• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ako se to sve i nekim čudom nađe, teško da ćeš bit u plusu u konačnici. Jedostavno uzmeš dupljaka ak imaš love a ak nemaš dobar je i obični. Ak si do sad sav posal obavljal sa malim 533 sa universal ćeš se preporodit.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Bolje onda nač nekog dupljaka u lošem stanju pa ga sredit. Naknadno ič ugrađivat prednji pogon odma prekriži,da i uspiješ nač sve djelove to bu koštalo i živaca i love i opet majstora da to sve posloži,tak da ti nebi preporučio da se u to upuštaš. I ja sam bi moral nabaviti nekakvog dupljaka pošto su mi i njive i šume sami bregi a i još i živim na bregu pa bi dobro došao i za put čistit al jednostavno love odnikud,tj uvjek ode na bitnije stvari. U planu imam kroz godinu-dve,tri:biggrin:nač nešto u lošijem stanju za male pare al da se ima računice složit pošto me bi samo djelovi koštali pa to pomalo sredit,a sad dal bu to IMT,Univerzal il pak neki Rus vidli budemo kaj se bu našlo i kolko bu se love pribralo,mada nekak me vuče IMT kolko god i drugi i ja sam nekad pljujem po njemu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT-u ti prednja vuča ne radi u rikverc a ako prepraviš ukapčalicu lomi zupčanike tak da hm hm .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Željac, ovo za imt je vrlo relativna tvrdnja...tako da...!
Ma sitnica 40 godišnje iskustvo na IMT-ima i kanta onih malih zupčaničića .(znaš koliko je veče opterećenje na pr vuču kad ide u natrag u brijeg nego napred ?) .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemogu si to uzeti zdravo za gotovo kad znam nekoliko ljudi koji imaju IMT-e u DV izvedbi i nemaju problema s prednjom vučom ama baš nikakvih.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zeljko je po brdima vozil a po ravnici je druga stvar.
Igra tu i ulogu njeznost vozaca...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
IMT-u ti prednja vuča ne radi u rikverc a ako prepraviš ukapčalicu lomi zupčanike tak da hm hm .
Modeli s jednosmjernom spojkom na prednjem kardanu moraju imati sporiji prednji most nego zadnji (da bi stvar uopće radila), tehnička logika nameće pitanje:
- jesu li isti prijenosni odnosi na modelima s jednosmjernom spojkom i s ručnim uključivanjem prednjeg pogona?

Da ja to sebi prepravljam na ručno uključivanje (fala Bogu, nikad nebum), ugradil bi za broj veće gume na prednje kotače, da se ubrzaju prednji kotači, te da ne štopaju zadnje. Opće je poznato da se je poželjno da se prednji kotači vrte do 10% brže od zadnjih (računajući obodnu brzinu, a ne broj okretaja).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT koristi staru MF prednju vuču odnosi nisu isti(ZJ u pravu si) Torpedo ima bržiju prednju vuču super za blato ali ne smije se uključit na suhom (puca zglob ili poluosovina) Oficir u pravu si Šanana je na ravnom i ne kuži opterečenje prednje vuče u brijeg i rikverc opterečenje je više od 3.5 puta nego na zadnje kotače zato stradaju ona tri mala zupčanika sorry kaj kvarim temu Univerzal .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Uvijek je bolje da je prednji pogon brži od zadnjega. U zavojima se to kompenzira. A ak je sporiji, nevalja ni na ravnom, a kamoli u zavoju.

Bumo premjestili ove razgovore u temu IMT.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Akcija danas


10491967_1515502295335196_6093110089652221558_n.jpg


10559866_1515502205335205_3294033274441256535_n.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Ma je novi,12 godina star i 200 radnih sati!
To je susjedov,stajao u garaži pa konačn počel i radit nešt s njim,kupil neke strojeve i tak.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Išlo bi brže da sam ga stisnul al znam da bi se vlasnik plakal da kaj mu to delam s traktora :icon_fU:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2RSIlmvyO8s[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Reci gazdi da se taj motor nesme vrtiti ispod 2000rpm, jer bu imal puuuno gareži na ventilima, i to bu veća šteta neg to malo više goriva kaj bu skuril.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zato i ima 200 vur na 12 let :)

cijenim gazdu koji čuva stroj, al ovakvima treba dati srp u ruke i nek ručno čiste drač kaj mu traktor ostane u garaži čisti i da se odmori :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh