• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Kakvo štelanje capica??? Nema se tu kaj štelati, osim poravnati, ak su radi grubog šaltanja savijene.
Jesi li probal ono kaj sam ti malo prije napisal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Predpostavljam da obojica mislite na vilice?
Slažem se s ZJ-om, na vilicama nema štelanja, samo grijanje i savijanje ali time se nebude ništa dobilo jer u tome nije kvar.
Kvar oko toga bi bil da ne uzubljuje dovoljno pa iskače ili da ne izubljuje pa krcka kad je u leru
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sličan slučaj na 640 nekad krčal nekad se ni je dal ubacit u 4 teško u 3 malo bolje nakon promjene sinkrona opet ide lagano i cigan više ne krči .
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
jesam probal, nije nijedanput nista krčalo. ova dva dana sam ga puno koristio za prijevoz s prikolicom i nijedanput nije nista zakrčal i skroz normalno se mijenjalo za sve brzine. budem videl jos ovih dana, bas ga sad budem puno koristil.
i hvala na pomoci, javim kak bude dalje isel
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
ljudi evo do sad sam radio svaki dan, i svaki put su se normalno mjenjale brzine. tak da iz kog razloga je jedno vrijeme zezal mjenjac a sad vec tjedan dana sve skroz normalno?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja se držim one , ako problem odstoji dovoljno dugo sam od sebe se riješi , eto ti dokaz gore
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebal si ferca ostaviti na hrptu, do sad bi več novi bil.
A možda bi i narasel barem za broj :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo malo se igram sa 643 bez auspuha gazim jučerašnju silažu al ga cigan frflja :x:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Eh eh pa mator ko na 640 getriba ista osim dva zupčanika kaj je brži 15 cm međuploče kaj je duži i napred malo duži od 640 malo više struje kardan od 1 000 okr limarija na kvačice (laganije ispadnu stranice) a cigo je cigo ,:icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a čuj ga , dao bi aj tebi bate pa gazi nogama .. još ruksak na leđa pun cigli jedinice .

Još bi ti u bate stavio vode da se čuje cup! cup! ,da se ne bi švercao dok su ostali na ručku
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A ja mislil da si mi bar kolega ako ne prijatelj no ni je bitno utrapil ja klincu gaženje a ja idem:drink:a on neka vozi Uniča .
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Bok dečki, evo mene opet u problemima sa hidraulikom na uniju. Bio sam na njivi sa traktorom i imao je prikopčanu gajbu i u njoj motokultivator, normalno sam ga upalio i podigao je gajbu sasvim normalno i došao doma. Spustim polugu hidraulike i normalno sve ali onda sam htio malo produžiti toplink i vidim da neće.
Traktor mi ne želi podići poluge a ne radi mi niti dodatna hidraulika to znači da pumpa ne radi ili??? Otvorio sam filter i bio je čist, osim što je na sebi imao malo strugotine, mislim da je strugotina bakrena bar po boji. Ugl. to sam očistio i zatvorio i probao ponovno no opet neće. Primjetio sam da mu u zadnje vrijeme kada se ulje ugrije potreban poveći gas da bi podigao veći teret( 500-600kg) dok kad orem plug podiže na minimumu.
Hitno mi treba pomoć jer prekosutra vozim neko kamenje i treba mi kiper...
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Evo i prvog kvara nakon 13 godina. Zdrobili su se zupci na uljnoj pumpi(onoj u karteru). U vožnji je nešto puklo i povremeno je ružilo. Danas smo ispustili ulje iz kartera i našli jedan slomljeni zub. Prvo smo mislili da se potrgal jedan od zupčanika koji pogone pumpu hidraulike i bosh pumpu. Skinuli smo onaj poklopac dolje i vidli da su svih 5 zupčanika cijeli. Onda smo otvorili karter i vidli da na uljnoj pumpi ima dosta ljufta. Na sva tri zupčanika su se zdrobili zubi.Poslao sam upit u križevce za cijenu zupčanika( zupčanici ju zajedno sa protuutezima koji bacaju ulje po radilici). Ali mi se čini da će biti jeftinije kupiti kompletnu pumpu nego zupčanike i lagere zasebno. Sad budemo mijenjali i kočnice jer su skroz poderane, a kad bude love onda bude se mijenjala lamela. Sutra stavim slike
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Sad sam poslao i u TS pa da vidimo ko je povoljniji.

Dobio sam odgovor iz TS-a. Nova uljna pump 1000kn. Sad još čekam odgovor iz DOM-a.
 
Posljednje uređivanje:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Krivo sam prije napisao. Otišli su balansni utezi u karteru( zupčanici su na utegu). Treba mijenjati utege, osovinu sa zupčanikom i još jedan mali zupčanik. U Traktor Univerzal iz Sesveta sam dobio ponudu komplet kučište sa zupčanicima i utezima za 3500kn. Ako kupujem posebno ona je jedan uteg 590, osovina sa zupčanikom 690 i mali zupčanik 290kn. Kupit ću kod njih i to svaki dio posebno. Rekli su mi za lamelu( sinter lamela sa 5 pera- reko lik da je takva orginal u modelu 643) 540kn. Obična je 250kn. Sad treba viditi stanje korpe( lamela se bude kasnije mijenjala pa još nismo razdvajali traktor). Komplet korpa i lamela 3500kn. Danas smo rastepli kočnice i začudili se kad smo našli pojaseve umjesto diskova. Reko je ovaj iz sesveta da bi trebali biti diskovi unutra. Na kučištu su napravljene dvije rupe bez navoja i tud ulazi prljavština izvana( pojasevi su bili dosta prljavi-blatni).
 

Najnoviji postovi

Na vrh