• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Nemaš brige, vuče on to samo tako.
Naravno..i IMT 533 vuče samo tako..po površini..Zavisi kakvu zemlju ima za obradu..nije bez veze gazda s 640 radio te poslove..nemora ni to značit..sve zavisi od zemlje..
 

Djelnik

Novi član
Tu od
22 Srp 2022
Poruka
5
Naravno..i IMT 533 vuče samo tako..po površini..Zavisi kakvu zemlju ima za obradu..nije bez veze gazda s 640 radio te poslove..nemora ni to značit..sve zavisi od zemlje..
Imam svakve,i lake,srednje teske i teške.Do sad sam radio sve s univerzal 445 1975 g.Ali on te plugove nemože nosit previsoki su mu.Ima jedan moj rođak olt posavac 12 cola i ja sam probo orat ali nemože dovoljno visoko podići.

Pozdrav,novi sam na forumu a i u poljoprivredi.Kupio sam univerzal 445 1975 za 1000e:hahah:.Cijena je smješna ali nije ni stanje bajno.Traktor je stajao preko 10 godina u nekoj poluzatvorenoj šupi,gume trule,limarija bljeda,motor je ok naravno treba ga predihtat,sredit dizne i pumpu,zamjenit ulja filtere...Moj plan je sljedeći...Da ga cijelog obnovim u šaraf.Prvo me zanima gdje ima dobrih dijelova(zagrebačka županija-grad zagreb),kolko ulja ide u motor,mjenjać i hidraulike,bočne reduktore i kučište volana...Dalje gdje ima dobar bošista na navedenom području i gdje najbolje odnjet glavu motora na obradu...Idemo dalje😰.Neki mi preporučuju stavit zadnje gume 13.6-28 a trenutno su gore 12.4-28.Dal je to dobro i jel bu traktor gubio snage ili nesto.Šta se tiće farbanja također ću radit tako da me zanimaju ral boja za šasiju i limariju...
Šta se tiće dijelova Traktor Servis Križevci ili Traktor Univerzal Sesvete.A gume stavi 12.4-28 to su najbolje.Pumpu i dizne odnesi na breganu tamo ima dobar bošista Marko Rašić imaš na Facebook pa mu se javi nema boljeg.A glavu odnesi u zelinu na obradu..U motor ti ide oko 7 litara ulja 15w40,u mjenjać i hidrauliku ide 16 litara transhidrol 85,u zadnje bočne reduktore ide po 2 l u svaki hipenol 90.Šta se tiće farbe to neznam jel moj 445 je jako dobro očuvan i nisam nikad razmišljao o farbanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Postoji i Transhidrol 10W-30, JD50.
Ti bi bili prikladniji od TH80.
 

Djelnik

Novi član
Tu od
22 Srp 2022
Poruka
5
Može da ide motorno tako stoji u priručniku ali samo sam reko da u puno ljudi toči transhidrol 85
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
A ovo se da riješit na 445? Danas mi se to pojavilo tokom malčiranja.
Mislim da prije nije curilo.
Motorno ulje je unutra
 

Prilozi

  • 20220723_191731.jpg
    20220723_191731.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 55

Jožek.445

Novi član
Tu od
21 Srp 2022
Poruka
16
Imam svakve,i lake,srednje teske i teške.Do sad sam radio sve s univerzal 445 1975 g.Ali on te plugove nemože nosit previsoki su mu.Ima jedan moj rođak olt posavac 12 cola i ja sam probo orat ali nemože dovoljno visoko podići.


Šta se tiće dijelova Traktor Servis Križevci ili Traktor Univerzal Sesvete.A gume stavi 12.4-28 to su najbolje.Pumpu i dizne odnesi na breganu tamo ima dobar bošista Marko Rašić imaš na Facebook pa mu se javi nema boljeg.A glavu odnesi u zelinu na obradu..U motor ti ide oko 7 litara ulja 15w40,u mjenjać i hidrauliku ide 16 litara transhidrol 85,u zadnje bočne reduktore ide po 2 l u svaki hipenol 90.Šta se tiće farbe to neznam jel moj 445 je jako dobro očuvan i nisam nikad razmišljao o farbanju
Bio sam danas u traktor servis križevci i potrošio hrpu love.Kupio sve 4 lampe na blatobranima,komplet električnu instalaciju,filtere,ulja,satove,sajlu sata,kutiju osiguraća,automat žmigavca,regler,dihtunge,gumice,pikse za prednji trap,pakne za kočnice,semeringe i ležajeve za bočne reduktore,semeringe šta dođu unutra gdje je diferencijal,auspuh i ostale sitnice.E sad uzeo sam i klip+katike,pikse klipnjaći i leteće ležajeve po preporuci jednog majstora,sad sam to ubacio i trenutno idem stezat glavu i sastavljat motor pa da vidim

Može i transhidtol 85,kod mene je oduvijek transhidrol i znam za puno ljudi koji toče transhidrol
Ja sam kupio za motor ina super 5,za mjenjać ina trsnshidrol 85,za bočne reduktore ina hipenol 90,za kučište mjenjaća polutekuću mast jel mi je mehaničar preporučio i antifriz ina super al ili tako nešto...Da na breganu sam vozio kod njega,bosch pumpu je predihtao i zamjenio neke sitnice i dizne komplet reparirao.Čekao bi dugo za pumpu ali sam ja kupio dijelove tako u markovom polju.Danas ujutro pokupovo dijelove gas za breganu pa nazad u zelinu po glavu motora...Naporan dan
 

Djelnik

Novi član
Tu od
22 Srp 2022
Poruka
5
Bio sam danas u traktor servis križevci i potrošio hrpu love.Kupio sve 4 lampe na blatobranima,komplet električnu instalaciju,filtere,ulja,satove,sajlu sata,kutiju osiguraća,automat žmigavca,regler,dihtunge,gumice,pikse za prednji trap,pakne za kočnice,semeringe i ležajeve za bočne reduktore,semeringe šta dođu unutra gdje je diferencijal,auspuh i ostale sitnice.E sad uzeo sam i klip+katike,pikse klipnjaći i leteće ležajeve po preporuci jednog majstora,sad sam to ubacio i trenutno idem stezat glavu i sastavljat motor pa da vidim
To sam ja na svom univerzalu napravio pred 4 godine i od tad je napravio 1200 sati i nema problema.Prije toga sam mjenjao samo karike pa je trošio ulje i onda sam promjenio klipove karike,čahure klipnjaća leteće ležaje,bosch pumpa dizne i ide ko metak.Sad ima 13000 sati i još tolko može bez problema

Ja sam kupio za motor ina super 5,za mjenjać ina trsnshidrol 85,za bočne reduktore ina hipenol 90,za kučište mjenjaća polutekuću mast jel mi je mehaničar preporučio i antifriz ina super al ili tako nešto...Da na breganu sam vozio kod njega,bosch pumpu je predihtao i zamjenio neke sitnice i dizne komplet reparirao.Čekao bi dugo za pumpu ali sam ja kupio dijelove tako u markovom polju.Danas ujutro pokupovo dijelove gas za breganu pa nazad u zelinu po glavu motora...Naporan dan
Gdje si kupio dijelove za bosch pumpu...

A ovo se da riješit na 445? Danas mi se to pojavilo tokom malčiranja.
Mislim da prije nije curilo.
Motorno ulje je unutra
Meni se to na mom pocelo pojavljivat prošle godine u jesen ali u tragovima malo skroz
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
A ovo se da riješit na 445? Danas mi se to pojavilo tokom malčiranja.
Mislim da prije nije curilo.
Motorno ulje je unutra
Zanimljivo, nikad ništa slično nam se nije dogodilo.
Treba vidjet da nema neki O-ring ispod ili nešto slično.
Baš ću sutra pogledati u radionički priručnik da vidim šta kaže.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Zanimljivo, nikad ništa slično nam se nije dogodilo.
Treba vidjet da nema neki O-ring ispod ili nešto slično.
Baš ću sutra pogledati u radionički priručnik da vidim šta kaže.
Jesi možda pogledao? Pa ako se da to izvana složit, bi zamijenio..

Naprijed kod motora je znalo bit par kapi, al ovo mi sad izgleda stvarno puno. I još k tome procurilo i kod getribe..
Nisam pametan što napravit, pričekat ću berbu kukuruza da vidim kako će se tamo ponašat..
 

Prilozi

  • 20220724_112016.jpg
    20220724_112016.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 31
  • 20220724_112022.jpg
    20220724_112022.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 30

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Evo Matija_E30

Možda ovo pod brojem 7 bi mogao bit problem
 

Prilozi

  • IMG_20220724_115728.jpg
    IMG_20220724_115728.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20220724_115738.jpg
    IMG_20220724_115738.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 32

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Znači moa deklin dolje? To mi se nikak ne sviđa
Ili se ne može nikaj dogodit u vezi brzina?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Nemaš brige, samo otpusti ove vijke kaj drže dekl i kad ga skidaš zapamti gdje je ovaj nosić stajao tako da znaš kad ga vraćaš natrag.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Skidanje dekla ti nije problem…možda vraćanje natrag ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh