• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za ovog sad neznam na kolko obrtaja radi jer mi sat nije ispravan, na drugom okretaji idu do 2700 okr./min
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
tak i na mojem idu do 2700 a kod kolege isti traktor al ima obrtaje do ak se ne varam 2400 nisam siguran možda i manje i točno se osjeti razlika
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Ja sam danas svojega složel. Stavili smo prvi klip u GMT i onda uzubili balans i sada više ne trese. Jedino kaj ima čudan zvuk jer je pukla ispušna grana kod montaže pa to treba srediti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ajd super da se je riješilo, nadam se da neće bit nikakvih posljedica zbog trešnje motora.

Nego zaboravio sam danas pitat majstora dok je bio kod mene pa da pitam ovdje, već duže vrijeme mi na PVP-u na onoj "gljivi" na samom vrhu pušta naftu. Ona stoji sa unutarnje strane pumpe do motora. Jel ima tu pomoći u kućnoj radinosti ili mora pumpa do bošiste?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Danas na jednom uniju malo poštelali dizne, ni jedna nije imala više od 170 bara, najslabija je bila na 150, majstor ih je sad nariktal na 210. Po knjizi bi trebale na 230 + - 5 bara ali pošto je pitanje kakva je PVP kaže da je ovo sasvim dosta. Usput promijenil brtvu poklopca ventila i odmah i ventile preštelali. Neki su imali i do 1.5mm lufta, kak je to radilo nemam pojma, čak je solidno i palio. Sad su na 0.25mm i to je odmah druga pjesma šta se tiče samog rada motora, nema više frfljanja na većem gasu i na leru je mirniji.

Mane, štelaju se usisni na 0,25 a ispušni na 0,35mm.

ima tko da se razumije u štore 404 el instalaciju
A kaj te zanima?

Za ovog sad neznam na kolko obrtaja radi jer mi sat nije ispravan, na drugom okretaji idu do 2700 okr./min
Samo se igraj. Buš klipnjače po polju iskal. Limit gasa na tom motoru je 2550 rpm (150 više od okretaja pri nazivnoj snazi).

Ja sam danas svojega složel. Stavili smo prvi klip u GMT i onda uzubili balans i sada više ne trese. Jedino kaj ima čudan zvuk jer je pukla ispušna grana kod montaže pa to treba srediti.
Znači da sam ipak bil u pravu: krivo pozicionirano u odnosu na radilicu. Drago mi je da ste riješili.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nego zaboravio sam danas pitat majstora dok je bio kod mene pa da pitam ovdje, već duže vrijeme mi na PVP-u na onoj "gljivi" na samom vrhu pušta naftu. Ona stoji sa unutarnje strane pumpe do motora. Jel ima tu pomoći u kućnoj radinosti ili mora pumpa do bošiste?
Ne treba bošista. Nova gljiva ili probaj bez nje, stavi šuplji vijak.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
@ZJ taj motor se oduvijek vrtio i nisam ja tu ništa diral, kad god je pumpa bila kod bošiste uvijek je poslije radio na tim okretajima. Po knjizi ventili su na hladno 0.25 i tako ih je majstor poštelal.

@Muha, misliš na običan šuplji vijak poput onog koji se ušerafi u ulaz filtera goriva?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
0,25mm je zazor usisnih
0,35mm je zazor ispušnih. Ovi se više griju i rastežu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Čemu uopće služi ta gljiva kad može bit umjesto nje obični šuplji vijak?
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
moj isto kak je kod nas sad več 18 godina se vrti na 2700 i traktor puca još od snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nema tu više snage. Ima samo potrošnje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Šta god da radim sa njime ne tjeram ga više od 2200 okr. Jedino na cesti ide do 2500 rijetko do 2700
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
moj je složeni na nožni gas do 2500 okretaji a ako očeš ful do 2700 potegnem ručnoga gasa do kraja a to jako rijetko gotovo nikad kad sve radim z nožnim gasom osim oranja kad ga naštelam z ručnim znači kod oranja do 2000- 2200 a tanjuranje znači od 2200-2500 obrtaja.a kaj se tiče potrošnje sasvim je oke i prezadovoljni sam kaj se tog tiće
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dečki ti hoće reči da ti je okretni moment negde u gležnju pri 2700o/min. Bespotrebno i ništ ne dobivaš s time.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
univerzal kaže:
je pa znam to da je v dost slučajeva bespotrebno niš ni ne delam pod ful gasom ni pri transportu jednimo ga do 2500 tjeram dok idem sa svojetvospremačom drugi prolaz onda kaj malo bolje usitni

Je, pa znam to da je v dost slučajeva bespotrebno. Niš ni ne delam pod ful gasom, ni pri transportu. Jedino ga do 2500 tjeram dok idem sa svojetvospremačom, drugi prolaz, onda kaj malo bolje usitni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
dečki sorry moja greška nekad sam malo brzoklet na tipkovnici pa ni ne primjetim greške od sad budem pazil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Čemu uopće služi ta gljiva kad može bit umjesto nje obični šuplji vijak?
Unutra je membrana koja navodno kompenzira neke tlakove u Boš pumpi ali provjereno je da ide i bez toga
 

Najnoviji postovi

Na vrh