• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Universal 445

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bolju završnu kontrolu, jer su išli za SAD po nazivom Long(Agri), npr ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A kaj kad bi se recimo u Italiji potražili djelovi za njih? Pretpostavljam da dosta toga paše od Fiata?
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
A kak radi bez auspuha?
malo oštrije al nije primjetiti kakvo puckanje nakon zagrijanja

A kaj kad bi se recimo u Italiji potražili djelovi za njih? Pretpostavljam da dosta toga paše od Fiata?
i tako se često radi kod nas. Agroizbira Kranj ima kod mnogo dijelova na izbor, ''bolje (sumnjam talijanske)'' ili ''Romunjske'' djelove, takodje cijena je drugčija. Ali kod PVP neznam...nisam majstor za nju i kad se je remontovala nisam znao gdje su se djelovi kupovali :)
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Na drugom videu je i veći gas, pa se možda zato izgubi to štucanje. Al ni ja se nebi zamaral s tim, bitno da on dobro radi zagrijan i pod punim opterećenjem. 👌
A vidim da imaš i antifone spremne u kabini 🤭😀
PS: univerzal ti je krive boje 🤦😅
Na prvom i drugim videom obrtaji su na 650, manje ne štelujem zbog podmazivanja (600 je minimum i u mom radioničnem priručniku). Kad pustim na 1000 obrtaja za kakvu minutu, on se smiri i samo ponekad još palo pucka.
Antifone koristim kad se dugo vozim i da glava ne eksplodira ;) :D
On je bio take boje još kad sam ga kupio, al sam ga zbog očuvanosti sredio u potpunosti. Bolje nek sredjen oldtimer nego kinez ;)

Posle kupovanja (imao još sve original gume):
received_743422802933399.jpeg

Posle remonta:

20220319_164335.jpg

20220319_164452.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Taj traktor je novi i nije još razrađen dovoljno, tako d a bi navedeno simptomi mogli biti do toga. Smo ga dobro upregni i gas do daske , s vremenom će problemi nestati sami od sebe.
Inače prelepo izgleda, mada boja malo nije plavo - plava, ustvari je modra neobična boja za taj traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Na prvom i drugim videom obrtaji su na 650, manje ne štelujem zbog podmazivanja (600 je minimum
Mi ne držimo minimum (ler gas) ispod 800...900 o/min.
Spusti se jedino nakratko pri uključivanju kardana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li si razmišljao koliko ti je sat precizan?

Sem toga ler je naštelan na pumpi na stolu..plus plpmba..tak veli srruka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Štima to s naštelanim gasom na pumpi. Po toj tablici bi trebala biti naštelana VT pumpa za ubrizgavanje.
Ali zato postoji ručni gas, na kojem digneš ler koliko želiš, jer se ionak za većinu radova koristi nožni gas.
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Da li si razmišljao koliko ti je sat precizan?

Sem toga ler je naštelan na pumpi na stolu..plus plpmba..tak veli srruka
Moja je bila naštelovana samo na max. obrtajih i tamo stavljena plomba, ali ler nije imao plombe.

Ali mogu usporediti okretaje sa ručnim mjeračem okretaja i tako postaviti ler :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Od dvije, koliko sam imal, ni jedna nije imala plombu na leru, već samo na maksimalno.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Imam jedno pitanje u vezi starog univerzala 445 s jednim mjenjačem.
Susjed me zamolio da mu pomognem promijeniti ulje u mjenjaču kaj i nije neki problem sve dok nisamo skinuli čep i na magnetu našli komad zuba od zupčanika.
Sad mi smo skinuli oba gornja poklopca i zupčanici su svi čitavi i konusno tanjurasti je ok.
Ali smo primjetili da se okreče osovina i čahura koja drži na mjestu međuzupčanike za prednji pogon.
Na čahuri se vidi da je pojedena i kad je okrenemo s šrafcigerom počinje za nju zapinjat zupčanik.
To bi bilo najbolje zamijeniti ili kaj.Nekad se znalo desiti kaže susjed da u 4 brzini pod opterečenjem kao nešto preskoči.
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Zamjeniti i nemaš brige
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Regulator koji regulira broj okretaja ili takozvani špric fertajler?
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
ono drugo. Kad motor nije opterečen (niz brdo) između 1000-1500 obrtaja motor ''lupa'' ali kad je malo opterečen lepo radi na bilo kakvima obrtajima. Sumnjam regulator koji regulira količino goriva...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pogledaj onu štangicu za gašenje da slučajno u ventil ne zapinje.
Sam regulator je ispod ovog poklopca.

 

Karlito

Novi član
Tu od
25 Kol 2023
Poruka
3
Pozdrav imam problem s univerzalom znaci ulje kad promjenim u getribi i nakon par sati rada ulje postane bijelo znaci kad izvadim mjerač ulja za getribu ulje je unutra bijelo jel zna možda ko do ceg bi moglo biti
 

Najnoviji postovi

Na vrh