• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Zagi, ugasi motor kad spuštaš. Tak sam ja delal u beračem.

Nego, s kakvim traktorom vozi gazda tu prikolicu?
Nisi razmišljal o tomu da nebi bilo dobro miješanje ulja?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Zagi, ugasi motor kad spuštaš. Tak sam ja delal u beračem.

Nego, s kakvim traktorom vozi gazda tu prikolicu?
Nisi razmišljal o tomu da nebi bilo dobro miješanje ulja?

Vozi s IMTom.. A ta prikolica je selska *****, svi ju koriste. Vis, nisam opce razmisljal o tome da se ulje mjesa ... :icon_eek:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Ak ju svi voze i kipaju, koji je onda bućkuriš unutra, sam Bog valjda zna...
Ak ti je ulje za zamjenu, onda je svejedno jer ga buš uskoro mijenjal, a ak je novo onda ja to nebi della.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ulje je novo nutra, odkad sam traktor kupil. A jbg, sad bum do kraja kipal kaj jos imam, oko 5 puta mi jos treba da to sve odradim kaj trebam i onda bum menjal ulje. To je u istom sistemu kao ulje za one dve ruke otraga ili to posebno ide?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja mislim da su ta mješanja ulja na tim starim ragama bedastoča.
U crevu ostane kakvih pol litre ako i tolko, a kad bi se gazda takvog starijeg traktora odlučil svakih 10 let na izmjenu ulja to kaj skipa (pošto nema svoju prikolicu) kakvih pet prikolica godišnje, ako i tolko ..... ništ me nebu, nijednome.
Ljudi po 30 i više let imaju isto ulje, na jednom je čovjek godinama naleval rabljeno motorno jer je curelo pa je išel godinama i još ide. Samo je kvar otklonjen pa je dobil novo u takav neopran zadnji kraj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na omotaču sem izmiješal hipenol i transhidraol ulje se zapijenilo i prestal je omatati od tad pazim na miješanje ulja, no omotač je osjetljiviji od prikolice a instalacije je 1/4 " pa je brzi protok .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
o majaka isusova , najbolje da prevrne traktor a ne prikolicu

pogleč ovu sliku ..probaj preprisati s svojeg ventila gdje imaš priključenu cjev?
..da se ja ne bi mučil najbolje da slikneš taj dio , dakle mjesto gdje se cijev kiper izvoda prišerafi na razvodnik ,..sve to ako hočeš petljati oko toga , ako ne ugasi traktor ko zadnji seljak ili istovaraj ručno
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
ako dvoradni sistem to je normalno kad stisnes do kraja rucku dole jer onda se otvara ventil koji salje ulje u drugo crijevo nepotrebno nabija pristisak zato se cuje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Forumaši imami Univesala 530 3 cil. 53ks i zanima me dali bi mogao tjerat sušaru za kuruze 10 tona marke Esfor koja ima svoj vlastiti generator za struju? Kažu da sa tim generatorom sušara ide nešto malo teže nego bez njega. Čovjek koji ima tu sušaru tjera ju sa Zetorom 7011.
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
pozz
Razmišljam o kupovini U 340, zanima me ako netko ima iskustva s tim traktorom da li on može voziti 4m drva graba ili bukve u čezi ili mu je to previše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Po cesti može, po šumi, zavisi kakva je šuma.
Radije gledaj 445.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Klafter drva vući u šumi imaju i ozbiljniji traktori posla, a ne taj biciklin od 2 cilindra, bez uvrede
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
A gle, imam ti ja universala 340 i imta 539, i kad ga usporedim s imtom, universal je daleko bolji za prevoziti teret, nekud speljati, na rikverc na neki brijeg, spera mu je puno bolja, i moze vuci cetiri metra al naravno ak je teren dobar. Imt jedino ima jaci motor pa lakse radi na kardan. I universala malog nikad prodal nebi bas zbog toga jer je uzasno lak za voziti, praktican, okretan. Moj je 86.godiste,ima 7000 rh, generalka delana, al getribu dirali jos nismo, a kod nas je traltor od 94. :) mala zvijerka
No al ak mislis vozit puno drva ipak je bolje jaceg 445 uzeti pa da se ne muci tolko
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
hvala na odgovorima, ne bavim se poljoprivedom , izradim nekih 50 m drva godišnje, treba mi za neke lakše poslove da stalno ne posuđujem traktor, tako da ako je bolji od 539 onda netrebam puno razmišljati. Traktor je u jako dobrom stanju i ima oko 5000 rs
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Zamjena kardanske osovine na 445, jel treba raskopat cijeli zadnji kraj ili se da kroz poklopac odvrnut ovaj vijak i skinut seger osigurač? DSC_0039.jpg

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Misliš na izlaznu osovinu?
Na Štoreu je dovoljno odići kućište hidraulike (jer leži na njemu) i skinuti zadnji polopac, pa se onda zamijeni osovina kad je poklopac na panku. Pri demontaži gurati gornju (dugačku) spojniču unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako se ja dobro sječam, nebu išlo.
Ima unutra jedan seger koji stvara pomutnju.

Bum pogledal sliku pa ju stavim ovdje, ako je to to na kaj ja mislim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh