• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Neznam bogami,I ja ga čekam za ono kaj me hebu brzine,nemrem više ni u jednu brzinu osim treće....

Vau ovo je problem, pa kak onda radiš?

E ja sam danas rasturio lamelni filtar i onaj klasični kod špere... sve je bilo zaštopano do kraja (nešto tipa blato).... e.... i još mi je bila potrgana mrežica na običnom, jedva ga pronašao u dučanu, veli tip od zetora i stvarno paše...cca 50 kn. Složiti nisam uspio jer je bila već večer.

Kupio sam i pakne, 4 komada*30 kn. stvarno ima jeftine dijelove taj medo.... kupil i vuru onu lijevu 200 kn (pokazivač vode, tlaka kompresora, ulja, akumulator, žmigavci i svijetla), desnu nisam našal

Da bi zamijenio pakne, trebam rukavac/trubu dolje?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Vau ovo je problem, pa kak onda radiš?

E ja sam danas rasturio lamelni filtar i onaj klasični kod špere... sve je bilo zaštopano do kraja (nešto tipa blato).... e.... i još mi je bila potrgana mrežica na običnom, jedva ga pronašao u dučanu, veli tip od zetora i stvarno paše...cca 50 kn. Složiti nisam uspio jer je bila već večer.

Kupio sam i pakne, 4 komada*30 kn. stvarno ima jeftine dijelove taj medo.... kupil i vuru onu lijevu 200 kn (pokazivač vode, tlaka kompresora, ulja, akumulator, žmigavci i svijetla), desnu nisam našal

Da bi zamijenio pakne, trebam rukavac/trubu dolje?

netreba rukavac dole, treba samo odšraviti reduktor i zvleči ga naklu sa osovine....
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Vau ovo je problem, pa kak onda radiš?

E ja sam danas rasturio lamelni filtar i onaj klasični kod špere... sve je bilo zaštopano do kraja (nešto tipa blato).... e.... i još mi je bila potrgana mrežica na običnom, jedva ga pronašao u dučanu, veli tip od zetora i stvarno paše...cca 50 kn. Složiti nisam uspio jer je bila već večer.

Kupio sam i pakne, 4 komada*30 kn. stvarno ima jeftine dijelove taj medo.... kupil i vuru onu lijevu 200 kn (pokazivač vode, tlaka kompresora, ulja, akumulator, žmigavci i svijetla), desnu nisam našal

Da bi zamijenio pakne, trebam rukavac/trubu dolje?
Ma,trenutno ne delam ništ s njim....Faza mirovanja...jbg,nemam rikverc:madmana:
Sad bi to moralo kod tebe igrat! Mada nebi bilo loše izmjenit ulje,kad veliš da je bilo ko blato u filteru..

A za ovo je kolega odgovorio,za pakne.samo reduktori idu dolje...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma,trenutno ne delam ništ s njim....Faza mirovanja...jbg,nemam rikverc:madmana:
Sad bi to moralo kod tebe igrat! Mada nebi bilo loše izmjenit ulje,kad veliš da je bilo ko blato u filteru..

A za ovo je kolega odgovorio,za pakne.samo reduktori idu dolje...

Ulje ide definitivno van, pa novo nutra (23 litre ***** ti ode mi proračun :madmana:), ali bi trebal pod pritiskom oprati getribu s naftom valjda da isperem blato koje se garant nataložilo na dno.... inaće šteta ulja.

Blato je došlo nutra kroz filter vjerojatno jer imam puknut jedan od dva šrafa pa je bilo malo zazora ko stvoreno za meće.

Kak to oprati??

Isti problem imam i s hladnjakom jer je frajer vozil bez čepa i isto ima blata u cijelom sistemu... kak to oprati???

Reduktori idu dolje... hm moram danas nakon posla prošnjofati... ima ko kakvu sliku?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovo sam sredil, pakne ostaju za tasta ipak je on mehaničar a ja bum pomagal...

Nego imam jedno drugo pitanje, naime kurblanjem je ustanovljeno da neki vrag ne valja, ruke polomilo dosta nas a caka je da taj traktor treba biti grijan i po ljeti i zimi da bi upalil... ne kužim, zimi 20 sek grijem i pali ko metak, ljeti grijem 5 sek i pali ko metak, bez grijanja ne pali baš. Nije mi jasno u čemu je problem, motor ne pije ulje, ide mi u 6. brzini ko metak u brijeg....nije da je motor zj... barem imam takav osjećaj....i anlaser vrti jako dobro...al bez grijanja samo dimi... podešenja pumpe?

U čemu je problem?

Naime puki22 je govoril u prethodnim postovima da mu medo pali na zub bez grijanja gotovo i po zimi...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tu sam ja.
A kaj bum ja s njom :scratch. Samo ti nju zvadi (ali oprezno)jer kad mi obračunaš kolko ti je mina više goriva potrošila od kad ju voziš, pa kemijsko čiščenje unutrašnjosti vozila i nedaj bože da s njom još negde zapneš dok buš ju vadil ......... Ispalo bu da sam ja još tebi dužan.
Ali rundu buš svejedno potegnul ;)

Ovo prije navedeno si valjda riješil. a kaj se tiče opaljenja jel pali poslije na toplo bez grijača?

Hidraulika je riješena, bilo je sve je... zaštopano, sva sreća da nisam ubil pumpu.... sad s vrućim uljem na ler gasu diže 450 kg ko od šale... i onda i prednji kraj lagano... :mrgreen:

Što se tiće grijača:
Da, pali kasnije bez grijača kad je topli, ak je jako vani vruće pali i bez grijača (dani u onim paklenim vrućinama 7. mjeseca). Danas u jutro bez grijača nema paljenja, samo verglanje i dim... i onda samo 2 do 3 sek grijanja i upali ko metak... Zimi 20 sek grijanja i pali ko metak... ima duple grijače na usisu zraka tvornički instalirane.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hidraulika je riješena, bilo je sve je... zaštopano, sva sreća da nisam ubil pumpu.... sad s vrućim uljem na ler gasu diže 450 kg ko od šale... i onda i prednji kraj lagano... :mrgreen:

Što se tiće grijača:
Da, pali kasnije bez grijača kad je topli, ak je jako vani vruće pali i bez grijača (dani u onim paklenim vrućinama 7. mjeseca). Danas u jutro bez grijača nema paljenja, samo verglanje i dim... i onda samo 2 do 3 sek grijanja i upali ko metak... Zimi 20 sek grijanja i pali ko metak... ima duple grijače na usisu zraka tvornički instalirane.....
grijače na naftu ili samo struja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovo sam sredil, pakne ostaju za tasta ipak je on mehaničar a ja bum pomagal...

Nego imam jedno drugo pitanje, naime kurblanjem je ustanovljeno da neki vrag ne valja, ruke polomilo dosta nas a caka je da taj traktor treba biti grijan i po ljeti i zimi da bi upalil... ne kužim, zimi 20 sek grijem i pali ko metak, ljeti grijem 5 sek i pali ko metak, bez grijanja ne pali baš. Nije mi jasno u čemu je problem, motor ne pije ulje, ide mi u 6. brzini ko metak u brijeg....nije da je motor zj... barem imam takav osjećaj....i anlaser vrti jako dobro...al bez grijanja samo dimi... podešenja pumpe?

U čemu je problem?

Naime puki22 je govoril u prethodnim postovima da mu medo pali na zub bez grijanja gotovo i po zimi...
Vračam se na predhodni post u kojem si sam dal dio odgovora na svoje pitanje. Izgleda da je makinica kod Pukija u boljem stanju nego tvoja i sad tvoja zahtjeva lagani remont. Remont zahtjeva ulaganja, a pošto veliš da dima ima nevjerujem da je do pumpice.

A jeste probali kurblati na vruče?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Moj Mrga, moraš malo više forumariti, a ne samo pitati i nestati. Ja bi se stobom malo pospominjal o tom tvom problemu, a ovak moremo samo nagađati.
Mislim da je problem u jednoj od glava, e sad jel tvoja il njegova ......

Moguće, sve je moguće... danas sam mijenjal pakne... e zgubil pol dana cajta,.... pakne sve spucane između onih zanitanih neftov.... i falilo je komad materijala tamo gdje je najpotrebnije.... i bila je poluga desnog kotača između zatezne vilice i pakne sva zarostana tj nije se micala nikam jer je frajer pozabil da ima mazilice na jednoj i na drugoj strani u tim piksama...

Ja mislil to je za dve vure gotovo kad ono...

E a polosovine masivne kak od cuga... od getribe mi niš ne masti kao ni od bočnih reduktora u šupljine gdje su pakne...

Majstor je bil tast on je mehaničar samo kaj mu bolje leže auti... za ovo paljenje nije mi znal reći kaj je uzrok tome... probal ga je voziti i veli da vuče ko lud i da mu nije jasno to s paljenjem...

Kao što si rekal problem s glavom.... kaj napraviti?

PS: moram to riješiti jer se pred bertijom hoču narihtati i onak ga na kurbljin vužgati na zub da mi mazne.... gledal sam neki dan jenog starog dedu sa Stayerom 52 god.

A ja kad to gledim imam na pameti prvo grijače
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kao što si rekal problem s glavom.... kaj napraviti?

PS: moram to riješiti jer se pred bertijom hoču narihtati i onak ga na kurbljin vužgati na zub da mi mazne.... gledal sam neki dan jenog starog dedu sa Stayerom 52 god.

A ja kad to gledim imam na pameti prvo grijače
Kaj napraviti :scratch
Valjda bi ju trebalo prvo skinuti dole (trošak brtve glave 50-tak kn) pa videti kaj je unutra i u kakvom stanju je ona.
 
S

Sc1567

Guest
Ursus C 335 ..problem s lamelama

Ovako..dal ima neko ko zna kako pravilno treba okrenuti lamele(pogonsku lamelu i radnu lamelu) koje se nalaze u sredini traktora na URSUSU C 335,1979 godina...ili neko ima neku šemu ili zna da ima na internetu ta šema kako se to radi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovako..dal ima neko ko zna kako pravilno treba okrenuti lamele(pogonsku lamelu i radnu lamelu) koje se nalaze u sredini traktora na URSUSU C 335,1979 godina...ili neko ima neku šemu ili zna da ima na internetu ta šema kako se to radi?
Mislim da ja znam
A kak si ih ti okrenul?
 
S

Sc1567

Guest
MI smo ih prvi put slozili i traktor je palio ,ali niej odvajao kumplung..znači mogao se ubaciti u brzinu ali se nije dalo skroz do dolje stisnuti tj nije se dao zaustavit kardan sa kumplungom,i onda nam je jedan pozanik reko da smo krivo okrenuli radnu lamelu..i danas to opet rastavili i bila kriva okrenuta..odvojila se po pola,i sad smo obje okrenuli dobro i spojili ,zaserafili sve.međutim traktor ne anlasa..lamele se teško vrtjele..skoro pa se nisu dale ni pokrenut..i izvadimo van..i opet je strgalo lamelu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Po čemu ste zaključili da su naopačke?
Kak su sad okrenute kad je po tebi dobro?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ke nisu normalne lamele da se jasno vidi ke ide prema zamašnjaku,
a ke prema getribe ili??
Lamele su normalne, ali lamela ima dužu i kraču i pošto su dvije postoji mogučnost kojekakvih kombinacija okretanja ;)
 
S

Sc1567

Guest
pa mislimo da bi trebalo pravilno bit ak su oba izbocenja od obje lamele okrenuta prema getribi..jel to dobro tak ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh