• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Valjaju dok valjaju, kad se pokvare ne isplati ih se popravljati. Kak i Valeo.
A rabljeni nisu novi pa je pitanje dokle budu punili i kolko sati su odvrteli.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Kod montaže osovine hidraulike u kojem smjeru trebaju bit okrenuti ovi "kanali" za podmazivanje?
Pretpostavljam prema dolje pa da se zakrecu prema naprijed ili?

20210208_105617.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ima možda tko od forumaša prednju hidrauliku na univerzalu ili štoreu? Imam neku viziju ali još da vidim neki konkretan prijedlog bilo bi super
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Prije svega, treba šasija bar do ona 4 šarafa na zvonu. Vidi se na slici.
celna-prednja-sprednja-hidravlika-dvigalo-shl-f-store-504-lesnik-lenart-min-2-p0kz9wyoy99deer763m1dt8t0yuiqoj1pql7lq3on0.jpg


celna-prednja-sprednja-hidravlika-dvigalo-shl-f-store-504-lesnik-lenart-min-p0kz9wyoy99deer763m1dt8t0yuiqoj1pql7lq3on0.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Viška izvoda na komandama pa da se iskoristi? 😎
Uglavnom zanimljiva stvar, al bez hidrovolana motanje u mjestu će bit teško.. A i gume će se trošit bolje
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Lako se okrenut na zemlji površine hektar.. Al u garaži/škednju/dvorištu i još pogotovo s nekim priključkom naprijed/nazad, to je već za zapitat se 😃
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Imam hidraulični volan tako da nije problem, a meni treba samo za vitlo da si vozim u šumu. Baš mi se sviđa kako izgleda na ovom štoreu. A i sad imam viška izlaza pa da se iskoristi.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Kupljenec kaj si bil kod Pogačića u radioni?
Taj je već drugi put rastavljen do šarafa i drugi put farban.
Traktor je 1980. ili 81. godina, prva serija DTC sa centralnim kardanom, on je prvi vlasnik
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To je točno da se je nadelal, nije tak jako teških poslova, ali je sati natukel pošteno, normalno uz održavanje koje kod njega daleko više od redovnog.
Kod njega se mijenja i ono kaj bi još išlo godinama i ne stavlja se bilo kakav dio
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Bome, kad Unija dva put ful šerafaš znači da se je i nadelal. Malo njih se kvari samo tako, pogotovo ovi starijih godišta koji kvalitetom odskaču od ovih novijih.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pa vam veli da kod njega se mijenja kaj treba i ne treba, jer kad je raskopano onda se sve zamjeni.
Sad kak je bio u ovom stanju kod nekog bi još radio sigurno tak 5 godina, možda i 10
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja ga znam od kad znam za sebe i stvarno smo si jako dobri, svako malo dođe kod mene, treba nešto piksirat, izbušit, tokarit, glodat, čovjek je OK
 
Na vrh