• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

S

sspol150

Guest
aham da sad kad je rastavljen da se promjeni kaj se sve da i teraj na mojem je sam krav bil kja su pupucali 2 šarafa koji su držali zamašnjak i onda smo lamelu odmah rešili i semeringa sam smo prvi put zajebali mislim majstor nije dobro rešil navoje i opet si šarafu popucali onda smo dali urezati veče navoje na zamašnjaku i stavili veče šarafe i nema više brige star je 40 godina i još an danas mu sat radi danas sam gledal ima 5899

i tak s dva šarafa manje na zamašnjaku se vrtio godinu dana onda su i ostali popustili i sve se raštelelo i počel je scukavati gadno onda samrašarafil poklopca sam i imal kaj videti dobro kaj se nije veče sranje dogodilo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sspol150

Guest
je kod bivšega vlasnika je 15 godina stajal kad smo ga kupili prvi put je oral a više 15 godina je bil stari još je i to stariji tip getribe ali jako je živ na gasu još i sve mislim tak su svi dost živi na gasu i dost je teški za svoju konjažu kaj mu je prednost
 

tommek10

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
10
Prvi mi je traktor i mogu reci da sam u globalu zadovoljan. Imam nekoliko problema koja me malo smetaju.
1. Kad pustam kvacilo polako traktor cukne jako osim u prvoj sporoj gdje normalno kreće. Što bih trebao pogledati??
2. Traktor dok je hladan tesko pali. Nakon grijanja cujem onaj "prasak" i kad zaverglam tesko mi sastavi... moram nekoliko puta ponavljati. Kad se ugrije okida bez problema. Citao sam tuda po forumu pa sam shvatio da im je to rak rana.
3. Pokazivaci na kontrolnoj tabli mi nepokazuju dobro, kazaljka goriva mi se pomakne malo ako ima vise od pola rezervara, tako i temperatura uvijek mi je u bijelom tj na pocetku a cijeli dan orem s njim...m pomakne se tek malo. Obrtaji rade normalno...
Rijec je o utb univerzalu 445 zadnja vuca.... ako tko ima iskustva vremena i zivaca neka nabaci koji savijet..mm lijep pozdrav
 

Prilozi

  • 20140321_120409.jpg
    20140321_120409.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 556
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
1 poštelati kvačilo
2 krenuti od filtera, ventila pa prema dizama i pumpi i ako nebu pomaka na bolje, makina
1347536052.gif

3 za gorivo najvjerojatnije nevalja mjerač, to rješavaš jutarnjim točenjem do čepa ili ugradnjom mjerne letvice u blizinu rezervara.
Temperatura je problem, ona mora biti radi eventualnih mogučih oštečenja. Za početak probaj žicu koja je na glavi na indikatoru nasloniti na masu i onda očitati koju je vrijednost pokazal sat.
 

tommek10

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
10
Kad stavim zicu na masu temperatura mi ide u maksimum. Znaci otisao indikator temperature... moram li bas uzimati za univerzala ili je to neki standard pa odgovara i s drugih traktora...
Ocistio sam fikter zraka, testirao dizne ko beba su, muci me sto tesko pali dok je hladan :-/
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Koje ulje stavit u puž volana na U-445, ili da miješam mast i ulje? Koju mast i koje ulje ako to stavljam?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ide motorno ulje.
Ak hoćeš, imam ti SAE320.
 

Denis

Novi član
Tu od
13 Ruj 2007
Poruka
9
Kod Universala ti sat temperature bi trebal radit ovak: Ak je vani toplo i prije nego das kontakt cajger ti je na pola bjelog polja....ak je na suncu moze doc i do crvenog....kad das kontakt mora past na pocetak bjelog i kad radis opet se pomalo penje......opako ga trebas upregnut da bi cajger dosel do crvenog. Hoce im zastekat i vurica pa ponekad pomaze ak ga odozgora sam malo puknes s rukom nemoj s batom nego sam s rukom ga klopnes :))
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kad stavim zicu na masu temperatura mi ide u maksimum. Znaci otisao indikator temperature... moram li bas uzimati za univerzala ili je to neki standard pa odgovara i s drugih traktora...
Ocistio sam fikter zraka, testirao dizne ko beba su, muci me sto tesko pali dok je hladan :-/
Najvjerojatnije je onda riknul indikator. Neznam dali bi odgovaral od nekog drugog vozila, a da je istog koraka navoja. Ja mislim da bi tremal pokazivati točno, ali ....
Jesi pogledal usis dali je čist, najbolje skinuti usisnu granu da bi sa sigurnošču videl u kakvom je stanju.
Koje ulje stavit u puž volana na U-445, ili da miješam mast i ulje? Koju mast i koje ulje ako to stavljam?
Ja bi metnul hipenol bilo kakav, a ako je semering sumljiv onda tekuču mast
 

tommek10

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
10
Kod mene je uvijek na minimumu tj. Na pocetku bijelog polja bez obzira koliko radio.... onda je vjerojatno on crknuo? Mislio sam ga skinut al mi voda izlazi pa sam odustao, strah me da nezakuha :-/ a di kupit tog boga?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak imaš negdje trgovinu sa rezervnim djelovima za traktore uzmi taj indikator za uzorak i nek trgovac malo potraži, nije to nikakav sveti gral da trebaš tražit neznam gdje. Moguće da bi toga bilo i u autodjelovima.
 

tommek10

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
10
išao sam u prodavaonicu gdje se prodaju dijelovi za poljuprivredne strojeve, imaju indikator ali za ferca.... m14 mislim da je duplo manji od univerzalovog, nazalost kod mene jako malo univerzala :-/ . To se nemoze reparirati? morat cu zvati u sesvete pa naruciti tamo sam narucivao filtere i ostalo. Više će me izaci postarina nego sami dio :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nema tu reparacije :/ Napraviš spisak djelova koji ti trebaju i nazoveš ih i oni to pošalju poštom. Ja sam prošli tjedan išao sam tamo i uzeo djelove za ovaj drugi 445 koji sam nema dugo uzeo jer u Karlovcu isto tako za njih imaju samo neke sitnice. Kad sam u trgovini tražio da mi to naruče i da ću platit i malo više ako treba samo da se ne vozikam tamo i natrag onda su me lagano svi do jednog odj....li. Moliš ih da ti uzmu novce i neće.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
na mom universalu kad stisnem kvacilo nesto pocne lupat sto prije nije bilo. cuje se samo kad je stisnut kuplung. dal bi to bila lamela il lager il tak nes?? dal netko zna kaj bi to bilo da znam smijeg ga koristit il ne? mehanicara nemrem trenutno dobit, a treba mi traktor.
 
M

meda

Guest
pozdarv društvo posjedujem traktor univerzal utb 533 zanima me gdje mogu nabaviti prekidače što se nalaze u kabini traktor takođe i radna svjetla što se nalaze na kabini sa vanjske strane
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taman sam pomislio kako je univerzal idealan a onda sami neki čudni zvukovi ..nije valjda univerzale sjebala blaga zima kao i jesensko oranje ..
vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
pozdarv društvo posjedujem traktor univerzal utb 533 zanima me gdje mogu nabaviti prekidače što se nalaze u kabini traktor takođe i radna svjetla što se nalaze na kabini sa vanjske strane

Univerzal Sesvete zovneš i oni ako imaju pošalju to poštom. Broj si nađeš preko googla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh