• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

S

sspol150

Guest
danas sam bil bomeć ponosni na svojeg unija čovek vozil šodra s zetorom 6340 na dve prikolice 7 tonke i to dobro dobro natovarene i na pol šodranog brega stal zakopal se al je mališa bil žilav i dal mu tolko snage da zide na ravnicu veli ćovek mi se zahvaljival veli nije videl živčenijeg traktora jebiga cigo je cigo ne odustaje
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Zetor 63-40 i dve 7 tonke dobro natovarene šudrom po makadamu u breg? taj biser ima sreću kaj nije ubil sebe i još par drugih ljudi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
A čuj, ak je TV izvukel Peveca iz gliba, zakaj Universal nebi Zetora :D:
[yt]https://www.youtube.com/watch?v=4roY2_OOObE[/yt]
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Zetor 63-40 i dve 7 tonke dobro natovarene šudrom po makadamu u breg? taj biser ima sreću kaj nije ubil sebe i još par drugih ljudi...
evo mene samo sam promenil kor.ime . a čuj bil je pretoveren i to prek preveč tereta je bilo oko 14 tona a breg je fest a tlo je onak dost zbito al preveč tereta jedno po jednu prikolicu smo zlekli kad smo prvu zvlekli probal je sam z drugom al nije ni s jednom mogel a puta da ne velim kak smo skopali jbg tak ti je to dok dobiš mukte pa onda tovari hehe

A čuj, ak je TV izvukel Peveca iz gliba, zakaj Universal nebi Zetora :D:
a eto tv je zverka dost je jak kolko je kamionu trebalo a i uni i zetor su bomeć dobra i jaka kombinacije čak smo i sajlu ftrgli pri prvom pokušaju izvlačenja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Polako završavam posao na Uniju. Na kraj se popravak odužio, skoro na mjesec i pol. Na traktoru su zamjenjene obje lamele, kočnice, stavljeni novi zupčanici koji su su se zdrobili, zamjenjena jedna klipnjača, pobrušene su glave, stavljeni svi novi dihtunzi i semerinzi, stavljen novi termostat, novi filteri ulja. Lamela i kočnice su bile masne jer su sva tri semeringa pustila ulje. Sutra još treba montirati glave, usisnu i ispušnu granu i staviti ulje. Ulje još nisam kupel i sad mi je drago kaj nisam jer sam našel transhidrol po 17.5kn/l a inače je 23-26kn. :)
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Traktor ima malo više od 5000rh. Sa uljem koje još trebam kupiti bude koštalo 4500kn. Zupčanici su me koštali 1700kn, pogonska lamela 540, kardanska lamela 250, kočnice 220kn za jedan kotač,klipnjača 390, dihtung glave 1+2 120kn, a tu su još semerinzi, diht masa, dihtunzi, filteri ulja, termostat. Posao me ne košta ništa jer smo sve radili brat, jedan prijatelj( pomogel oko nekih stvari) i ja.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
jura, kaj se ti u to sve razmeš? vidim po načinu pisanja da dijelove stroja imaš u malom prstu, kaj si mehaničar po struci? :)
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Nisam mehaničar. Kad kreneš rastavljati traktor, skužiš da to nije veliki problem. Bitna je samo organizacija da kasnije ne tražiš dijelove( vijke). U servisu sam pitao na koliko se stežu leteči i na koliko se štelaju potisne capice na korpi jer to nisam znao. Trebalo je skinuti kabinu, skinuti cilindre i ostale dijelove hidraulike, pa skinuti rukavce, pa traktor staviti na pola, pa odvojiti prvi most od motora zbog promjena prvog semeringa radilice,... Bilo je dosta posla ali se bude isplatilo. Kočnice i lamelu bi ionak mijenjali(sad ili na proljeće), a ostalo smo mijenjali zbog kvara( potrgani zupčanici)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Meni je pignuta jedna vilica u mjenjacu pa je znanstvena fantastika pogoditi drugu brzinu, to se bu vjerojatno slagalo prek zime, al bu mester to odelal, ja nit imam znanja za to, a vremena jos i manje, a i sad kak je ficek doma, univerzal dosta ljencari
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Prva i druga su mehaničke, s pomičnim zupčanicima.
Nego, kaj se neda pajserom to popraviti kroz gornji poklopac?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Neda se, jako je pignuto, bil je jedanput ostal u brzini, i stari jurcal dok ga nije izbacil van, a ima dost duge rucice mjenjaca, sila × krak= snaga, i eto ti sranja, a najgore kaj mora navodno sirom iti traktor u sredini da se to izvadi van
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa trebaš ga na tri djela rastavit da bi mogal normalno po getribi radit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh