• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upotreba visoko vlažnog kukuruza u ishrani stoke

B

brundalo

Guest
@ bogec morat cu te doc kidnapirat. Otkupnina????????? Prava sitnica
500 vrica tako spremljenog kukuruza :) :) :) :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko355 kaže:
isuseeee, jel znaš koliko vreča tu ima???

preko 1000 :D i svaka je oko 50 kila, i sve su mi prešle preko ruke :D , ma milina samo trošim cjele godine :D :D
evo još toga

Obrisan neispravan link.

brundalo, pa el nije jednostavnije maznit 500 vreća, mislim brže je bez natezanja, a ko zna el bi moji dali 500 vreća za otkupninu :scratch :mrgreen:
 
B

brundalo

Guest
@ bogec pa radi lupestine se ide u zatvor a jos ako me ti capis ubit ces boga u meni,a ovako kazen da san te kidnapira iz ljute potribe i................ salu na stranu reci ti meni da ne gledan po postovima one cijene kukuruza mislim na otkupne i ne virujen svojin ocima da otkupljuju po 45 lipa cak. Pa jel to u klipu il u zrnu? I jos nesto bili se moga i zir tako spremat ka sta ti spremas taj kukuruz? :) :) :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
brundalo kaže:
@ bogec pa radi lupestine se ide u zatvor a jos ako me ti capis ubit ces boga u meni,a ovako kazen da san te kidnapira iz ljute potribe i................ salu na stranu reci ti meni da ne gledan po postovima one cijene kukuruza mislim na otkupne i ne virujen svojin ocima da otkupljuju po 45 lipa cak. Pa jel to u klipu il u zrnu? I jos nesto bili se moga i zir tako spremat ka sta ti spremas taj kukuruz? :) :) :)

kod nas je 40 lipa zrno :!: i ima ga ko dreka, stalno važu u zadrugi dan i noć, sušara se ne gasi

za žir ne znam mislim da ne jer ima puno prostora za zrak a samim time i za kvarenje :|

mislim da kreneš trpat ove moje vreče da bi nakon 10 komada morao pauzu uzet , tako da bi to trpo dva dana, a kraj ceste je pa bi te več neko vidio :mrgreen:
 
B

brundalo

Guest
A ja neki dan od one crkavice sta su decki pokupili kupija 850 kg u Zadru. Kilo 1,6 kuna. Sramota od svercera p...a in materina :shock: :shock: :shock:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
bogec kaže:
marko355 kaže:
isuseeee, jel znaš koliko vreča tu ima???

preko 1000 :D i svaka je oko 50 kila, i sve su mi prešle preko ruke :D , ma milina samo trošim cjele godine :D :D
evo još toga

Obrisan neispravan link.

brundalo, pa el nije jednostavnije maznit 500 vreća, mislim brže je bez natezanja, a ko zna el bi moji dali 500 vreća za otkupninu :scratch :mrgreen:


ma milina ti trošiš kičmu ko mi slavonci...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko355 kaže:
ma milina ti trošiš kičmu ko mi slavonci...

kaj vi trošite :?:

bogami nakon meljave ja sam bio na ciklonu držo vreče, drmile su mi ruke drugi dan i oči su mi bile ko da sam švaso, ali sad godinu dana ne palim mlin, po zimi samo u štalu i po kolinjima, eventualno u šumu, a kad dođe sezona, premda je kod mene stalno sezona ovo u vrečama je veliko olakšanje :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majkuuuuuu milu, bogec jel ti to nasip radiš!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Mi ako nameljemo 50 tak vreča, s time da se napune 3 okrugle jame u zemlji i jama za popravak auta u garaži!

A kod jednog pajde to ide mukta, ima 4 silosa za melju nad zemljom, dva i dva su skupa, stavi ciklon nasred prvog para, pa puni lijevog dok desnog bakice gaze, pa promjena i tako cijeli dan, ja naravno bio na lopati i ubio se od lopatanja, treba bacat 5m lijevo i desno, maznuli smo 9 prikolica po cca 4,5 tona zrna!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Majkuuuuuu milu, bogec jel ti to nasip radiš!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Mi ako nameljemo 50 tak vreča, s time da se napune 3 okrugle jame u zemlji i jama za popravak auta u garaži!

A kod jednog pajde to ide mukta, ima 4 silosa za melju nad zemljom, dva i dva su skupa, stavi ciklon nasred prvog para, pa puni lijevog dok desnog bakice gaze, pa promjena i tako cijeli dan, ja naravno bio na lopati i ubio se od lopatanja, treba bacat 5m lijevo i desno, maznuli smo 9 prikolica po cca 4,5 tona zrna!

trebaš to viđet uživo, predivno je, ko kineski zid :D :D :D

to je onaj dio koji sam uzeo u najam (zna alen), i sve sam popunio sa vrečama, silažom, balama, nemrem prdnit kak je gužva :mrgreen:

onda je spram silosa ovo moje gospodski posao, svi su imali vremena lagano vezat vreče i slagat , cigara u ustima, pogled na pivi :D i deri miki cjeli dan :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je u silosu je dosta teže, konstantno se mora radit u promjenama nema stajanja, staje se na pauzu tek dok prikolica iscuri kroz mlin! cca 1h i 20 min!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Je u silosu je dosta teže, konstantno se mora radit u promjenama nema stajanja, staje se na pauzu tek dok prikolica iscuri kroz mlin! cca 1h i 20 min!

čizus 1h 20 min, predugo, mi 5 tonku smeljemo za cca 45 minuta u vreče i još se coljamo, ko da nam se neda radit.

više se odmaramo neg radimo, a dok se prikolice mjenjaju malo odremamo, da lakše je u vreče neg u silos, a i potrošnja je bolja iz vreča, hoču reči kad si otvorio vreču drugo je sve zatvoreno, a dok otvoriš silos nema stajanja, mora se trošit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gazda to voli malo sporije da se dobro nagazi, nema kvarenja, a potroši on to, ima bikove i sve to oni smažu!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
hmmmmmm sezona skoro prošla a tema je pustoš :| :cry: :shock: :|

evo slike od 4.10. (ne stignem prije, štala, polja, sjetva, žetva, magisterij, snimanja za tv, malo su mi kratki dani)

evo pikčrs od ekšn (action) :idea:

e da to je ta slika pejzaša otočja sejšeli i drveća palmi ;)


dere zekan punom parom, kiper radi odlično, a to što se vidi lopatanje to je fitnes centar otovoren kod mene :D

slijedi slika svemogućeg dajca koji nema na sebi pola djelova al radi (ne pitajte kak)



nakon što su sve zaštopali na dajcu i slijedilo je ispuhivanje slijede slike iz horor filmova

na slici je prikazan duh casper :shock:



sliedi posveta josipi lisac iz pjesme magla svuda magla oko nas 8)

nama nije dosta jedan silomlin za divljat pa eto melju dva i ako ste se pitali od kud magla, evo vam odgovor 8)





ako ste se pitali a gdje je munja, hmmmmmmmmmm, ne želi se družiti sa ovim gubijanima
munja lunja po selu, malo prikolice vozi, gazi brašno i tak to, šminkeraj :D



i za kraj jovica sa deutzom , on je bio zadužen za širenje brašna po silosu sa prednjim utovarivačem

na slikama je prikazana njegova prikolica koja je napravljena kod bišćana u slovinskoj kovačici, prikolica je 5 tona, cjena mislim oko 35000kn





inače smo u taj silos koji ima zemljane brine samljeli oko 90 tona zrna kukuruza :D :D :D :D
mljeli su dva traktora dva dana :D

ostatk kukuruza ide u vreće, još je na polju

što se tiće vlage u kukurzima ljudi su mljeli u vreće skoro suhi kukuruz i nije bilo ni grama pokvarenog, tako da meljava u vreće nema granica, i kak bi ja reko to je mukta posao :D :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@bogec:koje su prednosti ovakvog skladištenja zrna? nisam upućen u troškove sušenja zrna,ali nekako mi se čini da se i ovdje sukne dosta nafte,jer traktori vrte na minimalno 2000 okretaja,jel?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
@bogec:koje su prednosti ovakvog skladištenja zrna? nisam upućen u troškove sušenja zrna,ali nekako mi se čini da se i ovdje sukne dosta nafte,jer traktori vrte na minimalno 2000 okretaja,jel?


prednosti , mukta posao, najveća energija u zrnu kukuruza

nedostaci, nema ih, svi nešta ulupavaju desetke tisuća kuna u betone koji če im poslije smetat, a ja imam zemljane brine, a ne treba ni to, samo dolje najlon i melji, zgazi i dobro zatvori

potrošnja nafte dva rezarvara nafte na dva traktora u dva dana, znači kojih 100 litara što je u novcima kojih 400kn i to je to za 90 tona zrna , znaći zanemarivo, dao bbi i trostruko više jer energija u kukuruzu to vrati 100 puta

drugi dio ide u vreće, a za njih ne treba baš pazit na vlagu samo dobro zavezat vreću :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bogec, je vreću čime nabijaš ili samo dobro zavežeš
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
toma84 kaže:
Bogec, je vreću čime nabijaš ili samo dobro zavežeš

ne nabijam vreće, samo ih dobro zavežem :D , one kad se poslažu onak u red one tišću same jedna drugu, uglavnom samo dobro svezat i nemaš frke
 
H

Helena

Guest
bogec kaže:
toma84 kaže:
Bogec, je vreću čime nabijaš ili samo dobro zavežeš

ne nabijam vreće, samo ih dobro zavežem :D , one kad se poslažu onak u red one tišću same jedna drugu, uglavnom samo dobro svezat i nemaš frke
Bogec ,smuvaj ti voditeljicu ;) i prekini mrcvarenje oko snimanja ,pošto je već vozila fergu ,znači da bi mogla i sve ostalo radit. :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Helena kaže:
Bogec ,smuvaj ti voditeljicu ;) i prekini mrcvarenje oko snimanja ,pošto je već vozila fergu ,znači da bi mogla i sve ostalo radit. :D

ide njoj jako dobro vožnja masseya, to sam se čak i ja iznenadio :D u utorak dolazi kod mene lorena :D

sad će neki reći da kakaav sam ja da odmah skrećem se teme, pa evo budem to napravio ;)
danas je otvoren silos s brašnom (slike meljave koji post prije), brašno je fenomenomenalno :D :D

sipko a ima određeni postotak vlage :D

njami njami :D

pikčr nuber ajnc, prikazuje modernu mixer prikolicu zvanu tačke od milja i brašno u njoj



pa nakon toga dvije pikčrs silosa da se stekne dojam sipkosti a opet čvrstoće držanja brašna



 

Najnoviji postovi

Na vrh