• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Ranije sam koristio ova ulja za pripremu mješavine:

View attachment 34572

S tim uljima mi nije zaribao niti jedan motor. Dok sam prije toga koristio INA dvotaktno ulje radio sam skoro svake godine jedan popravak radi zaribavanja.

Ovo sam ulje neki dan po prvi put kupio, nadam se da bude OK:

View attachment 34573
Moze neko objasnjenje jer izgleda 35 godina koristim lose ulje.
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Korisio sam Divinol jednu bocu i ulje je meni bilo super.
Divinol ima rafineriju i nije prekupac
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Tko kaze da je problem? Ja samo mislim da je preskupo za flaksericu i motorku. Iako, vrh. Nema bas puno boljeg. U kineza i staru flaksericu trpam 4% mineralnog/polu sintetike, bilo koje jeftine. 40kn/L. To je moje. Stari kupuje za stihl 038 Stihl po 70kn i radi 2%. Lijepo.
Ja šibam ovo od castrola, nevidim di bi bil problem oko toga ulja? Nikad niš nije bilo.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma prijatelj nije tak skupo kad litru imam dugo, pa ne trošim baš puno mješavine tako, onda si kupim malo bolje ulje.
I motul 710 navodno da je jako dobro.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Moze neko objasnjenje jer izgleda 35 godina koristim lose ulje.
Objašnjenje?
Meni je dovoljna i spoznaja da prelaskom na pripremu mješavine prvo s uljem od OMV Istrabenza, kojeg više nema kod mene na tržištu, pa kasnije na ova ulja čiju sam ambalažu fotografirao, nisam imao niti jedno zaribavanje cilindra.
S INA dvotaktolom sam zamijenio najmanje 4 klipa i 4 cilindra u roku četiri godine na frezi za gorice. I pazi sad: iza toga sam frezao s istom frezom narednih desetak godina, s istim klipom i cilindrom, još je živa u šupi. Stoji radi dotrajalog fergazera.
Motorne šprice za gorice, tomosovu rotacionu kosilicu za gorice i dvije flakserice sve koristim mješavinu ovih ulja 2% i svi su klipovi i cilindri OK.
Nisam jedini, na žalost bilo je kod mene više ljudi koji su se žalili na taj INA dvotaktol.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Ina dvotaktol je inače najbolji za tomosove agregate (osim za cilindre s nikasilom). Samo ga treba stavljat 4%.
Iza njega jedino ostaje suh auspuh, ostalim uvijek završetak mastan..

@plus su cilindri i klipovi bili originalni ili je bilo honano na veću mjeru? Možda majstor pogriješio u toleranciji. Ili je bila slaba mješavina..
UMO agregati bar nisi visokoturažni, pa bi im trajnost trebala biti veća 🔧🔧
PS: ja koristim crveni stihl, 70 kn litra. I eto ništa nije zaribalo, ni mopedi, ni motorke ni trimer 😉
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Sve ok. Ja koristim za tomose,stihlov trimer motorke iskljucivo inu i to 5% mjesavinu nikad nisam imao problema .Na gradilistu također koristimo inu.Vecinom je to iz prakticnih razloga al stvarno nikad problema
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Prvi sam komplet za popravak kupio nov u trgovini, a onda sam svaki put išao u brusionu i dao zaribani za brušeni, sa pripadajučim klipom. Mješavinu sam radio tada 4%, ali je to znalo dimiti kao sam vrag između redova u trsju, za krepati. Onda sam prešao na OMV ulje, prvo na 3%, a ubrzo na 2% i nikad više kvara, zaribavanjem.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Najbolji jer nekad nije bilo drugog u to vreme osim dvotaktola ine.
A danas imaš 10 vrsti na svakoj benzinskoj, pa ti budi pametan kaje dobro, ja sam na castorlu od kad sam vozil NSRku, Mito,i par krosera 80 i 125 kubika, to mi ostalo ko najbolje ulje i od onda to koristim.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Dopustite mali dodatak. Ipak nije isto ulje za pripremu mješavina za dvotaktni motor sa zračnim hlađenjem ili vodenim, to da se odmah razumijemo.

Vidim da je kolega Perko pojasnio da koristi bogatu mješavinu od čak 5%, a kao takva ona bi mene dok je bujna vegetacija u trsju spremila u bolnicu, zadušila.
I 4% je bilo: suze liju plave oči :cry:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Zato se koristi ulje za brzo izgaranje, nema dima ni d od dima.
Al mislim da je 5% puno previše za bilo kaj. Neznam, ali mislim da je.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Zato se koristi ulje za brzo izgaranje, nema dima ni d od dima.
Al mislim da je 5% puno previše za bilo kaj. Neznam, ali mislim da je.
Mozda je previse ali definitivno nema stete, a sto sto se tice ekogije ponekad je vise stete nego koristi od tih sranja
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Ne bih se složio.. Previše ulja isto može štetit..
Stvori se preveliki uljni film oko klipa i zacvika. Pogotovo kod nikasil cilindra, jer se tamo stavlja i manja zračnost nego kod gusnatih..
Tako da treba slagati u skladu s proizvođačem 😉

Tko maže taj i vozi je stara narodna izreka 🤣🤣
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
Kad je bogatija smješa uljem, pa zadimi više ja onda malo dizne korigujem, i neme problema. Al kad je siromašna smješa ( od ulja), nema korekcije.
Prošle godine pravio mješavinu imauo oko 3 l bezolovnog i dodam još2l, te u kanisteru izmućkam sa uljem. Počeo radit oko mene dim ko sa logorske vatre. Malo ja to iskorigujem , teže pali, sporije vuče , ali neda se zagušit. Naravno ja to potrošio , sutradan da napravim drugu mješavinu i skontam da sam umjesto 2 l bezolovnog dodao 2 l dizela.
Definitivo su nova sintetička ulja bollja.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Znam da je, ali ga moji lokalni trgovci u više ne nude :cry: .
Kupio sam ovo sada u Bauhausu, valjda bude OK. Ne želim kupovati u servisima, jer ružno i nerealno nabijaju cijenu.
Divinol možete kupiti u Motoreni (Nedelišće ) obična flaša (1 lit) po 39 kn ili u Agronomu bivši Lupres u Nedeljancu po 44 kn , pakovanja sa dozatorom na oba mjesta su skuplja za 5+ kn .
 

Najnoviji postovi

Na vrh