• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Hahaha ima malog tomeka doma ,plačal je druge da mu delaju a ima takvu zver doma,sad je počel delat pa ga ja i tata učimo kak se dela i tak :icon_weed:

Stari moj da ja to imam ja bi ga teral ko vrag svoju mater
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Baš kak ti ZJ veli, taj motor voli okretaje, kod mene rijetko koji priključak tjera ispod 2000 okretaja, osim laganih poslova na sjenokoši...

ovako se guši, čađa se skuplja i prije će riknuti nego onaj koji se tjera malo jače
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Al to su još novi strojevi...barem freza i malčer..sad kad ce se kukuruz malčirat ide on na 540 okretaja :(giggle):
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Svaki stroj je predviđen za 540rpm kardana i tada radi najbolje,a to šta mi na universalima moramo imati 2000okretaja motora za 540 kardana još i bolje jer imaš više snage i traktor se ne guši pod opterečenjem... Radio sam prije sa IMT-om koji je osjetio svaku malo veću travu kod malčanja pa ga moraš tjerati na 2000 okretaja a tada kardan vrti prebrzo...
A moj univerzal(Fiatov motor) tek na 1500 počme lijepo raditi i voli visoke okretaje..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Teško pitanje, moraš oprati i utvrditi gde pušta.
Gle kolko je tu spojeva i mogučih mjesta propuštanja



 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kad smo već kod puštanja ulja, meni pušta na mjestu gdje papučica od špere gura onaj bolcn unutra. Šta i kako to riješit bez puno raskapanja? Radi se o 445.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mislim da treba zadnji poklopac dole da se diferencijal otvori otraga i onda izvaditi štift šaraf da oslobodiš osovinu i izvadiš ju van.
Pazi da te opruga ne pogodi, a ako se zmakne imal buš proščenje da ju namjestiš
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zadnji poklopac, sa zadnje strane straktora, označen crvenom strelicom.

Sad gleam sliku možda bi se dalo i kroz gornji označen plavom strelicom.

na mjestu zelene bi O-ring trebal biti

 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Budem najprije probal sa skidanjem gornjeg poklopca, ako ne ide tako onda skidamo zadnji.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Danas sam vidio universal 643 pa sam se malo vrtio oko njega i vidio da ima otraga na izlazu krdana jednu ručicu kojom mjenja brzinu 540 - 1000 okr. Vlasnik je rekao da ima jos jedan universal manji neznam koji model ali je rekao da ima cak jos jednu sporiju brzinu vrtnje. E sad mene zanima da li bi se moglo i na starije universale ugraditi taj reduktor sa mogućnošću mjenjanja brzine krdana jer bi mi trebalo 1000 okr krdana kada imam prikopčan kopač da smanjim okr. motora pri kopanju
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Ja tu ručkicu nisam još vidio,na satu ti piše na kolko obrtaja je 540 a na kolko 1000
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pa nisam ni ja do danas mada mi je to tek drugi takav model da vidim... Mozda je postojala koje kakva dodatna oprema. Uglavnom ručica je tamo i izlazi van kod krdana, stoji okrenuta prema gore i dugačka je cca 30cm skoro do kopčanja toplinka.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino tino, na obrtajima ti pise kolko moras imati da bi postigel 540 ili 1000, ali se na univerzalu to mijenja prek poluge otraga, bar na mojem, ima traktora koji imaju samo 540 i da ga drzis na full gasu, on nebu imal 1000
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ok znaci postoji takvo nesto... e sad molim znalce da li se to moze namontirati na universal 550 dt... ili ako netko ima sliku iz prirucnika da vidimo kako to izgleda izunutra pa ce se odmah vidjeti da li postoji mogucnost namotiranja i na starije modele
 

UNIRUS

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
35
Pa nisam ni ja do danas mada mi je to tek drugi takav model da vidim... Mozda je postojala koje kakva dodatna oprema. Uglavnom ručica je tamo i izlazi van kod krdana, stoji okrenuta prema gore i dugačka je cca 30cm skoro do kopčanja toplinka.


Postovanje svima ...novi sam na Forumu ...sve vas pozdravljam i zelim svako dobro ...a da samo olaksam za ovu rucicu ..evo link pa se moze pogledati ...mislim da je bas pokazuje tu
http://www.google.dk/url?sa=t&rct=j...d9EAYKLP9zJF9A&bvm=bv.72197243,d.cGU:(happy): ako nemozete uci jedostavno ukucajte
UTB univerzal 533 budenje iz zimskog sna - YouTube

...LP ...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh