• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Ekipa do čega može biti kad mi traktor po malo kleca na levu stranu na zadnjem tocku u pokretu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Krumpirastih guma koje su dugo stajale. Ili šepa felga?
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Digni kotač u zrak i zavrti ga, dalje će sve znat
Pogledaću čim budem, a šta se može desiti sa felnom, da je kriva negde ili su neki ležajevi u pitanju?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Ne može bit do ležaja, ja bi rekao da je prije do gume. Meni se to isto zna dogodit kad duže stoji ili ako je nekakav teret prikopčan za traktor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,719
Ekipa do čega može biti kad mi traktor po malo kleca na levu stranu na zadnjem tocku u pokretu?
Pazi da ne dobije bubreg. Meni je bilo tak na prikolici. Malo je klecala ali nigdje ništa vidljivo dok jednom nije iskočio bubreg sa unutarnje strane.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Sve ovo što ste mi rekli ukazuje na to da je guma u pitanju pogotovo što je duže stajao i kada se optereti naravno više kleca. Hvala na pomoći ekipa!
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Ljudi kako se pravilno koristi akumulator tokom zime kada ne koristite često traktor? Planiram da kupim novi ovih dana pa me interesuje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Najbolje je ako ti traktor ne treba skinuti ga dole i staviti negdje na toplo. Ako ti treba svaki dan onda je svejedno jer se svaki dan otplačuje i služi novce pa ga nije ni šteta.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pa ja ga upalim ono jednom-dva puta u dve nedelje, cisto da radi malo..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Po mojem razmisljanju to ne valja.
je*eš bez veze alnaser, akumulator i radiš hladni start koji najviše oštečuje motor i onda ga takvog nezagrijanog do kraja gasiš i tak u krug.
Pusti ga nek spava svoj zimski san na miru ako ga ne trebaš.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Po mojem razmisljanju to ne valja.
je*eš bez veze alnaser, akumulator i radiš hladni start koji najviše oštečuje motor i onda ga takvog nezagrijanog do kraja gasiš i tak u krug.
Pusti ga nek spava svoj zimski san na miru ako ga ne trebaš.
Onda neću dirati ništa više do pred proleće, hvala na savetu. Svaki mi je savet dobrodošao pošto sam tek ušao u svet traktora pa mi je sve zanimljivo. A dotezanje glave i štelovanje ventila pošto sam namirio 20 radnih sati, da li je bolje da i to ostavim za proleće?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ma gle, slobodno ti njega ponekad upališ. Neznam, jednom mjesečno ako ti se da akumulator stavljati ali bez veze ga paljuckati svako malo je štetno za motor.
Ja tebe kužim, ti si ponosan mladi vlasnik traktora i lepo ti ga čuti kak radi ali ostavi to za toplije dane. Sad uživaj negdje uz peč i zimske proizvode a on nek odmara i čeka prolječe.

Glavu mozeš stegnuti i sad i poštelati ventile, nek makina čeka spremna nove pobjede.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Ma gle, slobodno ti njega ponekad upališ. Neznam, jednom mjesečno ako ti se da akumulator stavljati ali bez veze ga paljuckati svako malo je štetno za motor.
Ja tebe kužim, ti si ponosan mladi vlasnik traktora i lepo ti ga čuti kak radi ali ostavi to za toplije dane. Sad uživaj negdje uz peč i zimske proizvode a on nek odmara i čeka prolječe.

Glavu mozeš stegnuti i sad i poštelati ventile, nek makina čeka spremna nove pobjede.
Baš tako, meni je to sad sve zanimljivo i baš sam zavoleo tu mehanizaciju, pa me sve živo interesuje, glupo mi nekad i da vas pitam da vam ne dosadjujem. Tako ću i uraditi, neću ga dirati više kao do sad, pa na proleće biće vremena

Jel ti traktor u garaži?
Nije baš garaža, ono kao šupa. Nije skroz zatvoren
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ma samo ti pitaj, ako znamo bumo napisali.

A kad se raketa počne kvariti onda ti bu još zanimljivije ;) 🤭:ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Ak već stoji pod nadstrešnicom, nekom ceradom pokrij blatobrane, sjedalo i instrument ploču (ako nemaš kabine).
I podigni ga na klocne ako ga ne budeš trebal do proljeća. Gume ti budu zahvalne i u proljeće ne budu više "krumpiraste".
A možeš ga i na klocnama povremeno upaliti i malo "šaltati u vožnji". I volan ti se lakše vrti ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh