• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
@ZJ nije više astronomska razlika niti između mercedesa i renaulta...ali mercedes je ipak mercedes..tak i aspen ;)
 

Prilozi

  • Screenshot_20230113-101924_Gallery.jpg
    Screenshot_20230113-101924_Gallery.jpg
    17.1 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20230113-101903_Gallery.jpg
    Screenshot_20230113-101903_Gallery.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 38

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
@Tommy slazem se, ja sam jos prije u ovoj temi pisao da ga po punoj cjeni necu kupovati niti ga kupujem, dok je bilo 170 kn 2 kante kupovao sam i ta razlika cjene mi se isplatila.

@Perko upravo zbog toga sam i naveo te dvije marke auta 😁
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,980
No ajde da mi nešto korisno napišemo u ovoj temi.

Koliki je "rok trajanja" ulja za dvotaktne motore?

Tipa ono nađem na akciji pa uzmem par litara koje će mi trajati par godina?

Ili spremam šupu pa nađem litru xp ulja za koju je znam odakle mi ni otkad mi 😂?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Gledal sam neke američke fllmiće gdje navode da je 2% radi ekologije, no da je problem s podmazivanjem lagera na maloj pesnici (u klipu) i da preporučuju 2,5% jer je onda valjda osjetno bolje podmazivanje (pogotovo strato motora, koji troše manje goriva).
Gdje ima dima, ima i vatre...a tih 0,5% ne bu spasili svijet, ali bi mogli produžiti vijek našim malim strojevima.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Kad razljevaš. Vidiš one tri kapljice sa strane…
Ucinilo mi se da ima puno vise pa zadrhtala ruka 😅

A ne znam, ja stavljam isto malo vise, recimo na 5l.benzina 2% ni bilo 100ml, ja stavim 120ml...nije neka razlika ali racunam na onaj dio koji ipak ostane u bocici jer se meni ne da cekati da se sve iscijedi
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ucinilo mi se da ima puno vise pa zadrhtala ruka 😅

A ne znam, ja stavljam isto malo vise, recimo na 5l.benzina 2% ni bilo 100ml, ja stavim 120ml...nije neka razlika ali racunam na onaj dio koji ipak ostane u bocici jer se meni ne da cekati da se sve iscijedi
Malo benzina u bočicu i ne treba čekati da se pocijedi. ;)

Volim da mi je mjerica za ulje nakon delanja mešunga čista i suha. Isperem benzinom i obrišem krpom da je suha. Također stavljam malo više od 2% ulja, 5-15% odokativno, kak se zalomi kod sipanja u mjericu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nikak. Zato je ne koristim. Umjesto nje imam malu posudu s ručkom (vjerojatno od senfa). Do donjeg ruba gornje strane ručke je 40 ml. 20 ml (za litru goriva, jer koristim litrenu ambalažu od ulja ) procijenim.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Nekad, prije nego su došla ulja i kanticama s mjernim posudama, mjeril sam menzurom. Onda je bilo ispiranje po tvojem receptu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Sipati iz kante od 4 litre u litrenu bocu, pa iz litrene sipati u malu posudu pa onda u kantu za benzin...i još prati i sušiti tu posudu, kako već rekoh nisam toliko vrijedan da bi si zadavao dodatan posao pogotovo ako je to nešto što radim svakodnevno 😁
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nitko nije rekel da bilo tko drugi treba tak.
Kak bi se trebalo delati ako se litra ulja za mješavinu ne potroši u 5 godina. Kupiti 4 litarno pakiranje pa onda pretakati? Vjerojatno ne treba niti motorke, niti koristil drva za ogrijev. Ipak je grijanje plinom brže i manje je posla. I čišće je. ;)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Prijatelju ti si meni to predložio, ja sam samo rekao da se meni to ne radi i ne isplati, bez ljutnje.. A nisam niti rekao da nekome ne treba motorka niti drva, svak radi kako misli da je za njega bolje...a evo (ako smijem) prijedlog, može se 2t ulje kupiti i u bočici od 1dcl :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dragi kolega, divim se tvojemu znanju u vezi radova u šumarstvu, nesebično iznesenom na forumu. (y) Hvala ti na tome. :ppozdrav:
No, ova naša mala diskusija je krenula u krivom smjeru i ne namjeravam je nastavljati. Ostaj mi pozdravljen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh