• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

tommek10

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
10
Ja sam bas neki dan cistio. Skupi mi se kao neki mulj na onom mesinganom sto ide u filter. Traktor je dosta godina stajao. Ispustio sam ulje i stavio novo ali trebao sam prvo nafte uliti i upalit da proradi 10 sek da se procisti pa ona ulit novo ulje. Zna nekad malo hidraulika zezat kad se nakupi. Filter malo se u benzinu ocisti propuse na kompresor i natrag vrati. Sve skupa 10 min posla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ispustio sam ulje i stavio novo ali trebao sam prvo nafte uliti i upalit da proradi 10 sek da se procisti pa ona ulit novo ulje.
Neznam kolko je to pametno radi gumenih djelova unutra

Filter malo se u benzinu ocisti propuse na kompresor i natrag vrati. Sve skupa 10 min posla.
Ja sam ipak skloniji pranju minivašom, jednom sam imal probleme baš zbog takvog čišćenja.
Taj filter treba ponekad ipak i zamjeniti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam uzel novi filter za štore ..pretpostavljam da je isti .
Na kraju sam ipak stavio starog jer je novi večih oka nego stari , novi ne može ni čavle zadržati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebal si pitati, ja bi ti rekel gde ima stare kvalitetne robe za kupiti :icon_wink:
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
zna netko dal postoje kakve sheme spojeva zica za svjetla na universalu, za svjetla na blatobranima? jer kako god spojim neko svjetlo nece radit pa vec pomalo gubim zivce..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
A DA PROBAŠ NA ŽICE ZALEMIT ,ŽARULJE-NORMALNO ISPRAVNE .jer obično se ,zapravo u 87% slučajeva problem javlja baš u rasvjetnim tijelima ,koja svojom tehnološkom razvijenošču ne zadovoljavaju ,VIBRACIJE osoboto kod traktora s istoka,,,
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
spojil sam ta svjetla na blatobranima i napokon rade, al ne rade duga svjetla, znaci kratka rade al kad upalim duga ugase se. otkrio sam da duga svjetla nemaju napona na osiguraču jer fali žica koja ide kroz osigurač i natrag do svjetla, kad sam prespojiil duga svjetla na mjesto gdje su kratka onda rade. al neznam kak more falit cijela žica ak su na svakom osiguraču tri žice, samo na tom dvije?? i na koji način da ja sad dodam jos tu jednu žicu koja bi išla od svjetla do osigurača? ili mozda su duga svjetla drugacije spojena, ali na tom osiguraču nema napona pa mi je i logicno da ga nema kad fali jedna zica koja se vraća od osigurača do svjetla? netko imao iskustva s tim?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa bravica bi morala tak raditi da kad uključuje duga svijetla, kratka se moraju ugasiti, odnosno prekida im struju, to je tak po pravilu, a pozicija mora stalno raditi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Gdje se sve nalazi broj šasije na U-445? Znam da ima pločicu sa desne strane na getribi, jel ima još negdje ukucan broj?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ja sam uzel novi filter za štore ..pretpostavljam da je isti .
Na kraju sam ipak stavio starog jer je novi večih oka nego stari , novi ne može ni čavle zadržati .

je al kolko taj more izdržat,,,to se nisi zapital ...

budem nalijal onda, nek se nađe. Hvala.
A moze bit da hidraulika pod teretom trza ak mi fali malo ulja?

to cukanje je dobro za potpuno pražnjenje tovarnog prostoea priključnog vozila ,osobito donjeg dijela -pod ,a prilikom prijevoza mokrih materijala ljepljive strukture..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
da, znaci kratka se ugase ali duga ne rade i onda prednja svjetla ne rade uopce.

na 340 ima pločica s desne strane na getribi i na desnoj strani na mašini. za 445 neznam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
osim na pločici broj šasije ti je odlijan na getribi ispod desne stepenice kao i godina proizvodnje, a na motoru je broj motora a ne broj šasije. nekad se u knjižicu uz broj šasije upisival i broj motora i u slučaju zamjene motora moral si prije na miliciji predati zahtjev i čekati rješenje kojim ti se odobrava nabava i zamjena pogonskog agregata. nije ni prije baš sve bilo bajno, samo smo to nekak brzo zaboravili
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
pa kaže @novcky da je odlijan na getribi sa desne strane, budem sutra pogledao da vidim jel ima kaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja ne vjerujem da je odlijan, ko bi za svaki odljevak blok prepravljal radi jednog ili više brojeva.
Negdje mora biti nalupano ili se uzima broj koji je na pločici (kao na IMT-eu) i na tehničkom udara.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo da se odmah ispravim, broj je samo na pločici, dole su odlijani godina proizvodnje i valjda oznaka dijela ili kalupa, ali nije isti kao broj šasije
 

Najnoviji postovi

Na vrh