• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma inin lancol je zakon i kod nas ga svi koriste i nema problema sa zapecenim naslagama i cvikanjem lanaca i pregrijavanja.

Kod ulja za mjesavinu jre bitno da ne stvara garez i da ima dobar viskozitet sa malom skoro nikakvom kolicinom dima i to je znak da se ulje veze za stjenke motora kad je vruc i podmazuje a ne da odmah sagorjeva i konstantno dimi.
Tu dajem prednozt husky,motul,selenija i stihl uljima.
Ipak su to brendovi koji si nesmiju dopustiti pogreske u kvaliteti uz toliku konkurenciju.
Dok nekad je bio jedan proizvodac na nasem trzistu i mogli su radit kaj su htjeli
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Što se tiče lancola - Inin je definitivno best-buy, izvrstan za te novce i rekao bih da zadovoljava 99% korisnika.
Nešto bolje bi eventualno mogli tražiti profi korisnici koji pretežno rade s vodilicama s tvrdim vrhom (bez vršnog zupčanika). Izvrstan je i Oregonov, nešto je doduše skuplji od Ininog.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
skorpione, 038 ima 31 godinu, sg 17 malo manje, FS 450 ima 10 godina. Nisu komunalno iskoristene ali nisu puno vise ni postedene. Vjerujem da je tako kako ti generalno tvrdis, vec bi bile ,na stolu'.

Ti znas za taj slucaj, ja za 20 ljudi iznad i ispod pozicijama koji koriste ulje svog brenda, i sto sad?
Ajde necemo se sada natjecati argumentima.

Nitko ne osporava kvalitetu ulja stranih brendova, da ih tako generalno obuhvatim, ali ne treba pausalno generalizirati po pitanju otkazivanja strojeva koristeci ulje domaceg proizvodaca.
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Ma, sve u redu - stvari nikad nisu crno bijele niti je ikad išta 100%. Veći broj uzoraka na temelju kojih nešto zaključiš stvara samo bolju statističku sliku.
Ja ne negiram tvoje dobro iskustvo, samo napominjem da je sa spomenutim proizvodom osjetno više loših nego dobrih iskustava.
Zadnjih godina otkad je ekonomska situacija takva kakva je i sam kod kupovine bilo kakvog proizvoda nastojim da bude domaće proizvodnje - ako mu je kvaliteta podjednaka stranom, da na taj način bar mrvicu pomognem našu proizvodnju. To stvarno mislim i nisu prazne riječi. No sa nekim stvarima ne želim se kockati inzistirajući na domaćem pod svaku cijenu.
U svakom slučaju svaku diskusiju i konstruktivni dijalog, kakvim doživljavam ovaj naš, cijenim i vjerujem da doprinosi tehničkoj educiranosti svih koji ga prate. Pozdrav :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel normalno da mješavina koja se drži na polusjenovitom mjestu(kukuružnjak) nakon, pa niti 2 mjeseca, potpuno izgubi boju. Da nema ogavan miris i blago cedevita boju, mislio bih da sam lud i da sam dedi zaboravio napraviti mješavinu.
Radi se o ininom dvotaktolu u 3 litarskoj bijeloj HDPE ambalaži.
Trimer sa tim gorivom jaaako teško hladan pali i zaljeva.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Na mojem čamcu, mješavina stoji u boci PET ambalaže. Motor je Tomos 4. Čamac stoji na suncu tokom cijelog dana. Nakon par dana, mješavina u boci postane prozirno žuta, kao spravljena s žutim motornim uljem. Nakon više od 2 tjedna takvog izlaganja suncu po cijele dana dok čamac pluta na vodi, obično dolazi do zamućenja mješavine.

Reakcije nekih aditiva na svjetlost.

Rezultat, Tomos 4 nikada nije prigovorio. Godišnje potroši do 50L goriva, od toga više od 70% je bilo izloženo suncu i bez crvene boje ili zamućeno ako je duže stajalo.

Ulje ostaje u gorivu, podmazivanje se odvija, a promjena boje, kako sam rekao, čisto je kemijska rekacija nekih aditiva i svjetlosti.

Spominješ HDPE (crna) odnosno PEHD, koja bi trebala biti kompitabilna s gorivom, tj. štiti od utjecaja svjetlosti, ali stvarno nisam u tome stručan i ne mogu tvrditi, postoje li još neka ograničenja.

Također, nemam osobna iskustva s niti jednim Husqvarna uljem pa da ga usporedim u istim uvjetima kao i INA i Stihl, a oboje su se zamutili u mojem slučaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Problem starog goriva...
Benzinu ishlape lakše frakcije, pa preostale teže rasplinjavaju.
Ja sam primjetil na motornoj pili, u kojoj uvijek ima goriva, da dimi pri radu, naročito hladna, za razliku od trimera u kojeg ide gorivo do najviše mjesec-dva starosti. Kad u pilu nalijem novo gorivo, dim gotovo da nije zamjetan.
Benzin je BS95 i XP ulje.
Gubitak boje nisam zamijetil. Mješavina je nekak zelenkasta.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Deda ima fiks ideje i drži sva goriva u kukuružnjaku, kao radi sigurnosti....nema veze.
Meni se to ne događa jer držim goriva u mraku, a otkako stavljam aditiv preko zime, nemam niti problema sa talogom na proljeće.
Dobro sam upoznat sa problemom "starog" goriva, ali nikad u tako kratkom vremenu. Trimer me dobro izjebao, jer nisam očekivao takakv problem. Koji se riješio tek promjenom goriva.
HighDensitiyPolyEthylene je bez dodataka prozirno-bijel, i trebao bi biti otporan na gorivo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa klasika, brtva od puhanog/ekstrudiranog polietilena, iskreno nema pojma koja je bila prvotna namjena tog karnistra. Stegnut je bio dobro, to znam sigurno.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Što se tiče lancola - Inin je definitivno best-buy, izvrstan za te novce i rekao bih da zadovoljava 99% korisnika.
Nešto bolje bi eventualno mogli tražiti profi korisnici koji pretežno rade s vodilicama s tvrdim vrhom (bez vršnog zupčanika). Izvrstan je i Oregonov, nešto je doduše skuplji od Ininog.

hmmm
nebi se baš složio s time osobno kupuujem po 10 l MOdriča " testerol" 160 kn što ispada 16 KN/l i zadovoljava sve potrebe, mastan, ljep,jiv, sve OK
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
od ine više uopče ne kupujem jer je sve rijeđi,viskozitet mu je ko suncokretovo ulje
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ljudi moji pa formula se zna i zna se koji aditivi trebaju.koristite ina scuter ulje koji je isto polusintetički i bit će još manje čađe odnosno neće je uopće biti kod pila,trimera i sličnih.
pa inin dvotaktol se koristio od tomos penti do strojeva koji se vrte 3 puta brže i valja.kažem vam da ovi uvoznici kupe ulje u rafinierijama i onda preprodaju po punovećoj cjeni samo zato što na ambalaži piše stihl.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
S jednim dijelom se mogu složiti sa tobom, ali da uvoznici određuju koje će se ulje koristiti, to je glupost. Molim te lijepo, koji su oni faktor....obični trgovci i ništa više
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Re: Kakve motorne pile preporučujete.....???

hehehe dobra. Hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Kakve motorne pile preporučujete.....???

meni da jer radim mješavinu preko 2.5 posto
 

Najnoviji postovi

Na vrh