• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Onome tko je u sustavu pdv-a mu nije jeftinije... ili griješim..???
pa slovenac nemora znati da si ti u sustavu pdv-a,jer je to onda neka druga procedura,vrlo vjerojatno.
ako odeš kao fizička osoba bez da naglašavaš da imaš opg kupuješ normalno kako sam napisao u prijašnjem postu.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
da sve je to meni jasno ali ja sam u sustavu pdv-a i ne isplati mi se kupovati u Sloveniji jer mi ispada u Hrvatskoj jeftinije. Jer u Slo. mi npk 15-15-15 izađe (pretvoreno u kunama bez pdv-a) 356kn a u Hrv. me izašao 322kn.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cijene su vrlo "popularne" kao da se svi takmice tko ce bit najskuplji. Ista stvar sa cijenama sjemena
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
A jesu svi popularni s tim postotcima za gotovinu 2-3 do 5 posto
Za kes bi trebao bit popust 25%,pa nek se lova vrti
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
još 5 mjeseci do jeftinog gnoja...bez papirologije...hehe...imam točno 25 km do Kmetijske zadruge u Metliki...:icon_e_wink:
Evo, svi čekamo taj 1.7.2013. Baš me zanima što će onda uraditi Petrokemija? Sada kukaju da ne mogu imati niže cijene (čitaj: vi ne možete slobodno uvoziti pa mi možemo diktirati cijene), a što će onda biti kada uvoz bude slobodan?
Slična priča je bila sa Yugićem i Crvenom Zastavom, i onda Yugo nije preživio "otvaranje" tržišta; kako će ovo preživjeti Petrokemija :icon_hang:
Nažalost, očekuje se "smrt" još jednog mastodonta (poput brodogradilišta); dobar proizvod, vrijedni radnici i nesposobna lopovska uprava....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Evo, svi čekamo taj 1.7.2013. Baš me zanima što će onda uraditi Petrokemija? Sada kukaju da ne mogu imati niže cijene (čitaj: vi ne možete slobodno uvoziti pa mi možemo diktirati cijene), a što će onda biti kada uvoz bude slobodan?
Slična priča je bila sa Yugićem i Crvenom Zastavom, i onda Yugo nije preživio "otvaranje" tržišta; kako će ovo preživjeti Petrokemija :icon_hang:
Nažalost, očekuje se "smrt" još jednog mastodonta (poput brodogradilišta); dobar proizvod, vrijedni radnici i nesposobna lopovska uprava....


Cijena gnojiva ovisi o cijeni plina.Tako da ako se što ne promijeni po tom pitanju,jeftinijeg gnoja nebude.Radim u petrokemiji i sve znam u vezi toga! 1 lipa poskupljenja plina(jedna lipa),znaci 7 milijuna kuna veci mjesecni racun za plin u petrokemiji,pa si nabaci racunicu!
Svi zelimo jeftiniji gnoj,a bome i plin..sada smo placali oko 3kn,sad se potpisao ugovor sa gazpromom za kolicinu od nekih 20%(koliko se po postojecem ugovoru moze kupiti van ugovorene kolicine i to jos vrijedi do 2014. godine,onda bi trebalo sunce svanut!) po cijeni ako se ne varam 2,49kn.
mi ionako 80+% izvozimo gnoja i bez europske unije,tako da smo mi izvoznička firma,naše domaće tržište je poprilično malo(politika nam je takva da seljaci sve manje mogu kupiti gnoja) i onda to je to to..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Cijena gnojiva ovisi o cijeni plina.Tako da ako se što ne promijeni po tom pitanju,jeftinijeg gnoja nebude.Radim u petrokemiji i sve znam u vezi toga! 1 lipa poskupljenja plina(jedna lipa),znaci 7 milijuna kuna veci mjesecni racun za plin u petrokemiji,pa si nabaci racunicu!
Svi zelimo jeftiniji gnoj,a bome i plin..sada smo placali oko 3kn,sad se potpisao ugovor sa gazpromom za kolicinu od nekih 20%(koliko se po postojecem ugovoru moze kupiti van ugovorene kolicine i to jos vrijedi do 2014. godine,onda bi trebalo sunce svanut!) po cijeni ako se ne varam 2,49kn.
mi ionako 80+% izvozimo gnoja i bez europske unije,tako da smo mi izvoznička firma,naše domaće tržište je poprilično malo(politika nam je takva da seljaci sve manje mogu kupiti gnoja) i onda to je to to..

Kako objašnjavate cijenu npr. uree koju sam ja platio prije mjesec dana 3,76 kn/kg bez pdv-a, a u srbiji pišu na njihovom forumu da kupuju po cijeni od 48-49 dinara što je oko 3,10 kn/kg. Gdje je razlika? Jel imate kakve izvozne subvencije?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
... mi ionako 80+% izvozimo gnoja i bez europske unije,tako da smo mi izvoznička firma,naše domaće tržište je poprilično malo(politika nam je takva da seljaci sve manje mogu kupiti gnoja) i onda to je to to..

Sve 5! Vi ste izvoznicka firma a na nase trziste idu tek mrvice vase proizvodnje, ok. Zasto onda nama nabrijavate cijene a svud okolo gdje ga izvozite to isto gnojivo je malo do znatno jeftinije? Ako smo mi kao trziste tako mali i nebitni onda nas nemojte derat nego olabavite a derite one sto vam nose vecinu kruha. E da, bilo bi tako kad ovi vani nebi imali konkurenciju kojoj vi morate parirati a za nas vas boli djon! Vani igrate kako drugi svira a kod nas ste vi i dirigent i orkestar a mi nek plesemo u podrtim šlapama.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Cijena gnojiva ovisi o cijeni plina.Tako da ako se što ne promijeni po tom pitanju,jeftinijeg gnoja nebude.Radim u petrokemiji i sve znam u vezi toga! 1 lipa poskupljenja plina(jedna lipa),znaci 7 milijuna kuna veci mjesecni racun za plin u petrokemiji,pa si nabaci racunicu!
Svi zelimo jeftiniji gnoj,a bome i plin..sada smo placali oko 3kn,sad se potpisao ugovor sa gazpromom za kolicinu od nekih 20%(koliko se po postojecem ugovoru moze kupiti van ugovorene kolicine i to jos vrijedi do 2014. godine,onda bi trebalo sunce svanut!) po cijeni ako se ne varam 2,49kn.
Ovo je računica.
Znam da se (nažalost) vezani uz nepovoljnu cijenu plina, ali cijena plina na globlanom tržištu je ista za sve. Isporučena cijena plina je stvar uspiješnog/neuspiješnog dogovaranja, marži, provizija i ostaloga.
Evo u izvještaju pišete da je cijena plina porasla 31% i da zbog toga niste mogli ostvariti plus u poslovanju.
A ostali proizvođači gnojiva; zar je njima cijena plina išla dolje.

mi ionako 80+% izvozimo gnoja i bez europske unije,tako da smo mi izvoznička firma,
Govorite da ste izvozna firma, a u izvještaju piše da izvoz pada...
evo Kinezi imaju proizvodnu cijenu DAP-a (64%) od 524 USD/MT (nemam sada izvještaj iz Kazahstana pri ruci, ali i njihove cijene su tu negdje), a kolika je proizvodna cijena DAP-a za Petrokemiju?
Imam izvještaj iz Ukrajne; FOB cijena UREA 46% 380 USD/MT; ako je Kina i Kazahstan daleko, Ukrajna je tu preko puta (Crno more, Egejsko, Jadransko, Luka Rijeka). Može li Petrokemija napraviti UREU po 380 USD/MT i istu isporučiti na HRV tržište?....
Pa koje su onda vama izvozne cijene, ako možete konkurirati ovim cijenama na svjetskom tržištu (uz enormno skupi plin koji plaćate)?
JEr ako ovi gore imaju jeftiniji plin i ovako niske cijene, kako im Petrokemija može konkurirati sa skupim plinom.... jedino ekstremno niskom izvoznom cijenom!!!! A razliku plaća, tko? Domaći proizvođač.
KRALJ JE GOL ! :(envy):


naše domaće tržište je poprilično malo(politika nam je takva da seljaci sve manje mogu kupiti gnoja) i onda to je to to..

Da se ne shvati krivo, nisam protiv Petrokemije, štoviše, Petrokemija ima stratešku važnost za HRV (kako za poljoprivredu, tako i za gospodarstvo u cijelini), ali način upravljanja je definitivno loš, i to je ono što će Petrokemiju definitivno pokopati.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
bobostar kapa dole za post!!!


JEDNO BANALNO PITANJE!

na koju foru je austrijski gnoj jeftiniji od našega u samom startu!
ako ga usporedimo sa našim bez ikakvih carina,nameta i ostalih gluposti!

kaj oni imaju niže inpute??? ili jegnoj lošiji???kaj je u pitanju????

ONO KAJ SE MENI ČINI JE TO DA KOLIKO GOD BILI SKUPI INPUTI ZA PETROKEMIJU I DALJE IMAJU PRRREVISOKU CIJENU I DERU NAS KO ZEČEVE...

dokad, ne znam! Ali posrnuli bumo! Malo nas dijeli od bankrota!

Pa probajte deti na paper malo, računica je jasno! Halooooo????
A većina nema izbora i drži ih sam Bog na opstanku!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
petrokemija je izvoznik jer je to jedan od načina da ova naša sirota država dođe do deviza, a pritom nije važno kaj petrokemija na tome gubi...
a za cijenu se slažem, mi domaći kompenziramo gubitak koji naprave izvozeći...
e pa zato bum ga ja lijepo uvozil...odemo žena i ja, pa mama i seka, pa ja i seka, pa mama i žena, pa ja i mama, pa seka i žena...:biggrin:...pa opet drugi dan u krug..:(giggle):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nasa Petrokemija ce po svoj prilici kao i vecina nekad dobrih firmi morat otic u prodaju nekom za "šaku šljiva" jer trude se svom snagom da je upropaste. Dok se na nasem trzistu pojavi ozbiljnija konkurencija Petrokemija ce kleknut ko prosjak pred crkvom.

Posudio sam sliku sa srpskog foruma nadam se da mi nece zamjerit, evo cijena preko

fotografija0054m.jpg


Da pojasnim,
KAN - Subotica 25kg kosta 745 dinara (1e = 112din) ili 6,65e. 6,65e x 7,55kn = 50,20kn za 25kg.
100kg = 200,8kn

NPK 16:16:16 Rusija kosta 2510 dinara za 50 kg. 2510 / 112=22,41e x 7,55 = 169,20kn za 50kg.
100kg = 338,4kn

Mi smo daleko najskuplji u okruzenju sa cijenama repromaterijala.
Prosle godine sam kupio Suboticku 15icu i bilo sve dobro. Ove godine imam Kutinu jer sam uzo po cijenama u 12. mjesecu, Ureu jos nisam rijesio ali cu sigurno kupit kod onog ko bude povoljniji bez obzira na proizvodjaca. Kad je lova u pitanju nema ljubavi!!
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi, imam problem nadam se da mi netko može pomoći, naime imam izoranu tablu 15 ha, koju je moj pametni braco izorao a nije ništa pitao zato kaj mu je bilo "dosadno" taj dan (malo je šlampav), i napravio mi je totalnu pi......iju, nije bačena sedmica pod brazdu, i sad ja imam za razmišljat, neznam kaj da napravim, dali ima tko iskustva s zatanjuravanjem sedmice, dal bi to bilo pametno, ili bi samo hitil gnoj u vjetar, na tu tablu ide kukuruz pa ako ima tko šta za savjetovat bio bi jako zahvalan na odgovoru, lijep pozdrav!!!!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pa kod nas je svi bacaju u sjetvi ,tak da to nje nikakav problem, a ako i zaoravamo gnojivo bacamo ureu
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
pa kod nas je svi bacaju u sjetvi ,tak da to nje nikakav problem, a ako i zaoravamo gnojivo bacamo ureu

Ma znam da se baca u sjetvi, ali konkretno 7:20:30 koji se inače baca pod brazdu za nju me zanima....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Ovo je računica.
Znam da se (nažalost) vezani uz nepovoljnu cijenu plina, ali cijena plina na globlanom tržištu je ista za sve. Isporučena cijena plina je stvar uspiješnog/neuspiješnog dogovaranja, marži, provizija i ostaloga.
Evo u izvještaju pišete da je cijena plina porasla 31% i da zbog toga niste mogli ostvariti plus u poslovanju.
A ostali proizvođači gnojiva; zar je njima cijena plina išla dolje.


Da se ne shvati krivo, nisam protiv Petrokemije, štoviše, Petrokemija ima stratešku važnost za HRV (kako za poljoprivredu, tako i za gospodarstvo u cijelini), ali način upravljanja je definitivno loš, i to je ono što će Petrokemiju definitivno pokopati.


možda da i država smanji svoje marže na plinu i pdv-u ,cijene bi mogle biti ko u bosni
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
pa kod nas je svi bacaju u sjetvi ,tak da to nje nikakav problem, a ako i zaoravamo gnojivo bacamo ureu

Ma znam da se baca u sjetvi, ali konkretno 7:20:30 koji se inače baca pod brazdu za nju me zanima....

jasno je za fosfor i kalij da im treba 5-6 mjeseci da tek počne djelovati. ja za repu uvijek zaorem 2/3, 1/3 bacim pred sjetvu. 15 ha nije malo, a ako ništa ne baciš nećeš ništ ni ubrati,
možda da baciš petnajsticu samo, neznam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ma znam da se baca u sjetvi, ali konkretno 7:20:30 koji se inače baca pod brazdu za nju me zanima....

Nisam neki stručnjak, ali 7 se zaorava zato jer jako sporo seli u dublje slojeve. Ak je zatanjuraš, možda nebu sva iskorištena ove godine, :=:) ali bi trebala djelovati i iduće. :icon_e_smile:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
isplati se kome je blizu, može se voziti 4 vreče po osobi, e a zašto je tamo jeftiniji.. pa oni imaju PDV na poljoprivrednu robu (sjemenje, gnojivo) 8.5°% a ne kao mi 25!

zakaj samo 4 vreče?? pa zar nije max dopušteno 100€ po osobi a da ništa drugo ne plačaš??? kak npr dok ideš na mađarsku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh