• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
152
Dihtung glave je promijenjen prije mjesec dana i onda je stavljen termostat, prije ga nije bilo. U čemu bi mogao biti problem s šelnama? Promijenjena su sva crijeva vode i šelne kad je mijenjan dihtung glave.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Onda nesto nije dobro slozeno, tesko je reci... nema tu puno stvari za otici...zovi nekog da ti s uredjajem ispita, ne znam koji ali tak je meni ispitao, selna je popustila, nova crijeva i selna i dalje nisam imao problema, a prije toga sam dihtung glave mjenjao...
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Evo ovakvo imam jako veliki problem. Zbog lošeg paljenja zvao sam majstora da mi dođe provjerit dizne, došao je i na štelo ih malo na onaj aparat ali je reko da kad je tu da će provjerit ventile. I reko ajde može i sad kreće akcija. Umjesto šarafciger da provjeri klip on stavi turpiju od motorike i pukne vrh i ostane unutra. I on se pravi lud ne zna ništa naštela ventile i najednom on mora ići neko ga je zvao i neka si ja san vratim dizne i ostalo, i reko ajde može...
I ja vratim fino ozračim krenem pslit i stanem i naglo se zaustavi motor reko ajde i probam opet on upali ali kupa i tuče ko lud i tako ja opet sve rastavim idem gledati ventile ok ali meni tu sve čudni sumnjivo i zovem jednog prijatelja i veli mi da nije šta upalo unutra i reko ne znam i pogledam na turpiju fali vrh. Ehhjjjj... I zovem ga i kaže mi da nije on da je to unutarnje oštećenje i pukne mi fil i sve po spisku. I sad ću fino ti sam rastavit i vidjet gdje smo i šta smo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Strašno, kaj sve pada "majstorima" na pamet.
Žalosno je da u 21 stolječu jedan majstor gura bilo kaj u cilindar da odredi GMT
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Nažalost, a reko ajde kad su tu nek oni provjere kaj je nek da se ja zajebavam, kad je rastavljeni, sad sam probao skinut dizne i izvadit magnetom ali neuspješno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ne vredi ti ništ i da ga izvadiš pošto si probal paliti i turpija je sigurno izazvala oštečenja na klipu i glavi čim je na tvrdo stal.
Ako imaš sreče možda nije cilindar stradal
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Kojim redom otuštam i stežem glavu, na koliko kg stežem glavu, i na koliko štelam ventile
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Uvijek od sredine prema van ili u krug od sredine prema van.

Podatke potraži u ovoj temi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ideššššš, Slavko bi ga za jajca obesil samo da mi je bliže

Kak cilindar izgleda?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ovo ovak na oko ne izgleda prestrašno, samo da nije cilindar zdrapalo i prvu kariku zaglavilo u klipu
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Pa ovo nije normalno? Jesi javio tom ajmo reći majstoru kaje bilo?
Mogu ga s oproštenjem je... Reko sam mu veli to je unutarnje oštećenje nije on.

Ovo ovak na oko ne izgleda prestrašno, samo da nije cilindar zdrapalo i prvu kariku zaglavilo u klipu
Hvala bogu nije zval sam jednog dobrog starog meštra i veli malo to obraditi i to je to
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Nije mi uopće jasno kak moreš takav komad turpije potrgat unutra?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Diza na Uniju je u koso pa ju je gurnul u for komoru i kad je dizal klip.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh