• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Prvo moraš utvrditi jel curi ispod nipla ili na lajtungu.
Ako je na lajtungu obično je glava oštečena i treba novi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Znači lajtung bi se trebal dati nabaviti ak je do njega..
Budem to moral rastaviti jedan dan, pa da se reši još prije početka sezone
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Vjerujem da traktor Univerzal iz Sesveta ima. Ako nema treba pitati u Dom. Još nekih dijelova imaju na skladištu. I to orginalnih kaj je najbitnije.
Baš neki dan sam šogiju mjenjal krajnike koje je kod njih kupil. Orginal made in Romania
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Ja sam pred koji dan naručil zadnja svjetla za 445. Isto pisalo made in Romania.
I došla su kompletna s žaruljama i žicama. 70 kn/kom
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Predobre traktore su delali, a i ak se kaj pokvarilo moreš doma sam složiti.. Isto kak i IMT..
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Pa zato baš.. Nisu ništ zaradili na servisiranju i prodaju dijelovi, pa su propali.. 🔧🔧
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Nakon što me dopala čast da moram napraviti kompletno uređenje na 1010dt, ne bi baš rekao da su proizvodili vrhunske traktore, ali da su bili dobar omjer cijene i kvalitete to sigurno. U principu su univerzali traktori koji su rađeni po licenci Fiata, no rumunji bi često neke dijelove malo promjenili, strojna obrada nije bila na zapadnoj razini, kao ni materijali i radi toga si ga je istok mogao priuštiti, dok se na zapadu nisu baš prodavali u velikim brojevima.
Tvornica je propala kao i mnoge druge iz postkomunističkih zemlja, nažalost ne zato jer se crni zapad urotio protiv njih, nego se dogodilo isto ono što smo imali prilike vidjeti i kod nas, a to bi bilo politika, skorojevići, kriminalci i sav ostali ološ koji se probio na vodeće pozicije od čela države pa tako i do vrha svake državne firme...
 

univerzum445

Novi član
Tu od
26 Ožu 2021
Poruka
9
Drugari da li neko zna koji je precnik rupe na polugama hidraulike na 445-ici traktor mi je u selu a trebao bih nesto napraviti. Hvala Jabucica poluge hidraulike.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Da budemo precizniji, mjere su colne 7/8" (22,225mm), odnosno 1 1/8" (28,575mm).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šteta kaj i tu nije takva rupa koja se svakom klinu prilagodi i još je nepoderiva. :hahah:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh