• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređenje traktora-ozivljavanje starih strojeva

mata166

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
8
Od dosta ljudi sam cuo da na ursusa 335 stavljaju glave volana od velkog ursusa(355/360) i da onda motas na mjestu bez ikakvog problema.

Sto se tice snage, ursus je dosta tezi od imt 533/539, pa samim tim ima i vecu vucnu silu i puno je visi od imt-a, dok imt 533/539 je puno brzi traktor i ima bolji hidraulik, ali mu fali ipak malo tezine.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,156
Fergusona uvijek možeš opteretit s vodom u gumama ili utezima a ursus bude još uvijek trom!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ma nek je sam dobra oštra mašina i nije baš tak trom , meni se oduvjek sviđal taj traktor praktički sam se s njim i naučil raditi , oranje s 1x16 plugom bez ikakvih problema tanjurače 20 diskova bez problema za povuć odlićan , mi samo imali na njemu utege na felgama , kad je bilo nekaj teže za povuć nije skako ko žaba , i ako nije išlo u bržim brzinama 1, 2 , 3 spora i polako je odgmizal z teretom kaj je bilo najvažnije .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,156
Nek on vuče kolko hoče al je to za mene tandrkalo,ja s tim nisam htel orat neg sam išel doma po 533 s defektnom vodenom pumpum i čekal kad bu propeler ruknul u kiler, no srečom izdržal je 5 sati oranja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek pa 533 nije ni za prazan voziti a kamoli orati zagorske brege :icon_toilet:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,156
Mene je otac naučil čuda delati s tom igračkom, al dosta je bilo zaj*bancije
 
E

el pibe

Guest
Željko krivo si napisal sa imt-om moreš jedino po(s)rati zagorske brege:icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nek on vuče kolko hoče al je to za mene tandrkalo,ja s tim nisam htel orat neg sam išel doma po 533 s defektnom vodenom pumpum i čekal kad bu propeler ruknul u kiler, no srečom izdržal je 5 sati oranja
Eh još si mlad i nadobudan i ne financiraš popravke pa i možeš tak razmišljat,al nemoj biti siguran da si u pravu.[emoji16]

-ZGP-
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,156
Jesi siguran u svoje tvrdnje? Sve kaj ja poterem ja i popravim,kako traktor tako i auto...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nebudem se spuštal na tvoj nivo drskosti i podbadanja al sam ono čisto informacijski da znaš , nebi se dobro provel da si mi malo bliže , i zamolio bi gospodu modetore da dečecu objasne kulturu , bonton a i pravila ponašanja na forumu , kad ga roditelji nisu mogli naučiti tome .. hvala , i moje isprike svim ostalima forumašima na ovome .
A što bi ti da sam bliže ???
Kao ja drzak šta si ti ??
Gledaj i ja sam s 539 izvukao ursusa 360 dok je reko keks nije mogo prdnut .
Izvozili stajski i samo ga diže i bez 539 ništa .
I šta sad je 539 jači to tvoje razmišljanje je bez veze .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj daj smiri doživljaje,naporan si.
Kaj si se došel prepucavati?
Oladi malo.
Tak je to sve manje važno,svak zna svoje i bog te veseli.

-ZGP-
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Kako imate volje vise?
Meni ce uvijek biti drazi Ursus, Tino ce uvijek izabrat IMT, Mali ce uvijek pljuvat po Ursusu, koji god da bio, Muha ce uvijek pljuvati Ursusa, onda na kraju reci da je to ipak dobar stroj, Zeljac ce uvijek proklinjati Rusa i tome nema kraja. Na forumu non-stop iste teme i isti postovi od istih ljudi... Dokle vise sa prepiranjem oko istih tema?
Svaki od njih ima svoje prednosti i mane, svatko ima svoj ukus i svatko vozi i radi sa onim sto ima u dvoristu!
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
421
Općenito vam ova rasparava nema smisla. Uspoređujete dva potpuno različita traktora. Ne vidim jednostavno svrhu toga.

Niti je ursus bolji od IMT niti je IMT bolji od ursus-a. I točka.

Ursus zbog svoje svoje težine je naravno bolji orač i više može potegnuti, dok IMT je za druge poslove.
Onaj ko se bavi stočarstvom, i glavno mu je kosnja, pretepanje, baliranje, i slično uvijek će odabrati IMT-a, dok netko ko se bavi isključivo šumom ili ratarstvom će odabrati ursusa. I tu je cijela priča gotova. :icon_e_biggrin:

Jednostavno omaložavati traktore ovako kao vi, je na razini djece iz osnovne.
 
E

el pibe

Guest
Pa kaj nije ovo poljoprivredni forum?Razmjenjujemo iskustva.Oko čega bi se se onda tu trebalo raspravljati?O kartanju,kladionici ili kak se pravilno puši lula?Rasprava je došla na nivo osnovne škole jer su se neki dečeci razmahali i qur.iju se bez pokriča.Ima tu malo starije ekipe koja ima iskustva i govori iz iskustva.A ne kao pojedini klinci kaj su čuli neke priče od tate i njegove ekipe u podrumu.Zato malo više poštivanja prema starijima i malo bontona nije na odmet.Ja sam isto bio nadobudan i "najpametniji ":icon_rofl:prije dvadeset godina.Ali sve dojde na svoje treba čovjek skupiti i neke godine da bi imao nekog iskustva a ekspert nemreš biti sa osamnaest ili dvadeset i kusur godina niti uz najveću volju.Nego dečeci pitam ja vas jer itko od vas junaka kupil traktor za svoje novčeke?Kad budete zaradili,kupili,vozili,usrećili se ili zajebali pa vidite kaj ste kupili onda morete biti mjerodavni da pljujete ljude i traktore po forumima.Mislim da mnogi kaj se tu hvale po forumu nisu niti natočili nafte iz svojeg džepa za 100kn.u traktor.Do onda jedino si morete pjevat onu:"Moj je dado puno radio":icon_kidra:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
JA! Kupio i točim svoje, imam 19 i ne poštujem nikoga tko ne poštuje mene pa makar imo 150g staro dupe, stari ljudi imaju k.. iskustva sa novim stvarima, tako da godine nisu mjerodavne, a ti čiji je bolji i veći def dječje fore, meni ne smeta, mogu ljudi i glavom kroz zid, a mali je izgleda loša kopija puknutoga, jao šta mi taj čovijek fali, svakome bi spustio pa je barem bio mir!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Je ništ dragi kolege forumaši imt 539 je ipak naj naj traktor pravi komarac skakavac zverčina , tak da ... sad kad smo konačno svi to svatili zamolil bi foru. maloga da može prestati nas uvjeravati i prepričavati bajke ...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tak da je sreča kaj ga više ne proizvode jel bi drugi propali :icon_thumright: Krumpironja stvarno Puknuti fali ali ne kak sudac nego kao vrsni majstor i kak je netko rekel Puknuti je uvijek u pravu .
 
E

el pibe

Guest
Krumpironja ne bi se složio sa tobom da stari znaju onu stvar.Tko se nečime bavi profesionalno niz godina taj ima nekog iskustva i u korak je sa tehnologijom.A za "mjerodavne" nisam nigdje napisao da su to striktno starkelje.Malo pažljivije pročitaj.To je ona druga ekipa koja radi,kupi ...A pozeri i tatini sineki to je njih išlo,takvi se dobro prepoznaju.
Željko nema to veze sa srećom.Taj "čuveni" traktor je ciljano uništen jer je bacio na koljena čitavu traktorsku scenu.:icon_thumright:Jednostavno nitko nije imao izgleda da ugrozi takav tehnološki fenomen.Urota stari moj,ja ti velim:icon_wink:jedino su ga tak mogli svrgnuti sa trona.
 
Na vrh