• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
643 ima pojaseve ako se ja ne varam, izvedba s diskovima nema
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Krivo sam prije napisao. Otišli su balansni utezi u karteru( zupčanici su na utegu). Treba mijenjati utege, osovinu sa zupčanikom i još jedan mali zupčanik. U Traktor Univerzal iz Sesveta sam dobio ponudu komplet kučište sa zupčanicima i utezima za 3500kn. Ako kupujem posebno ona je jedan uteg 590, osovina sa zupčanikom 690 i mali zupčanik 290kn. Kupit ću kod njih i to svaki dio posebno. Rekli su mi za lamelu( sinter lamela sa 5 pera- reko lik da je takva orginal u modelu 643) 540kn. Obična je 250kn. Sad treba viditi stanje korpe( lamela se bude kasnije mijenjala pa još nismo razdvajali traktor). Komplet korpa i lamela 3500kn. Danas smo rastepli kočnice i začudili se kad smo našli pojaseve umjesto diskova. Reko je ovaj iz sesveta da bi trebali biti diskovi unutra. Na kučištu su napravljene dvije rupe bez navoja i tud ulazi prljavština izvana( pojasevi su bili dosta prljavi-blatni).
Rupe sa plutenim čepovima zatvori
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Auto mora bit iz turske a traktor iz rumunjske ;)

f93f9d17542247df96c0cd5cf4341ffb.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Auto turčin traktor cigan ??? tinek sad sam se razočaral u tebe jedino ako se zezaš :icon_fU: 643 nema diskove i videl sam dva 703 nemaju diskove .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Željac, pa Tino je točno rekel: na slici je auto Turčin, a traktor Rumunj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ znam , kak bi rekel moj kum bil sam najsretnij kad sem se riješil turčina i cigana čak sem bil bolje vesel nego kad mi umrla punica makar mi i grunt ostavila I ondašnjih 50 000 DM ...:icon_rofl:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma tko kaže da ne valjaju ali koji ne valja taj baš ne valja znam tri takva (jedan je bil kod kuma) stalno neki problemi zadnje klipnjača ugledala svjetlo dana jedva našel blok to mu bil zadnji kvar sad je negdje u Zagorju dok je bil Čaušesku to je bil Rumunjski ponos a oni kaj je prodaval DOM to je bila Rumunjska sramota .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Do otprilike 90-tih kaj je se je napravilo to je bilo dobro, kasnije je kvaliteta opadala. Ne samo kad su u pitanju traktori.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ma tko kaže da ne valjaju ali koji ne valja taj baš ne valja znam tri takva (jedan je bil kod kuma) stalno neki problemi zadnje klipnjača ugledala svjetlo dana jedva našel blok to mu bil zadnji kvar sad je negdje u Zagorju dok je bil Čaušesku to je bil Rumunjski ponos a oni kaj je prodaval DOM to je bila Rumunjska sramota .
Vele da je Leško prodaval još gorše od DOM-a. Rekel bi da je to svejedno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U DOM-u sam videl kaj je dolazilo često bil u društvu šofera i pokojnog Hasana a rođak Šok Ivan je moral otići iz DOM-a bil pošten mehaničar a Mamek end kolege ni je vrijedno trošiti vrijeme ukratko brza zarada na sirotinji koja je kupovala na brzinu sklepane traktore u dvorištu :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Koliko se ja sjećam, dolazili su na transportnim okvirima ("paletama"). Gore je bil trup s haubom, felge (bez guma) i blatobrani posebno.
Oni su montirali svoje gume na felge, blatobrane i kotače.
Znam da su imali impozantno skladište rez. dijelova, koje još uvijek, vjerujem, nije prazno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Govoril sam o DOM-u. Vjerojatno je i pri Leška bilo slično.

BTW, gde je on sad i s čim se bavi? Ima li još kakve krame po dvorištu i jel jjoš uvijek ima onu novu halu?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Sve je ko nekad još uvjek,sve puno krama,prolazil sam s biciklom tam u nedjelju,vidio sam dva carrara stara,jedan ima čak i FL...ima bagere neke,mikserice,imt,torpedo jedan...a dijelova da ti srce poželi

Jednu kombinirku sam videl izbliza,fendt 208,i stavil je gore korpe samo :icon_weed:
 
S

sspol150

Guest
moj uni je iz 74 godine stari tip getribe traktor je neuništiv i izdrživ radi ko zver još nikad nije delana generalka na njemu i nije imal kvarove ozbiljnijih a hvala bogu dosta radi a za ove novije modele posle 90 godine čul sam puno da nisu nekaj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E Tino dok kupiš tog Univerzala od susjeda onda bude tvoj!
Al da ga kupiš bome bi se preporodio, to bi bilo dobar traktor za tvoje potrebe!
 

Najnoviji postovi

Na vrh