• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
LONG Agribussiness je dugo uvozil Universale u Ameriku.
Je, trebal bi biti isti traktor, s nekim sitnim izmjenama, prilagođenima ANSI standardima.

Provjeri prije kupnje može li se takav traktor homologirati i registrirati, da poslije ne bi bilo ružnih iznenađenja.
 

Slavko123

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
21
zakretanje

Trebalo bi probati malo zakrenuti pumpu.. Tako sam i ja reparirao pumpu, mjenjao dizne. Stavili sve na isto mjesto, sl je jako dimil.. Mehaničar je to riješio zakretanjem pumpe.. Traktor ima skoro 6000 sati, U530 je u pitanju
To se radi na ona tri šarafa koja drže pumpu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ja sam to probaval, ali nikak se riješiti plavog dima (ni nakon generalke).
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Ima crta mi se čini..
Eto kod mene je djelomično uspjelo. Ima malo dima al lakše pali i dim se smanjio..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Tako bi trebalo biti
 

Prilozi

  • 20200202_105644.jpg
    20200202_105644.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 44

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
LONG Agribussiness je dugo uvozil Universale u Ameriku.
Je, trebal bi biti isti traktor, s nekim sitnim izmjenama, prilagođenima ANSI standardima.

Provjeri prije kupnje može li se takav traktor homologirati i registrirati, da poslije ne bi bilo ružnih iznenađenja.
a sto se tice motora mislis li da su colovne mjere ili u mm i pasu li ovi '' nasi evropski'' dijelovi na njega ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nema colovih mjera. Razlika je u žmigavcima i sličnim slitnim detaljima.
To je pravi Universal.
 

Kišur

Novi član
Tu od
17 Tra 2020
Poruka
16
Pozdrav,zna li neko kako se spaja kontrolna ručica hidraulika na ventil,jel moju je bivši gszda rastavljo pa nije pravilno vratio tako da se ona mala ručica odozada neda pimakivat a ova kod sjedala je skriz na vrhu i ide 3 cm dolje gore,hidraulik diže ali ne do kraja zbog toga,pa ako netko zna kako se pravilno spaja neka mi pošalje sliku ili odgovori
 

starr0905

Novi član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
15
Moze li tko sta reci o 683 liniji.Zainteresiran za kupiti 683DTP treba mi za vocarstvo,ali ne mogu nigdje nista korisno naci o toj liniji?
 

Slavko123

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
21
Lijep pozdrav,
Danas tokom jesenjih radova na univerzalu 643 dtc pojavilo se je ulje kod kugli prednjih kotaca.
Ulje curi tamo gdje su oni šarafi. Kako otkloniti kvar?
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, da li netko zna gdje su najpovoljniji dijelovi getribe (stari tip s 6 brzina) za Universala 445?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Probaj pitati u traktor univerzal Sesvete, ako imaju još kaj od dijelova
 

Štef2002

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
18
E ovak ja sam ponosni friški vlasnik utb 640 dtc,jel možda netko zna na koji promjer se štelaju ventili,i koje je ulje najbolje za prvu vuču i getribu,traktor je u odličnom stanju,zadnje gume ima tvornićke barum,ima sitnica kao što su lampe,automat žmigavca i tako nrke sitnice ali to ću rješit,nove lampe kupljene u traktor univerzal sesvete i imaju dijelova koliko hočeš
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ventili se ne štelaju na promjer več na zazor, a on treba biti 0.25 - 0.35

Ulje bi ja natočil transhidraol
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Na hladno.
U prednju vuču još i ajde hipenol, ali u mjenjač bi ja stavil transhidraol.
 

Najnoviji postovi

Na vrh