• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Kišur

Novi član
Tu od
17 Tra 2020
Poruka
16
Rumunj je dobar ali mom djedu je traktor jedanput izgorio i jedanput skoro izgorio zbog njega i u kraju je svaki univerzal 445 stari tip gorel. Ja sam zato kupio anlaser poljski brzi 1000kn i odličan je ima ga za kupit svugdje. Pričo mi prijatelj da je došo kod tete koja isto ima univerzala i bil je u garaži došla je od nekud i on je krenulo goret i on ga je kak je gorel ispeljo van i traktor radi a gori znači dobar traktor samo je mana taj anlaser
 

Matek-utb445

Novi član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
2
Pozdrav ja sam onaj isti matek utb 445 koji ima 549 dve sliku,samo mi je mobitel na kojem sam imo lozinku završio pod kotačem univerzala, tako da... Što se tiče anlaser ja imam poljski brzi anlaser 990kn platio u hubzin promet(paše na štore 402,404),i zadovoljan sam,starog je trebalo skroz reparirat(rotor,četkice,bendiks,automat,vilicu ma sve,)a i zbog tog anlaser je gorio, i u okolici rijetko koji da nije gorio, tako da... Ima izvedba rumunjsko anlaser kod traktor univerzal ali ne znam kakav je, jer ja sam kupio ovaj jer par ljudi ima u selu na univerzal ima takav..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Imam universala 550 U, 94 god. i neki dan ostao bez kuplunga kardana, jednostavno ne odvaja, nit prazan kardan nit ne staje kad je pod opterećenjem a digne se ručka od kuplunga. Kad podižen ručku da odvoji lamelu osjeti se otpor na druk ležaju. Otvorio sam ona dva "moćna" poklopca na zvonu i vidio sam da druk ležaj potisne dvije capice podjednako, a treća je skroz unutra prema srcu lamele, tek kad ručka dođe u skroz gornji položaj onda ju dotakne. Probao sam i napeti kuplung tako da nema "mrtvog" hoda, čak i malo više, ali nema učinka, ova treća ne odvaja. Kroz otvor na lijevoj strani vidi se samo pogonska lamela i dio potisne ploče od pogona, a potisna ploča i lamela od kardana su unutra kod zamašnjaka i njih se ne vidi, kao i šarafe za štelanje.
Sad da li je moguće da se otpustila matica ili je možda puknuo šaraf, jer to se desilo samo odjednom, zvukova ili nekih drugih naznaka nije bilo.
Da li je imao tko kakvo iskustvo s tim i da li se možda može nešto više vidjeti kroz rupu od anlasera da ga ne skidam dolje bez veze?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Hvala ZJ na linku, inače znam sve kak to izgleda, već sam ga doktoriral.
Mislim da bu mozda i za vikend tranciranje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
I mene zanima...jel bi takav kuplung pasal na Štorea :)
 

Univerzal533

Novi član
Tu od
13 Ruj 2020
Poruka
2
Pozdrav svima novi sam na forumu.
Ima li tko univerzal 533 dt i kakva imate iskustva? Mi kod kuce imano unija i imamo problem.. kad je traktor opterecen i kada otpuštaš kuplung kao da po nečemu materijal ostrugne a to se osjeti na cijelom traktoru i kad krene traktor to struganje prestane... Molim za pomoc sta bi to bilo
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pozdrav svima...
Da li ta rumunjska tvornica jos radi ili je propala kao i vecina “ne zapadnih”
Kupio bi mozda 703dt pa me zanima zbog dijelova?
Moze li se nabaviti, kakav je to traktor uopce.
Jel dobar za dvobrazni plug?
I tak.
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Odavno je na njezinom mjestu šoping centar...
 

Slavko123

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
21
Pozdrav svima
Imam problem sa univerzalom 643 dtc kada je hladan dosta dimi plavi dim (znam da je to kod dosta mana ali moj univerzal nije prije tako dimio) motor ne troši ulje, dizne su u redu te je pumpa visokog pritiska reparirana.
Imali li netko prijedlog što učiniti?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,171
Trebalo bi probati malo zakrenuti pumpu.. Tako sam i ja reparirao pumpu, mjenjao dizne. Stavili sve na isto mjesto, sl je jako dimil.. Mehaničar je to riješio zakretanjem pumpe.. Traktor ima skoro 6000 sati, U530 je u pitanju
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,460
Ima možda netko na univezalu anlaser s reduktorom i kakva su vaša iskustva s tim ako tvo ima? I još jedno pitanje, da li paše sa 643 dtc na 445 dt anlaser?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Pozdrav mozda postavljam pitanje na pogresnom mjestu ali izvinite ako je tako.Zapravo imam priliku kupiti traktor LONG 640 uvezen iz amerike ,koji je valjda UTB univerzal plave boje radjen za ameriku (isto izgleda kao univerzal ) molim ako neko zna nesto vise neka napise. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh