• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Sad kad budem ja traktor složel i kad trebam iti orati, sad bude zapalo 30cm snijega. Tak Norvežani predviđaju za pon i utorak za okolicu Varaždina.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Eh da je Zetor samo se poklopac hidraulike skine i viljuske skidas i stavljas bez greške :).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Neda se, jako je pignuto, bil je jedanput ostal u brzini, i stari jurcal dok ga nije izbacil van, a ima dost duge rucice mjenjaca, sila × krak= snaga, i eto ti sranja, a najgore kaj mora navodno sirom iti traktor u sredini da se to izvadi van
Na hladno možda nejde, a jel ste probali s brenerom malo prigrijati pa onda prilagoditi?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
žal mi kaj nisam slikal dok je bil otvoren poklopac mjenjača, a sad ga sigurno nebum išel šrafat, uglavnom, ne znam kak bi tu nekaj s brenerom mogel grijati kroz rupu poklopca, jedva da vidiš kaj je, a ako već pa širom onda nema smisla grijati i pigati nek staviti ispravnu...
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Pozdrav forumaši. Danas smo složili traktor i upalili ga. Traktor radi puno tiše nego prije do 1200 okretaja motora. Kada stisnem gas na više od 1200okretaja onda traktor pičinje vibrirati( tresti se). Kada smo montirali balans motora nismo obračali pozornost na položaj radilice. Dali je možda u tome problem? Samo smo postavili utege kako nam je u servisu rečeno i uzubili osovinu(ima jedan zub koji je puno širi tako da tu nismo mogli pogriješiti).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jeste stavili remenicu radilice ili ste upalili traktor tek toliko da ga probate? Na remenici su također utezi i ako nje nema traktor trese.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Sve je stavljeno. Išli smo na probnu vožnju da isprobamo kuplung i kočnice. Sve je dobro samo što trese iznad 1200 okretaja pa smo se vozili na max 1000 okretaja motora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
...
Kada smo montirali balans motora nismo obračali pozornost na položaj radilice. Dali je možda u tome problem? Samo smo postavili utege kako nam je u servisu rečeno i uzubili osovinu(ima jedan zub koji je puno širi tako da tu nismo mogli pogriješiti).
Sam si dal odgovor. Sad vidiš čemu služe balansne osovine.

Mane, nisam siguran imaju li 4-cilindraši utege na remenici, obzirom na balansne osovine.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Sad sad vidio da u lajtungu za povrat viška goriva i u čašici koja je spojena na taj lajtung nema goriva. Koliko se sjećam i kad smo ga upalili je taj lajtung bio prazan. Dali je moguće da trese zato jer se ne vraća višak goriva? A u vezi balansa, mislim da nismo pogriješili jer ima osovinu koja se uzubi na zupčanik kojeg tjera radilica( tu nemogu pogriješiti zbog zuba koji je drugačiji). Sutra budem zval u servis da čujem kaj budu oni rekli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Koliko znam, balansne osovine se vrte dvaput brže od radilice. Mogli ste ih krivo postaviti prema radilici. Ima li kakvih oznaka na zupčanicima?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Mica maca ;)


10352397_615943205177996_2934377616322902675_n.jpg
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Utege sam dobro stavio jer ima crtu na sebi i crta je na kučištu. Sad sam vidio da na osovini ovaj veliki zub stoji prema gore a ja na to nisam obraćao pažnju.
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 119
  • 3.jpg
    3.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 102

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
To je kolega složil traktor pa je probal...ipak je s masnim 3065 nastavil oranje
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
aham a dobro da je neka laganije zemlja da se ne ore duboko mislim da bi nekek išlo i s tom kombinacijom
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Danas na jednom uniju malo poštelali dizne, ni jedna nije imala više od 170 bara, najslabija je bila na 150, majstor ih je sad nariktal na 210. Po knjizi bi trebale na 230 + - 5 bara ali pošto je pitanje kakva je PVP kaže da je ovo sasvim dosta. Usput promijenil brtvu poklopca ventila i odmah i ventile preštelali. Neki su imali i do 1.5mm lufta, kak je to radilo nemam pojma, čak je solidno i palio. Sad su na 0.25mm i to je odmah druga pjesma šta se tiče samog rada motora, nema više frfljanja na većem gasu i na leru je mirniji.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Danas na jednom uniju malo poštelali dizne, ni jedna nije imala više od 170 bara, najslabija je bila na 150, majstor ih je sad nariktal na 210. Po knjizi bi trebale na 230 + - 5 bara ali pošto je pitanje kakva je PVP kaže da je ovo sasvim dosta. Usput promijenil brtvu poklopca ventila i odmah i ventile preštelali. Neki su imali i do 1.5mm lufta, kak je to radilo nemam pojma, čak je solidno i palio. Sad su na 0.25mm i to je odmah druga pjesma šta se tiče samog rada motora, nema više frfljanja na većem gasu i na leru je mirniji.

ja sam na svojem štelal dizne pred dvije godine a ventile ovu godinu daj mi reci do kolko obrtaji ti rade ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh