• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
To su slike sa stranice proizvođača LEŠNIK.
Evo ti i slike z Unija:
celna-prednja-sprednja-hidravlika-dvigalo-shl-f-univerzal-550-dtc-lesnik-lenart-2-min.jpg

samo je drugačija koljevka.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Automat za žmigavce, mjenjam ga svakih pola god. Već mi lagano ide na živce.
Jel ima nekakvih kvalitetnijih za uzet, od nekog auta možda stavit?
 

Prilozi

  • IMG_20210304_180843.jpg
    IMG_20210304_180843.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 12

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Tak je, samo kaj je ovaj Ferenčak mnogo skup.
Probaj u auto dijelovima ili auto otpad potražiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Kaj če mu to, ako na auto prikolici tera zmigavce onda bu i na traktorskoj ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Tera, ali nema signalizacije radi li na prikolici ili ne (ne sjećam se ima li Uni to).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
U orginalu ima, pošto je instalacija već mjenjana ne znam jel i dalje ima tu opciju.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, imam problem sa hidraulikom na 445, skinuli smo oba crijeva radi bojanja i promijenili filter, nakon toga kad se upali traktor hidraulika se sama digne do otprilike pola visine (makar je rucica za regulaciju visine skroz dolje). Moze se rukama uz otpor pritisnuti prema dolje ali opet se vraca do istog polozaja. Takoder ak se podigne rucica do kraja u zrak, hidraulik normalno ide prema gore. Da li je moguce da je zrak u sistemu ili je neki drugi problem? Nismo pokusavali dizati nikakve prikljucke.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje vezano za hidrauliku kod UTB 445. Da li je potreban mali teret kako bi se poluge spustile ili bi trebale i bez tereta da se spuste kada ručicu spustim?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Spuste se i bez tereta, kada je hladno treba im malo pomoći s rukom ali ide i samo sporije.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Juce jeste bilo hladno, vozio sam ga malo duze ali opet nisu htele da se spuste dok ih ne opteretim bar malo. Skoro smo radili, ne znam sta moze da bude problem..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Dok on diže bez problema a za spuštanje treba mu malo pomoći ja ne bih dirao ništa. Ionako strojevi imaju težinu i išlo bude sigurno dolje. Možda ima tko od forumaša kakav bolji savjet ali ja sam na svojoj koži naučio da bolje ne dirati nešto dok radi jer u većini slučajeva samo si probleme napravim.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Tako je..
Meni na 445 isto poluge teže idu dolje, dok na 530 se spuste puno brže.. Isto ulje imaju.
Bitno je da može dignut priključak i držat ga u zraku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh