• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj fali tom pomoćnom volanu?

Previše krajnika previše piksi pa samim tim i luftova i onda kad smotaš puni anšlang jedan kotač je bez kontrole i puš u volanu kontra od fiata (da ne motaš lijevo i skrečeš desno ) a tek očenaš kad ga piksiraš a sve zahrđalo pa brener i čekič i :icon_pray:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Dva krajnika su više. Inače na tom mjestu postoje mazalice i jednom godišnje drukneš malo masti i to traje godinama i godinama. Imam dva takva i znam kaj pričam. Na jednom koji je kod nas od prvog dana već 42 god. samo jednom se je to mijenjalo. Na ovom drugom kaj sam ove godine uzel jedino krajnici imaju malo lufta, piksa i bolcn ne mrdaju nikuda.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to su dobri stari sistemi .pikse debele i široke ..to se ne stigne poderati od registracije do registracije
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Dobar dan forumaši. Imam jedan problem i treba mi savjet(rješenje). Radili smo popravak balansa u karteru i kako smo mijenjali sve što je trebalo zamijeniti na traktoru, odlučili smo i pogledati stanje letećih lagere. Skinuli smo lager sa 2. cilindra i vidli da je oštećen zub( veli mehaničar da se htio okrenuti lager pa se je zub oštetio). Kupili smo nove lagere i sad kad stavimo na 2. cilindar novi lager i stegnemo na 12 kil, neda se okrenuti radilica. Kad su ostali lageri stegnuti a taj 2. otpušteni sve je u redu. Ima li ko kakvu ideju što bi to moglo biti i savjet kako riješiti problem. Radilica nikada nije brušena i to je prvi kvar na traktoru tako da nije ništa mijenjano-popravljano.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
zdrobili su se zupčanici pa je trebalo mijenjati balansne utege, usovinu sa zupčanikom i još jedan mali zupčanik.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da ti nije kakvo smeće, ili ostatci starog lagera ostali na klipnjači ili radilici? Sve ponovo provjeri i debljinu lagera da nebi bila neka SP.. U krajnjem slučaju ako je sve čisto i svi lageri STD, a ponovo blokira, postoji mogučnost da se klipnjača deformirala..
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Lager sjedne kako treba.Nema nikakvog oštećenja na radilici. Svi lageri su STD. Ja isto mislim da je deformirana klipnjača. Javim ako otkrijem problem.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Montiraj tako, pa nemoj stegnuti do kraja, več kad osjetiš da se radilica teže okreće, okreni par krugova, zatim rastavi, a na lageru bi se trebali vidjeti tragovi gdje zapinje..Ne znam koje godište je traktor, ja bi ti preporučil da skineš glavu, i izvadiš klipove van, pa promjeniš pikse na klipnjači, to je na svim UTB-ima koji su u mojem kraju otišlo, i dogodila su se velika oštećenja motora, pucanje bloka isl. Obavezno stavi Fiat ili Iveco pikse..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mojem šogiju na 643 dva puta pucale klipnjače dok ni su stavljene fiatove od tada ne pucaju i prvi motor mijenjan sa 36 r/h .
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Najvjerojatnije je klipnjača iskrivljena. Nada stavim donju polutku lagera ona sjedne kako treba, a kada stavim gornju polutku na klipnjaču onda viri van skiro milimetar. U ponedeljak budemo izvadili klipove pa budemo vidjeli dali je problem u klipnjači.
Traktor je 2001. godište i sat je stao na 4300rh(ima negdje 5000-5200rh)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak viri van jesu li polutke iste ako jesu sastavi klipnjaču bez lagera i provjeri okruglost .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Što više čitam o tom 643 to me viš strah voziti to :icon_weed:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
A zakaj bi te bio strah?
Kome izleti klipnjača, taj je pobjednik :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek neboj se klipnjače ili izleti kroz karter (tad može stradati blok) ili sa desne strane bloka a tad je jedino pješak ugrožen :icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh