• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Hvala na savetima kolege. Dize bez problema, eto jedino ovo sto nece bas lako kad je bez tereta. A, recite mi kad se ugasi traktor jer treba da drzi u vazduhu prikljucak ako je podignut?
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pazite koji se problem javio kod hidraulike. Postoji luft unutra gde su biksne i zato je pustao ulje. Zamenili smo gumicu i sad trenutno ne pusta. Da li je neko ima slican problem?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Malo jučerašnjih aktivnosti, obnovila se limarija
 

Prilozi

  • 20210405_190127.jpg
    20210405_190127.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 32
  • 20210405_190122.jpg
    20210405_190122.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 32
  • 20210405_190117.jpg
    20210405_190117.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 32

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Dečki, koliko bi vrijedil 550DTC, bez kabine, s malo radnih sati?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Koja je godina, u kakvom je stanju, kakve su gume...
Prije koji mjesec bio je jedan na njuškalu, tj. to je bio prije moj traktor kojeg smo mi kupili novog 1987.g., a prodali ga 2008.g. za 7.000,00 eura, da bi mu sad bila cijena 9.300,00 eura (nema kabine).
Kad smo ga mi prodali imao je sve 4 skoro nove radijalne gume i bio je u super stanju, a sad je limarija ofarbana i stavljene su prednje nove gume.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ljudi kod nas traže nerealne cijene za strojeve i priključke. To što se traži za Zetore, Univerzale, Štoree i sličnih su smješne. Ili što ovi prekupci dovoze priključke izvana pa misle da se cijena udvostruči samo prelaskom granice. Ne kažem da ti traktori nemaju svojih prednosti u pogledu troška održavanja, ali svejedno to ne opravdava cijene koje vise na njuškalu. Pratim malo te oglase pa vidim da sam npr. isti oglas vidio prije pola godine i još čovjek misli da to njegovo toliko vrijedi...
Takve cijene jedino mogu biti u zemljama kao hr gdje učinkovitost nije nešto puno bitna i gdje poljoprivredu većinom održavaju poticaji. Ljudi uzmu minimalno što treba samo da održavaju to što imaju, da se dobe poticaji, proizvoda je pitanje da li uopće ima ali to nije ni bitno. No dobro, neću dalje kriva rubrika. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Ti bi kupil ili si samo nanjušil gde spava?
Razmišljam da prodam dva i kupim jednoga...

Koja je godina, u kakvom je stanju, kakve su gume...
Ne znam, kraj 80-ih bi rekel. Gume originalne zadnje, za prednje ne znam, no nije ni važno.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Ako je u dobrom stanju i redovno održavan, to se isplati uzeti i ako je koji euro više, naravno ak trebaš traktor za sebe. Kolko vidim kužiš se u sve, tak ak treba nekaj pošarafit to si središ i imaš traktor zvjer za svoje potrebe.
Samo ak si uspio vidjeti kak ima riješenu hidrauliku volana, da li ima pomoćni cilindar ili ima danfos sistem i direkt cilindar?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Mislim da je servo volan, ali nisam siguran. Hidrostatički je na novijima.
Kak ne delam puno više, a traktor mi i dalje treba za pokositi, malčirati, dopeljati...u ovoga valjda ne bi trebalo ulagati (možda ugraditi kabinu). Jedino me muči kaj je spor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Razmišljam da prodam dva i kupim jednoga...
A čul sam, da. Čul sam i cijene i morem ti reči da buš teško prodal bez obzira kaj su oba u vrhunskom stanju izvana i iznutra i nisu se nikad oznojili. Možda ako malo popustiš, ali razumijem te u potpunosti.
Traktori su top ali jebe ih krsni list da bi prošli zaručnički tečaj...

Svjestan si da ako kupiš ova dva a kupiš drugog opet bude trebalo raditi nekaj, garant bude trebalo. A ja sve stariji i sve manje volje imam za restauracije tak da .... samo na ovu pjesmicu dodaš na početku NE ;)

 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,953
A kaj savjetujete za U445. Od prvog dana je na gospodarstvu. Novi kupljen. Trenutno ima 14000 sati. Limarijski super. Prošle godine nove lamele, jer se vučna raznitala.
Teško pali, grijač radi, izvadio sam ga van užari se u sekundi.
Kad je u grani topla je na dodir, al traktor i dalje vrti, vrti.. Bez obzira kolko ga dugo grijem.
Dal se isplati sredit samo glavu? Ili da se mučimo s paljenjem?
Na proljeće baca umjetno, u ljeti tu i tam malčira travu jer nema kabinu pa se lakše oko grana motat. I u jesen bere kukuruz s jednorednim beračem..
Da napomenem ne grije se, ne gubi snagu, samo ga eto to paljenje počelo mučit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Rekel bi da ne dihtaju ventili, kak je i na našem motoru bilo. Glava dolje, sve buš znal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Orginal motor?
Možda probat Bosch pumpu uredit, dizne pregledat, ventile poštelat. Ako nema pomaka onda s obzirom na sate znaš kaj te čeka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh