• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Najjednostavnije je taj komadić kupiti.
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
agregu 550, da nije ventil od rezervara?

Moguće,a jel taj ventil mora biti otvoren ili zatvoren ili na pola??
Unaprijed hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nažalost, moram reći da nisi u pravu. ak na mjesto gdje je meni gumica on stavi bakrenu pločicu onda mu bude konus više van i još bu manje hvatal.
mane, more ti tokar samo skinuti dio ovog šesterokuta i produljiti navoj tak da ti taj reducir uđe dublje i nalegne konus na unutarnji kanal. ne znam kak biti jasniji

Nisi me skužil, nisam mislil da podlaže na mjesto O-ringa, mislil sam da podloži ispod same redukcije. Znači tam gde konus dihta, ako bu za probu na navoju malo slinilo nema veze.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nažalost nemogu slike stavit jer ih jednostavno neće sa mob. prebacit na računalo, ni prek bluetooth-a ni prek usb kabla, nemam pojma kaj se događa.

Uglavnom znam kaj trebam napravit, moja redukcija nema trenutno tolko navoja na sebi da bi se dala do kraja zašerafit. Ako ima druga za kupi dobro, ak nema budemo dali tokaru da ju malo prepravi.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Moguće,a jel taj ventil mora biti otvoren ili zatvoren ili na pola??
Unaprijed hvala.

ak je od nafte, najbolje je da je zaprt. bu ti se potrošnja drastično smanjila. u stvari više ne buš trebal tankati ( al nebuš ni vozil)
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
agregu, ak je od nafte mora biti otvoren. Zapiraš samo ak nekaj odpajaš na sistemu za napajanje goriva. Nadam se da kužiš šalu od jučer
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Moj universal je 1987 godina.
Inače je 550dtc plavi je, rađen je za njemačko tržište i jako je ušćuvan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
kak znaš da je delan za njemačko tržište. tam sam delal 3 i pol let i nisam nijednog plavog tam videl. imaju crvenih ali su fiati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Gledal sam neki dan jedan 550, mislim da je 1975 god. i onak je narandžaste boje, naravno boja je već izblijedila. Čovjek ga je dopeljal iz Njemačke pred jedno 17-18 god. Nije paljen jedno 2 tjedna i ja ga oću upalit kad on vrti veselo al neće sastavit. Dva puta sam ga grijao i onda je normalno upalio.

Zanima me kako oni inače pale, jel od prve ili im treba malo duže dok kresne?
Znam da ja sa svojim U-445 nemam problema. Teško je palio pred par godina dok nismo pumpu sredili i od tada na zub kresne.
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Moj Universal pali na zub bilo ljeto, zima svejedno mu je, normalno ako je temperatura u većem minusu onda koristim grijač.
@Novcky znam da je za njemačko tržište jer su sve pločice na njemu napisane na njemački.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Znam da su Plavi su išli za SAD, gdje su se prodavali pod imenom LONG Agribusiness. Neznam jel su išli na još koje tržište.
Kak su k nama dolazili plavi? Vjerojatno oni koji su ispali na završnoj kontroli???
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Znam da su išli u SAD, ali mislim da su išli i u Njemačku.
Moj Universal je ekstra i puno bolje napravljen od svakog crvenog.
Dok svi muku muče sa dihtanjem Universala moj je suh ko barut bilo da stoji ili ore ne pušta ulja ni kapi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ne znam kako je kod drugih al moj dihta da je to čudo jedno. Samo na AC pumpi malo zamasti kod dužeg delanja. Sve ostalo kaj se tiče motora je suho a zadnji put je otvoren pred 14 godina. Jedino mi hidraulika uvijek po malo slini ulje i kaj god da napravim uvijek pušta, nije to jako al zeza.

Po pitanju ovog 550 kaj sam gledal, isto je motor suh mada mislim da taj traktor nije pran od kad je došal u Hrvatsku. Masti ima jedino na odušku al ne dimi baš jako bijeli dim. Hidraulika je isto mastna, vjerojatno ne pušta jako al sa vremenom dosta zamasti i to onda loše izgleda. Muči me jedino ovo paljenje. Ako je samo do pumpe nju nije problem napravit, bojim se da nije motor pri kraju, mada mislim da bi još 2-3 godine izdural pa ga onda malo sredit.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
mane, imo sam prije u445, i isti problem s palenjem. problem je bio u AC pumpi, zamjenjena je i otad je palio ko mina.
Inače, moj je bio 94 godina, kupljen nov u križevcima, i bogami zahvalan traktor, mala potrošnja, snage i više nego dosta...samo je od dana kupnje imo manu (po meni), imo je 14.9 28 gume, neki su mi čak rekli da su felge i gume od 640, cestom je išo 40, brz bio, al u oranju s imt 12" dvobraznim prvom nije imo snage orat, baš radi velikih guma, al zato 4 pomoćnom je bio jednako brz kao susjedov isti model s 12.4 gumama u prvoj direktnoj.

vidim da pričate o plavim univerzalima, neznam jel kod mene u selu još ima čovjek, mislim da je 550 bio, zvijer za radit.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Trebao bi nać nekog da mu izmjeri kompresiju i sve bi mi bilo jasnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Mane, jel obični ili DT(C)?
Ako je dupljak, moja mu je najveća zamjerka mali anšlag, odnosno veliki krug okretanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Tino, daj malo razmisli prije nego nekaj napišeš.
Ne govorimo o njegovom 445, već o 550!
 

Najnoviji postovi

Na vrh