• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

S

sspol150

Guest
neki dan gledam ja susjeda kako ore s unijom 445 i dvobraznim plugom 12 cola i vidim ja pa to je strašno igral se s tim plugom i pitam ja čovjeka kak to da tak ide veli mi čovijek da je prije jako puno radil s njim i kod generalke je izbrusil pikse kao da su pikse predviđene za brušenje i s tim brušenjem je došel na 55 ks traktor ide ludnica kaj radi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da je on tu moral još nešto napravit a ne samo cilindre brusit.
 
S

sspol150

Guest
hm i meni je to malo čudno bilo al tak mi je rekel čovek al vidi se da je traktor jak bum ga drugom prilikom pital detaljnije
 
S

sspol150

Guest
hm traktor je 88 godište vidi se da ima više 45 konja oral je livadu dost tvrdo nije ni koristil šperu a posle je letel po oranju s 2,20 sjetvospremačem pa mi je bilo čudno moj dost dobro ide al ovaj ludnica i veli da je brušenjem piksi dobil jačinu al ima tu još kombinacija više i kao da su na tom traktoru pikse napravljene tak kaj dok se pobrusi dobije jačinu veču nek je bila tak sam ga bar skužil i nek je dize poštelal malo jače mislim da bi se bez brige dobila bar konjaža za 5 konja više
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Konj mora biti mali ,a dizna duga i jaka i onda na sistem poluge ,,nije baš za amatere al skužil buš z vremenom ..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koda neznaš na kaj sam mislil, al bitno da malo pikneš :D:

Ubace se veči klipovi, pumpa se malo "odvrne", a dize naštelaju na veči pritisak i to bi trebalo dati malo više konja, kaj ne?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Koda neznaš na kaj sam mislil, al bitno da malo pikneš :D:

Ubace se veči klipovi, pumpa se malo "odvrne", a dize naštelaju na veči pritisak i to bi trebalo dati malo više konja, kaj ne?

Kak to radilica i glava podnesu???
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
to su imali original oni dt ,dtc 55-plavi su bili osnova od 445 .širi klipovi,,,,,al je bila razlika v radilici .to ti je isto ko i kod 1.9 tdi orginal crveni i ima jaču radilicu drugče klipove s kanali za hlađenje ,i podmazivanje,pumpa nebo -i zemlja......i kad običnom deneš čip.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
...plavi 55, mislil si valjda na 550 DT(C)...su isti kao 445, samo s jednim cilindrom više.

Da se previše ne zamarate: netko je tu na forumu dal razbušivati motor od 453 (fi 95) kao na 533 (fi102).
Nije to problem napraviti, no važno je da predmetni blok ima dovoljno "mesa". Zato mora biti noviji blok, koji je već imal deblje pikse.
Radilica i ostalo bi trebalo pasati.
 
S

sspol150

Guest
ma ima dosta tih kombinacija ja se nekaj malo razumijem v to al ne baš preveč dok bum nekad u budučnosti radil generalku na uniju bumo vidli kaj se more nebi bilo loše ga pojačat ak more izdržati mada po meni najbolje je ono kaj je oriđiđi orginal
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na PVP-u postoji zarez; crtica, isto takav zarez postoji i na deklu na koji se PVP pričvršćuje. Po mome mišljenju ta dva zareza se trebaju poklapat i motor bi tada trebao normalno radit? Kod mene se događa da kad je to tako složeno da motor jako dimi i na pol gasa frflja. Kad PVP zakrenem prema gore (u lijevo) tada prestane dimit i normalno radi ali tada teže pali, odnosno treba mu dva tri okretaja više da sastavi. Prema riječima bivšeg vlasnika pumpa i dizne su prije 50-tak sati uređene. Za vikend bi trebao doć majstor da to malo pogleda a do tada da čujem vaše prijedloge.


E da riječ je o U-445
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
možda ti to mehaničari stručno objasne, al ja se sječam da smo ko klinci prije trideset let na starom golfu i na stojadinu znali vrteti frtajler tak da je jedva zapalil i to na šlepanje, al je zato imal puno više snage i bolje je gas primal neg original. a kaj se tiće većeg borunga, jen moj kolega je to izvel na univerzalu 445, sve si je sam delal al je moral i klipnjače menjati jer su na klipovima bili veči bolcni. mislim da je del borung 102 mm, tak mi je nekak v vuhu ostalo
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
moze pomoc? na universalu do koje crtice treba biti ulje u getribi? do prve na kojoj pise CU ili do druge?? meni je malo ispod prve pa me zanima kolko treba dolijat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A donja crtica je min. a gornja max. Gledaj da je barem uvijek iznad minimuma jer inače voli zezat kad kipaš sa prikolicom ako imaš kipericu.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
budem nalijal onda, nek se nađe. Hvala.
a moze bit da hidraulika pod teretom trza ak mi fali malo ulja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh