• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Imam cijeli set,za vure popravljat,ak ti treba muhaničar:butthead:
Ma imam tih krševa puno dvorišće....svi su oko 70-ih godina, i skoro svi žuti:mrgreen:......
Sad samo šarafam....
Ursus-335,74 god (žuti),Ursus-355,74 god (žuti),Renault Ceres 85,96 god (žuto-narandžasti) i Massey Ferguson 135 74 god (crveni).....
Ma nije da mi ide baš išta od toga,ali trudim se,hebiga,a uz sav poso ostali koji imam,nemrem se baš posvećivat samo tome,pa onda kolko stignem
74 je kod tebe bila plodna godina :scratch

Samo ti radi i ako zapneš pitaj ,,,,, nije problem ;)
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
74 je kod tebe bila plodna godina :scratch

Samo ti radi i ako zapneš pitaj ,,,,, nije problem ;)

Ok...sad već imam promjene plana,moram još pšenice pokombajnat,pa ak stignem,budem rastavljal danas
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A jel ona nemora bit okrugla? Mislim onako,nepravilno jajasta je bila,vidljivi tragovi od dosjeda i opruge na njoj...
A što se tiče one polugice,nije važno,taj regulator je radio sve 5 i samo jedan dan ta polugica zašteka...no..sad je "bačen" s obzirom da imam drugi..
Danas sam baš nabavio Set O-Ringova za Hidrauliku,pa ću vjerojatno sutra konačno na njega preć...

Kuglica mora biti okrugla.Ako se dobro sjećam oko 8mm debljine.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kuglica mora biti okrugla.Ako se dobro sjećam oko 8mm debljine.
E to te ja pitam,to me zanimalo,otprilike ili koje točno dimenzije,jer ja sam to pozaboravio,kad sam bedak stavil nekakvu drugačiju a staru sam bacio....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Danas bio kod nas na otpadu i na prodaju su utezi čini mi se za 335:scratch, 2 ona mala i oni školjkasti...samo ak su po 4 kn i nije neka fora....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,ljudi,pitanje.Ursus C-335 ima mogućnost vrtnje kardana prek menjača ko 355 ili ne?Mislim na to dal more biti stacioniran i okretati kardan različitim brzinama?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da mali medo to ne može, a da mu se koatči ne vrte.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Evo mene konačno sa nekim slikama.... Znači ovako,Regulator prije zamjene Gumica



p4111208.jpg


I zatim poslije zamjene,kad je sklpoljen nazad

p4111209.jpg


p4111210.jpg


p4111211.jpg


---E sad,nisu sve slike,nešto me aparat zahebo..ali evo još nekih slika,ako kome mogu pomoć na neki način


scaled.php

p4111215.jpg


p4111216.jpg


p4111213.jpg


p4111224.jpg


E sad...to sam spoijo nazad sve,još nisam zapalio za probu,nego imam sljedeće pitanje za stričeka "muhaničara" ili nekog sličnog...

Naime,u treću i drugu brzinu se jako teško ali jako teško ubacuje,znači kad je ugašen traktor,dok u prvu i rikverc ide normalno...Isto je i kad radi...E sad,moja sumnja je bila na polugu viljuške,odnosno ona kuglica što je drži,znadete šta mislim,ali nije,kad se viljuška skine,sve super,polugica ide lagano rukom...E sad moja sljedeća sumnja bi bila na onu osovinu na kojoj plovi taj zupčanik od 2 i 3 brzine?! Neznam,,vi ljudi imate više iskustva s tim....Pa ako može koja mogućnost
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Mislim na Ovo



sorry na ponavljanju postova,al preveć slika sam uključio u prvi,a neda mi se makivat!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki zeza me hidraulika, pumpa je ok (diže bez problema gramip vile od 450 kg u ler gasu) al me kontantno masira zrak negdje u sistemu (kad je dignut i kad puštam priključak čuje se zvuk) ili mi ne diže priključke :mad: :mad: :mad: , ručka za podizanje mi skoči od 1/4 do 3/4 sama (zrak negdje)

Kako i gdje odzračiti?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Dečki zeza me hidraulika, pumpa je ok (diže bez problema gramip vile od 450 kg u ler gasu) al me kontantno masira zrak negdje u sistemu (kad je dignut i kad puštam priključak čuje se zvuk) ili mi ne diže priključke :mad: :mad: :mad: , ručka za podizanje mi skoči od 1/4 do 3/4 sama (zrak negdje)

Kako i gdje odzračiti?

Jel si siguran da je to zrak? Ja nisam nikad imo nikakvih pproblema sa odzračivanjim...A skidal sam poklopac hidraulike i rastavljo najmanje 50 puta,a niti znam gdje bi se to napravilo...
imo sam sličan slučaj,kod mene je bilo polužje u pitanju,kad sam malo se poigro sa ručicom od "finog" hidraulika,onda se smirilo...
Neznam...tak je meni bilo
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jel si siguran da je to zrak? Ja nisam nikad imo nikakvih pproblema sa odzračivanjim...A skidal sam poklopac hidraulike i rastavljo najmanje 50 puta,a niti znam gdje bi se to napravilo...
imo sam sličan slučaj,kod mene je bilo polužje u pitanju,kad sam malo se poigro sa ručicom od "finog" hidraulika,onda se smirilo...
Neznam...tak je meni bilo

Fini hidraulik je ona ručka u sredini?

Ma ja sve tri ručke dolje, pa sve tri ručke gore, tak par puta pa ok... a sad zadnje nisam uspio dići kosu nakon košnje i gašenja traktora jedno 10 min pa sam popizdill....

Uvijek kad traktor ili pumpu ugasim onda nakon toga imam problema... neznam zakaj mi sama ručka skoči gore... i zakaj čujem zujanje u hidrulici?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Fini hidraulik je ona ručka u sredini?

Ma ja sve tri ručke dolje, pa sve tri ručke gore, tak par puta pa ok... a sad zadnje nisam uspio dići kosu nakon košnje i gašenja traktora jedno 10 min pa sam popizdill....

Uvijek kad traktor ili pumpu ugasim onda nakon toga imam problema... neznam zakaj mi sama ručka skoči gore... i zakaj čujem zujanje u hidrulici?

Da ,ta u sredini je fini hidraulik,ona do blatobrana je od ili za kipu,preusmejerava ulje na drugi kanal...KAd je prema gore,onda je za cilindar hidraulike...
A,to što skače ručka,neznam stvarno,a ovo sa problemom dizanja i zujanje bi možda moglo biti do filtera ili čak same pumpe hidraulike..
Jel si skoro gledo kakav je filter,da nije zaštopan?
Mene je moj isto tak prcal,nije htio dizat i na kraju sam rokno novu pumpu i onda sve super...
Mada nemora značit da je i kod tebe isto...prvo treba vidjet filter
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da ,ta u sredini je fini hidraulik,ona do blatobrana je od ili za kipu,preusmejerava ulje na drugi kanal...KAd je prema gore,onda je za cilindar hidraulike...
A,to što skače ručka,neznam stvarno,a ovo sa problemom dizanja i zujanje bi možda moglo biti do filtera ili čak same pumpe hidraulike..
Jel si skoro gledo kakav je filter,da nije zaštopan?
Mene je moj isto tak prcal,nije htio dizat i na kraju sam rokno novu pumpu i onda sve super...
Mada nemora značit da je i kod tebe isto...prvo treba vidjet filter

Čuj, ja sam gotovo siguran da valja pumpa kao što rekoh prije nepunih mjesec dana je dignul s vrućim uljem gramip vile 450 kg u ler gasu (jasno i prvi kraj :mrgreen: je bil u zraku dok nisam nabacio utege :mrgreen:).

Sa strane gdje je ručica špere ima filter i tamo gdje je mjenjač nekakav lamelni prečistač... (čitao sam malo upute)....

Ali moj filter ni ne sliči onome na slici iz uputa (sličan je onome na gramip vilama za filtraciju ulja). Kako to rasipati?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Slike filtera

Bočno slika filtera hidraulike, a naprijed slika lamelnog filtera
 

Prilozi

  • 26072011618 (Medium).JPG
    26072011618 (Medium).JPG
    47.7 KB · Pregleda: 5,604

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Bočno slika filtera hidraulike, a naprijed slika lamelnog filtera

To je uložak ustvari unutra...ispod onog poklopca,što ga drži M8 vijak ak se nevaram.....Kraj desne,kod špere noge....Otvori pa buš videl kakav je,makar ga poslikaj da svi vidimo...a i taj lamelni prečistač malo izokreći da se malo "pročisti",ak se dade okretat...kod mene se normalno,neda:p:D
Dodatak: Tek sad vidim da kod tebe poklopac drže dva vijka,pardon
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To je uložak ustvari unutra...ispod onog poklopca,što ga drži M8 vijak ak se nevaram.....Kraj desne,kod špere noge....Otvori pa buš videl kakav je,makar ga poslikaj da svi vidimo...a i taj lamelni prečistač malo izokreći da se malo "pročisti",ak se dade okretat...kod mene se normalno,neda:p:D
Dodatak: Tek sad vidim da kod tebe poklopac drže dva vijka,pardon

Neda se ni kod mene okrenuti onaj šraf na lamelnom pročistaču, probati s rolcangama nema smisla ne...:cry: izvaditi i očistiti?

Na tom filteru je problem da na vanjskom obodu ima jedan prsten kao seger i nutra pločicu ??? i sa strane dva vijka koje nemrem s ničim zakvačiti jer je tijesno...

Zanimljivo da ovo nije baš fixno stegnuto nego mogu s rukom klimati cijeli filter.,... danas pogledam
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
poštovani forumaši
pišem iz BiH, i počeo sam da se bavim poljoprivredom na malo, više kao hobi. kupio sam ursusa 335 za male pare, i sada trebam da mu sredim struju. ima li ko da mi pošalje shemu el. instalacije ili fotografije na e-mail adresu nihad.mehinbasic@gmail.com.
ima neka mala sijalica ispod brave gdje ide ključ, i ona je radila, i ugasi se nakon određenog vremena. sada više ne radi, ali traktor mogu paliti, pa se plašim da mi ne puni bateriju.molim za pomoć.
unaprijed hvala
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Neda se ni kod mene okrenuti onaj šraf na lamelnom pročistaču, probati s rolcangama nema smisla ne...:cry: izvaditi i očistiti?

Na tom filteru je problem da na vanjskom obodu ima jedan prsten kao seger i nutra pločicu ??? i sa strane dva vijka koje nemrem s ničim zakvačiti jer je tijesno...

Zanimljivo da ovo nije baš fixno stegnuto nego mogu s rukom klimati cijeli filter.,... danas pogledam
Nemoj ni probavt rolcangama...mam buš strgal onaj kolotur,tak sam i ja...radije ga skini komplet dolje....tri vijka ga drže i odšarafiš holendere od u ulja,24 ključ...
A sad za ovaj filter dolje,ja se nisam nikad s tim susrel...kod mene je drugačiji
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Neznam bogami,I ja ga čekam za ono kaj me hebu brzine,nemrem više ni u jednu brzinu osim treće....
 

Najnoviji postovi

Na vrh