• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Budemo probali sa vijkom al ću pitat kod bošiste jel ima samo membranu da ju zamjenim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To se neda doma rastaviti, treba kompletno s šarafom uzeti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda treba druga, ja nisam čul da je to neko uspel zapertlati da ne pušta.
Čačkalice su nabijali u onu rupu, čak i hartlotali ali onda je učinak isti kao da membrane ni nema več da je obični šuplji vijak gore
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Najprije ću vidjet jel će mi dat drugu a ako neda onda ide vijak gore
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, nedugo sam kupio Universal 340 i dok sam ga isprobavao primjetio sam da je prikazano(slika dolje) da mjenjač za brze i spore brzine ima jos jedan polozaj (lijevo naprijed), ali nisam htio isprobavati prije nego pitam nekoga ko zna vise o tome, pa me zanima da li su to puzne brzine ili nesto drugo? Jer sam vidio da neki Fiat traktori imaju tako nesto. Hvala unaprijed! :)
10836619_10202792221357768_1344059102_n.jpg
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
eh ja ti to nebi znal nego daj mi reci kak ti se traktor čini ? kolega bi isto kupil unija 340
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Imam ga mjesec dana, tako da nisam stigao nista raditi s njim zasad. Do sada sam imao Fahra 35 konja starog cca 60 godina i ovo je preporod :) Mekano kvačilo, lagan je na volanu, samo je problem što je dosta lagan u prednjem dijelu pa trebam nabaviti uteg. Za voznju s prikolicom (jedino to sam isprobao do sada) je odlican, ali ima ga susjed vec nekih 20 godina i veli da ore, freza i ostalo bez problema, cak veli da se u nekim poslovima ponasa bolje od IMTa 539. :)
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ma to riješiš z par utega, i dobro bude.kolega je prodal 539 i zel bi isto unija 340 . sretno s njim i nek te još dugo služi .
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
moj universal 340 to nema, ima samo brzu i sporu.
koja godina je to? moj je iz 86.
i bas me zanima koje je boje tvoj :) moj je plavi
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
ja mogu reć da se u340 ponaša u svim poslovima bolje nego imt539 jer radim jos s 2 imt-a pa znam razliku. jedino kaj imt ima jacu masinu i brzi je u voznji. i imt mi se čini jos lakšim od unija na prvom dijelu, ali sve je to tu negdje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pise untersetzungsgetriebe, ako dobro vidim.....reduktor, u tvom slucaju super spore brzine:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nemoj postavljati utege na prednji kraj. Poišći ili napravi one kaj idu u felge. Prednja osovina i felge ti budu jako zahvalne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Utegi za felge ti pašu od maloga ursusa .
Nebi išlo.
Drugačiji je oblik felgi, a osim toga, utezi za Ursusove felge su dvodjelni i idu iznutra, a Za Universala su jednodjelni i idu s vanjske strane felge.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
da da viš u pravu si setil sam se ja da dok smo na ursusa ih skidali z nutra su bili utegi na felgama .
 

Najnoviji postovi

Na vrh