• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Nakon cijelog dana kopanja po netu sam našel nekaj o tom elastičnom 'kuplungu'.
Ovak ti to izgleda rastavljeno.
Obavezno stavi ovaj novi limič ako je stari u banani.



Ovo je slika sastavljenog s novim gumicama.
Malo se pocentrira i stegne.




Pozdrav. Na Univerzalu 550 nam se sjebao navoj na "poklopcu" dizne. Neznam kako se točno zove.
Pretpostavljam da se novi navoj nesmije raditi zbog toga jer ne moze jači šraf.
Ima toga novog za kupiti ili potražiti rabljeno?
Ima novo za kupiti i ne isplati se raditi jači šaraf jer bi onda trebalo i povrate prerađivati ..... a to je previše posla.
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Stigla danas iz Sesveta, 30 kn.
Usput naručil i semering kardana jer je počelo sliniti opet...
Prvi semering je držao 20 godina, drugi 5, a od lani smo već dva promjenili [emoji20]
474bf1f38f6abacb93a5dce02db29728.jpg


Ko zna kaj je ovo? Muha i ZJ buju sigurno odgonetnuli :)
1cc63a5cb7e2779590f360e50c87b519.jpg


Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Al ga dimi

[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PRFNM3N2zBI[/YT]
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
A šta bi trebal kad mu nabijaš gas a još k tome vuče dvobrazni plug.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
To sam namjerno za potrebe snimanja jer dobiva previše goriva,pumpa mora majstoru
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
On tak nesmije dimiti kad mu daješ gas jer ne dimi samo pod plugom neko i na lergasu kad mu stisneš gasa...I to mi je od mehaničara traktor koji ih žmirečki slaže al s pumpama se ne igra
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
To je normalni dim. Znači da je regulator malo "nagliji", ali ne treba nikaj dirati.
Bolje da je nagli na gasu neg da je lijen.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Tak i ja mislim da je to normalno, barem ovak kak na videu se čuje i vidi.
Danas bi mi trebala bit gotova pumpa od jednog pa me baš zanima kak bu složena.

Na drugom isto tak zadimi kad ga opteretiš i dodaš naglo gas, i bez opterećenja zadimi kod dodavanja gasa a pumpa je na novo uređena pred jedno 6-7 god. i traktor od tada puca od snage.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dobro je to nek sam dimi bitno da ima snage i da povuče kad treba , ja sam s svojim prije koji tjedan vuko šljunak na prikolci od 5 tona koja je ne vrh sa stranicama bila puna , vuko sam je možda 2 kilometra , pri kretenju sa 1 brzinom je dost zdimet mislim ne baš tak jako crno nego nekaj umjereno i pri prebacivanju iz prve u 2 , a iz druge u 3 mu je bilo več lakše i nije ništ zidimel jako al je i terat bil hvala bodu teški , sva prikolica se podvijala ja mislil da se bude raspala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Netreba ništa dirati,svaki traktor dimi kad mu ti naglo dodaš gasa. Imam unija već 18god i stalno dimi kad mu dodam naglo gas,i dimi plavo dok ga upališ dok se nezgrije i plavo dimi kada ide niz brdo sa velkim teretom odozada. To je sve normalno za unija.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Eh točno to , tak i moj uni dok se ne zagrije dimi plavo obavezno ne dugo , i kad ideš sa teretom nizbrdo to mu je normala.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ma to je "Fiat" mora da dimi ali i ide[emoji12]

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Konačno pumpa došla sa remonta, promijenjena hidro glava, poklopac pumpe, osovina gasa. Dizne su već prije poštelane.
E sad, pali odlično, snage ima al na leru mi nekako čudno radi. Oznake na pumpi i deklu su u ravnini i poklapaju se. Pošto je već noć pala teško mi je reć kolko dimi i kakav je dim.
Evo video;
https://www.youtube.com/watch?v=-RQYK_O-rV0
 
Na vrh