• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Gledaj da ga ima barem iznad minimuma i nemaš brige.
Aha, bas sam danas gledao, tu je negde na sredini izmedju minimuma i donje crte otprilike. A, reci mi Mane ulje za hidrauliku jel ide iz motora direktno ili ona dobija ulje na drugi nacin? Slabije se razumem u to, tek ucim
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
To je ulje i od hidraulike, nema on posebno ulje za hidrauliku.
Ulje u motoru je samo za motor.
Mi oduvijek koristimo motorno ulje u getribi. Znači onakvo kakvo točimo u motor to stavljamo i u getribu.
Imaš dolje ispod getribe jednu deblju cijev koja ide naprijed na pumpu a sa pumpe ide tanja cijev na hidrauliku. To sve stoji sa desne strane traktora.
E, to to, sad mi je puno jasnije. Vodim racuna zato sto mi nekad bas kaplje ulje na desnom ramenu hidraulike pa reko da nespadne nivo ulja mnogo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Drži ga na najgornjoj crti. Čak ako bude na DT, ne bu škodilo.
Ako koristiš vanjsku hidrauliku, ionak bar 5 litri izađe van, pa padne razina.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Drži ga na najgornjoj crti. Čak ako bude na DT, ne bu škodilo.
Ako koristiš vanjsku hidrauliku, ionak bar 5 litri izađe van, pa padne razina.
Vazi, hocu. Samo sta znaci vanjska hidrauilka?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ako ima izvod za prikolicu kipericu, to je vanjska hidraulika
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Aha sad sam vas razumeo, imam izvod za prikolicu, znaci moracu definitivno da dodam jos ulja. A, evo slike gde mi pusta ulje hidraulika
 

Prilozi

  • 20210811_162238.jpg
    20210811_162238.jpg
    19.7 KB · Pregleda: 36

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Tu unutra dolazi O-ring(gumeni prsten), to se lako promijeni.
Nisu isti za lijevu i desnu stranu.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Tu unutra dolazi O-ring(gumeni prsten), to se lako promijeni.
Nisu isti za lijevu i desnu stranu.
To mi je ovaj jedan covek prosle godine zamenio, ali on kaze da ima lufta malo osovina ona unutra pa da zato pusta i bas me zivcira kad vidim da kaplje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Hm, sad ne sjećam točno ali mislim da postoje pikse u kućištu u kojima se osovina okreće pa postoji mogućnost da su one poderane.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Hm, sad ne sjećam točno ali mislim da postoje pikse u kućištu u kojima se osovina okreće pa postoji mogućnost da su one poderane.
On mi je pominjao da bi to moralo da se biksnuje da bi se sredilo, e sad ne znam sta se tacno podrazumeva pod tim, verovatno je vezano za to sto ti kazes ako ne gresim
 

Universal.445

Novi član
Tu od
3 Sij 2022
Poruka
6
Pozdrav.Nedavno sam kupio univerzal 445 1976 godinu,na traktoru je po rijeći vlasnika rađena generalka pred 8 godina na cca.22000rh.Traktor je perfekt mehanički,jedino je limarija ispigana,bosch pumpa pušta naftu i negdje odiza mi hidraulika pušta ulje inaće drugo sve perfekt.Pred nekih 2 tjedna sam štelo ventile zbog dima i nisam dobio ništa osim što malo manje dimi.Sutra ću vam slikat traktor.Eto ukratko da se i ja malo pohvalim.😃☺
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Čestitke na kupovini.
Ako ti pušta naftu na polugicama za gas i gašenje to nije problem doma riješiti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Dime svi, takvi su motori i tu baš i nema pomoći. Možda bi sa reparacijom dizni i bosch pumpe malo to smanjio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Rekel bi da je najveći problem u fazi predubrizgavanja, a to nitko nikad ne rješava, već pumpu samo postavi na crtu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sve, to je takav motor da svaki malo dimucka kak god da mu pumpu okreneš. I tak dimucka zauvjek.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Znam, ali neki to rade gotovo neprimjetno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh