• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Danas se akcija nastavila. Držala me fobija od nafte u ulju kroz ac i bosch pumpu pa kaj sad, posel čeka, nije sigurno tak terati... Stavljena nova AC pumpa - PN navodno slovenska ( čak izgleda skroz solidno) ?! Staro ulje, dok se ohladilo, uopće nije bilo rijetko samo je po sebi imalo sitne mjehuriće - pitaj boga kad je to bilo natočeno. Na navoju za filter ulja imam cjev :(clap):. Znači novi filter + Super 5 i nakon 3 sata tanjuranja na ler gasu iberlaufa - NEMA ! :icon_pray: Naravno da sam ulijal cijeli motor s uljem ne moram ni spominjati. :pig:

E sad u radu na komade malko ko da kašljuca - to budu dize i pumpa prek zime išle na servis. Getriba ili diferencijal se malo čuje kad se zgrijal al to valjda tak mora biti. Jedino me muči kaj se treba jako nježno puštati kuplung, negdi sam čital da ima nekakvi gumeni ublaživač na nosaču viljuške druk lagera obzirom da nema fedre na lameli - kolko je to posla s tima ak je to to?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
To mene užašno nervira taj njihov kuplung kaj jako visoko gore tek prima :fiery:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Da bi te gume promijenil mora traktor na pola. To i je najveći posal dok ga rastaviš, ostalo ide lako.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Začas se navikneš.:(happy)::icon_biggrin:

Na 643 prima odma od početka,a pošto ne vozim često 445 i tu kockastu gardu onda se neam kad priviknuti :(angel):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=gw2vKyGMeLs[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
A kak bi ga cjelog promjenil da ne kala traktor na pol?
Ja tome majstoru koji uspije gumice kroz onu rupu u hardijev nagurati skidam kapu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Pa sad tu se i ne vidi niš posebno, kad traktor rastaviš na pola onda dođeš do ovog kaj je tu pokazano. Ne možeš tu nešto posebno promašit, jednostavno te vodi jedno za drugim.
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Pozdrav. Na Univerzalu 550 nam se sjebao navoj na "poklopcu" dizne. Neznam kako se točno zove.
Pretpostavljam da se novi navoj nesmije raditi zbog toga jer ne moze jači šraf.
Ima toga novog za kupiti ili potražiti rabljeno?

Evo i slika:
2c8d74d619e034fb52fa87bd10377944.jpg



Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Traktor Universal u Sesvete zovni i sve ćeš znat, ak nema novo možda imaju polovno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,705
Traktor Universal u Sesvete zovni i sve ćeš znat, ak nema novo možda imaju polovno.
Možda čak imam doma jednu takvu, moram pogledat sutra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh