• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Ulje u volan ide ATF. Bar tak U530 ima..
Računaj litru-litru i pol..
Kaj se tiče hidraulike u nju motorno, i očistiti ovaj žičani filter koji mane spominje..
Bogami ni meni nije jasno ovo curenje ulja, da ti ne kapa nekud odozgora.? Možda iz posude za ulje volana? 🤔
 

dlabas

Novi član
Tu od
3 Lip 2022
Poruka
10
Evo saznao sam od kud kaplje. Znači taj klip cilindra je iznutra šuplji i na kraju ima gumicu. Naručio sam gumicu pa kad dođe je budem zamjenio i to je to.
A u onoj posudi od ulja za volan nalazi se žičani filter koji se isto tako samo očisti i sve ok.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok. Ponavljam pitanje. Molim za pomoc.

Jel mozda netko zna zasto bi na traktoru zujala hidrulika, cijevi ko da vibriraju. To kad upalim traktor (univerzal 445)? Onda mu dam par puta gas i nakon nekog vremena prestane. Filter sam promijenil jer je stario bio prljav. Hidrulika normalno sve dize i radi... jedino jos da promijenim ulje. Hvala Vam svima na pomoci
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
To se i nama događa već ohoho godina. Sve radi normalno tako da ne diramo ništa.
Pred dvije godine mislim, otvarali smo hidrauliku i mijenjali na klipu gumice jer je prestao dizat ali i dalje se zujanje javlja s vremena na vrijeme.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nađi gdje cijevi vibriraju pa podloži komadić gume između cijevi i stegni plastičnim vezicama.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Tako je, mi imamo krpom omotane cijevi i vezicama stegnute jedna za drugu.
To zujanje se javlja ko posljedica neke rezonancije ili čega.. Nama najviše dok stoji malo duže pa prilikom prvog paljenja 👍
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Nije mi ovo prvi utb i nisam do sada imao tako nesto. Jedino nisam jos ulje promijenio, pa je mozda i to krivnja makar sumnjam. Ako ima tko kakvo rjesenje, bio bi zahvalan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Zato jer vjerojatno semering na radilici pušta pa tuda ide van da ne zamasti lamele.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,796
Ako je gore Rumunj motor ja bi prije rekel da curi iz mjenjača na onom glupom semeringu.
žAko je tak onda ulje koje kaplje bude žuto.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
14
Motor je d115 a da kaplje crno ulje

Pitam jer sam nedavno kupil taj traktor 445 dt 90 godina i još laj me muči je ta bedasta temperatura kupil sam novi vuru i novi indikator i ne kaže niš a jučer sam radil celi dan žnjim vozil trupce do pilane i natrag i temperatura uvjek na bjelom niti se ne pomakne od početka
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
14
Kaj žnjim moguče da je zaštekal il kaj najbolje da se izvadi van koji klinac opče je termostat u traktoru pa nema grijanje 😂🤪
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
14
Ok budem da izvadil al ne kužim zakaj ne dela a novi indikator i vura nova a kad otpojim žicu s indikatora i spojim na masu onda vura odleti do kraja u crveno i dalje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Ma ne, to je sarkazam što je rekao da izvadiš termostat. Sa vađenjem termostata možeš napraviti štetu, a tome će ti više reći netko stručniji od mene.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
14
Pa ok onda nebum izvadil al ok nek radi bedake ovaj Roadrunner jer do sad nisam imal takav traktor kad neznaš onda neznaš al ako netko zna rješenje nek veli ak zna ak ne niš,nova vura i novi indikator a ne dela niš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ako imaš kakav ručni digitalni termometar pa da nakon nekog vremena kako traktor radi, probaš izmjeriti temperaturu u hladnjaku.
Moguće da je termostat ostao otvoren.
Probaj zagrijat indikator pa vidi jel radi.
Uglavnom nije to nikakva znanstvena fantastika, sve je to manje više isto na svim tim starijim motorima, odnosno na isti princip rade.
 

Najnoviji postovi

Na vrh