• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Pa ako je samo zbog ekologije,nevidim zasto bi kupovali po toj cijeni
Navodno manje sumpora i benzena pa je manje štetno za udisanje.. Možda sad griješim, ali ne sjećam se da sam baš čuo za česte probleme s dizanjem od benzina. :unsure:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Da li i oni koji voze na naftu imaju isti problem sa dizanjem? :unsure:
Moram priznati da do sada nisam razmišljal o tome kao uzroku.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Jel jos uvijek traje akcija? Planiram si uzeti za probu.
Kod Blaževića ga ima još po akcijskoj cjeni, za ostale trgovine ne znam.

Ne znam, ali znate ono iz filmova kad se lik zatvori u garažu sa upaljenim autom pa se uguši od ispušnih plinova? Mislim da je slično i sa motorkama samo što se radi na otvorenom pa nije toliko izraženo, ne znam, to je samo nešto što mi je palo na pamet

RWYA.jpg
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Puno ti hvala na informaciji!
Danas sam kupio u Gradecu Aspen. Zadnje kanistere 1+1 sam uzeo, a u Dugo Selo mi se nije dalo ici po jos. Veli trgovac da su se ljudi navukli na taj Aspen. Probat cu, pa javim dojmove. Takodjer sam uzeo lancol od Husqvarne. 5L za 100 kn uz napomenu da uskoro slijedi korigiranje cijena. Naravno, poskupljenje. E sad, sto ce poskupjeti i u kojoj mjeri, vidjet cemo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Puno ti hvala na informaciji!
Danas sam kupio u Gradecu Aspen. Zadnje kanistere 1+1 sam uzeo, a u Dugo Selo mi se nije dalo ici po jos. Veli trgovac da su se ljudi navukli na taj Aspen. Probat cu, pa javim dojmove. Takodjer sam uzeo lancol od Husqvarne. 5L za 100 kn uz napomenu da uskoro slijedi korigiranje cijena. Naravno, poskupljenje. E sad, sto ce poskupjeti i u kojoj mjeri, vidjet cemo.
Nema na cemu, jesi im barem rekao da sam te ja preporucio da dobijem bodove neke 😁 Zezam se, ja vec par godina surađujem sa njima ali ovim iz D.Sela, sutra ocekujem posiljku lancola i lanaca i x-tough vodilicu. Aspen mi vise na smiju slati.
Danas sutra kad se pila otvata sasvim drugačija klinička slika iznuta🙂
Ko kod pušača i nepupača, aspen i obična mješavina.
Tako vele, a ako nis drugo barem mirise iz auspuha 😊
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Pa kad nam je bas full posao onda 8-10 litara ide dnevno goriva. Nisam to probao, ma ovdje u okolici je tesko i Aspen nabaviti, kad sam iz zajebancije pitao Bana za xp ulje 4 litre veli da nisam normalan i da sam prvi sa takvim pitanjem. Kolega neki dan u Vinkopromu kupio lanac 36 zuba pa ga ovaj pita da li je siguran da je toliki lanac da jos mu nitko to nije trazio 😁 tak da tako sto mogu jedino kod nataše tražiti

Btw nisam kupovao ni aspen u bacvama nego si preracunavam litre 😁
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma niko ne traži jer ljudi neznaju za bolje, ni ja nisam još probao, ali mislim kad bude svečano paljenje da aspen bude sigurno🙂
Malo je takvih ko ti profi šumara, mi smo svi neki hobi šumari. 🙂
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
A ja mislio polu,ali fuli profesionalni. Znaci polak profesionalni od full profesionalca.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
A što vas levate... Imate očito para na bacanje. Marketinški trikovi trgovaca da vam prazne džepove. Da i božije gorivo koristite jedan dan će otić klip i karike. Ne bacajte pare u gluposti. Još će te za podmazivanje lanca koristit maslinovo ulje jer je zdravo a 100kn L
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa normalno da će otići, ali ne tako brzo ko sa običnim benzinom, nisu to marketinčki trikovi, ne guraju oni to gorivo. Proizvođač ti veli 2% sa svojim uljem, al ovo ne guraju, ovo iskusni znaju kakva je roba to. Marketing bi bilo kad bi rekli koristite to i to gorivo, al toga nema.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Sto mu jadova, pa kak su onda još na životu stare Stihlovke, a imaju po 40-50 godina. Trošile su kaj se imalo (4-5% ulja i peri). Ove nove bi sa svim tim dodacima, sintetičkim uljima, finim benzinima trebale durati onda barem dvostruko duže. Možda poanta ipak nije u kvaliteti goriva i ulja već u kvaliteti materijala? :unsure:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Onda bolje nek mi lisice po dvorišču hodiju, ja to nebi ni zabadav🙂zna se kaj valja, to ja imam. Ali kad smo kod ulja nema do xpa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh