍
Ja stalno nekaj ponavljam ko papagaj, ali više nemrem. Teško je nekima neke stvari objasnit, a sto puta smo to pisali već.
I onda oni koji to ne kuže ispada da im solimo pamet.
Isto je vječna dilema koja je pila bolja husky ili štil, tu se nema kaj pisat kad se sve zna, jasno ko dan. Sve čisto ko suza.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
,Znači ovak, bez veze je kupovati skupa/kvalitetna ulja za nove strojeve, pogotovo što stari strojevi godinama rade na mješavinu sa paradajz juhom?
Ajde mi recite...da li u današnja auta točite IINA Delta5 ulje? Da li u đondiriće, fendiće, dajčeve i ostale pizdarije točite Ina super 3?
Zašto ne?
Uspoređivati pilu iz 70tih godina i današnju je...djetinjasto, moja jonsered 820 se vrti na 8000 obrtaja dok 572xp vrti do 13000(550xp i do 14500 maksimalnih) i kako tu može ići isto ulje? Evo ja nisam niti mehaničar, niti električar, niti (više) poljoprivrednik, samo sam neškolovani drvosječa pa ne kužim...kako to?
Moja štilovka 064 ili 640 se proizvodi od 86 pa na dalje.
Vrti se 13 000 a šumarci su ih znali nafrknuti da je upravnik (bivši trkač) kad je došel u obilazak, pital ko to gore cross vozi....

Tih godina dvotaktola baš i nije bilo na biranje.
A danas je problem baš taj kaj ih previše ima pa čovek neznaš kaj odabrati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
@Ghost, puno toga je marketing...a pravu istinu ne znamo.

Proizvođači pila (neki) ne delaju ni lance ni vodilice...a gdje bi onda delali ulja.
Treba pogledati koje specifikacije određeno ulje zadovoljava i kupiti OEM ulje istih specifikacija. Kome se to ne da, kupi ulje iste marke kao i stroj (trimer ili pila, svejedno) i plati ga 30...100% više od OEM (proizvođačkog) ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Ma i te specifikacije kaj pišu na kanticama su porez na bedake koji u pisano štivo vjeruju.
Ko da to neko nekad kontrolira kaj je u kantici..... ako nist drugo rok mu se bu izašel....ili sličan izgovor.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,590
@MUHA da, ali šumarijci nisu u šumi radili mješavinu niti su znali niti ih je zanimalo kakvo je ulje, a sintetika je postojala i tada.

@ZJ ne govorim o Hq ulju, stihl...ili bilo kojem "proizvođaču" govorim o sintetikčkom i mineralnom ulju, govorim o uljima tipa sintetike a košta 20-30 kuna litra, otvoriš ga a ono smrdi ko vrag, meni je takvo ulje skupo. Ja, kako sam rekao, kupujem Hq Xp ulje za mješavinu, za bilo koje sintetičko ulje ja moram ići u Županju (20km) ili Vinkovce...ovo mi je dostupni da iz šume nazovem trgovinu i kažem da mi treba i sutra dan mi je kanta u dvorištu, meni je ta povoljnost bitnija od možebitne razike 20-30% razlike u cijeni. S druge strane ti sam si rekao da uzimaš INA lancol koji je, po meni, među kvalitetnijima ali je i dosta skuplji od Hq.

Ako ćemo o aspenu, meni je po punoj cijeni preskup, da je kvalitetniji, od "našeg" goriva definitivno jest, da pila bolje radi, da ga manje troši...jest...nije to neka ekstra razlika ali ipak postoji, da se bolje osjećam nakon skurenih 6-7 litara goriva u danu kad radim sa aspenom nego sa našim gorivom i to jest, to tvrdim odgovorno a nakon potrošenih cca 200 kanti tog goriva mislim da imam nekog kredibiliteta. Dalje što se tiče, opet,lancola odnosno specifikacija, uzimao sam jedno vrijeme ketenol pantherol ili tako nešto i bilo dobro ulje i dosta jeftino, od jednom počelo dolaziti crno ulje i smrdi po hipenolu, ja pitam utrgovini šta je, danije greška, veli nije, kontaktirali proizvođača ili tako nekog veli da je ulje poboljšano...meni nije odgovaralo iako po specifikacijama je bilo bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
@Ghost, mislil sam na "ozbiljne" marke ulja, poput Castrola, Shella i sličnih, a ne nekakvih "kućnih manufaktura" ;)

Glede posebnih goriva...sam veliš da je u osnovi preskupo, ali imaš neku računicu. Vjerujem da neka razlika postoji, ali i sam veliš da to nije neka "astronomska" razlika, kakvom se ovdje želi prikazati.

Cijene svega su porasle, ali moji prihodi nisu, pa nije pogrešno razmišljati o uštedama.
Znaš kak se veli:
Tko ne zna šparati sa šibicama, ne zna ni sa metrom drva.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Shell vam radi ulja za stihl,a exxon mobile u jednoj rafineriji u francuskoj radi za husqvarnu,takoder tamo se puni i za Ramdu ono zeleno,iz iste pipe za koju ide i husqvarna xp. Sam staj xp 190 a ramda 95. A isti vrag.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Aspen da ne valja nebi ga drugi pokušavali kopirat, al im nejde🙂
Ima puno proizvodača koji delaju goriva takva za male pogonske strojeve, ali aspen je na vrhu.
Kod mene u dučanu ima pakiranje samo po litru trenutno, i košta 5,37€ 🙂
Neko veki skupo je, je skupo je ali treba gledat i drugu stranu malo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
@ZJ nije više astronomska razlika niti između mercedesa i renaulta...ali mercedes je ipak mercedes..tak i aspen ;)
10 litara mješavine me sa Stihl HP ultra ili Husq XP košta cca 100 kn. 5 litara tog Aspena je 170 kn. To je 3,5x skuplje. Prošle godine sam potrošil ak se ne varam oko 80-100 litara mješavine. To je recimo 1000 kn. Ista količina Aspena bi bila 3400 kn. Za takvu cijenu ne da treba “osjetiti” razliku nego trebaju ispadati tratinčice iz auspuha. Za 3 godine na razlici kupim 572xp… Svi bi mi vozili Mercedes, BMW, Audi… Kad bi to imalo “smisla”… Naravno, svatko sa svojom lovom radi kaj hoće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
košta 5,37€
Za te peneze ja si kupim kotač jegera, a šibu na kojoj ga bum spekel bum ekološki sa nožem odfikaril i na suharkima ga spekel ;)

Po mom mišljenju taj aspen ima smisla, ali samo za korisnike koji godišnje troše par kapi benzina pa im litra potraje dve ili više godine.
Ja koji stvarno jako malo mešunga potrošim godišnje sebe tu ne vidim. Da nema onih Tomosiča kaj sve spale kaj je pri hiži opet se nebi videl.
Složim na početku godine 5 litri mešunga i točim ga u motorku, flaksericu i četverotaktnu kosilicu. To mi je taman, a sa litrom aspena taj posel nebi napravil.
Kak veli @Tommy, ko troši više za par let kupi novi stroj, a i ovaj kaj vozi na aspen se bu garant bar malo potrošil.
Ma i da se ne potroši nimalo, zastarel bu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh