• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređenje traktora-ozivljavanje starih strojeva

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Eh kad je a i danas politika diktirala ekonomiju a kak ja spadam u one jako stare sječam se kad se taj stroj mogel kupiti privatno davne 65 i koliko je bilo muke kupiti nekaj zapadnije baš zbog tog stroja (čitaj nisu drugovi dali da sekupi ) a sad da baš neznam voziti bolje traktore pa vozil sem poneki sa Jostikom (ne moj) i čak mi se sviđalo ali nemam milijun i pol za traktor .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je ništ dragi kolege forumaši imt 539 je ipak naj naj traktor pravi komarac skakavac zverčina , tak da ... sad kad smo konačno svi to svatili zamolil bi foru. maloga da može prestati nas uvjeravati i prepričavati bajke ...

Gle bolji je od tvog 335 sto puta samo što imaš više kila a ne vrijede ti ništa.
Jbg ko vam kriv kad vas boli samo govorim šta je .
Ako nešto valja , valja ima puno dobrih traktora.
Nešto najgore je što ne volim trom traktor tako da nema veze marka da je nezz kakav.
Još da ima tri cilindra koji konj više možda bi bio za nešto .
Kad ga vidim kako se pati u tanjiranju kakav je to posao nikakav.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Kao prvo nemam ursusa , nek sam ga imal u prošlosti , kao drugo malo ipak više znam o njemu a i o imt-u 539 za kojeg sam uopće ne rekel da je lošiji od ursusa ja sam sam navel prednosti ursusa naspram imt-a poštujem svaki traktor najbolji je onaj koji radi , i kao treće sad bi fakat bilo dosta jer ipak ovo nije tema o tim traktorima , čovjek je par stranica unazad objavio slike svog uređenog ursusa , a kolega foru. mali je odmah izvrijeđal traktor kaj po meni nije u pravu i nema to pravo , svaki traktor ima prednosti i mane , i ako ti se raspravlja o tim traktorima otvori temu pa se možeš raspravljati .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,670
Aj nisam nasao temu kam bi stavio... dali se tko od forumasa bavi izradom naljepnica za strojeve?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
Najbolje pjeskarenje 💪
A onda lavacol, desol i slično.. Četkanje i šmirglanje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Poruke od @Gazda.Joza i ostalih te o njegovom 549 premještene u odgovarajuču temu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Najveća bedak je onaj koji to plaća i kupi, da je barem nešto korisno napravio na tom traktoru, najveći dio videa se priča o farbi, izolaciji i tapecirungu, zamjeni dijelova koji su vjerujem barem 70% nepotrebno mjenjani jer traktor ni u originalu nije loše izgledo, a sama funkcija nije ništa unapređena to je i dalje prastari traktor koji danas ne može nosit jedno ozbiljno gospodarstvo, ali uopće me ne čudi ovaj Uroš uvijek radi tako neke "senzacionalne" priloge i tim garaža majstorima koji otkrivaju toplu vodu, najjače mi je kad krenu home made priključci kopije zapadnih mašina i onda kaže možda i jedina takva priključna mašina u ovom delu europe a takvih novih di hoćeš sa još boljim riješenjima, jedino pozitivno kod njega je šta diže svoj narod da ispadnu moderni i inovativni a ubiti nisam kod njega vidio jedan dobar prilog koji mi mogo svrstat u 21. stoljeće. Realno 🙈
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
Ima kod njih "preko" puno pametnih, inovativnih i sposobnih ljudi ali oni nemaju ni želje ni potrebe snimat se kod Uroša. U Srbiji ima bar 3 firme/pojedinca (i to ozbiljni ljudi s 24 satnom podrškom) koji prave navigacijske sisteme za traktore sa vlastitim baznim stanicama itd itd. Bolje da takvu inovaciju snime, a ne ovo BOLJE NEGO FABRIKA!!!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Okej nemam ništa protiv takvih realnih reportaža ali kod njega su većinom ovakvi izumi na razini 70-80.
Pa šta ćeš se bavit nečime šta nitko nebi kupovao, nit možeš konkurirat kvalitetom niti inovacijom, realno Hrvatska kotira više prema zapadu i drago mi je da se barem koliko toliko ulaže u poljoprivredu jer bez uloganja nema ni konkrentne proizvodnje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ko je sa penzlom ili metlom preletel oko nečeg nezna koja je muka tak nekaj napraviti.
Takav posel se ne može novcima platiti. Radiš ga za svoju dušu ili svojim rukama sebi.

Kaj taj traktor može ili ne može je u ovoj priči nebitno.
Isto kak i isplativost ovog zahvata.
Tema je oživljavanje i uređivanje starih strojeva i meni je lijepo vidjeti vredne ruke koje su to napravile i diviti se urađenom.
Kak i naš forumski Kramer kojeg uređuje @Matija_E30 ..... jedva čekam da ugleda svijetlo dana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
od svega viđenog na filmu ja sam najviše oduševljen Urošem (kao i uvijek) .

isto tak se nadam da ekipa koja to radi bude došla na svoje i jednog dana prodali svoje željezo ili svoje ruke za masne pare .
 

Najnoviji postovi

Na vrh