• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Pripazi kod sastavljanja da ti ne odcvika o-ringe ;)
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
curenje ulja

dečki vidim da ste upučeni u sve i da malog medu imate u malom prstu. Molio bi vas savjet ovak na desnoj polugi hidraulike znači na početku te polugu na bloku traktora počelo mi kapati ulje zanima me dali na tom mjestu brtvi sebering ili je neka brtva i dali kod zamjene moram ispuštati sve ulje van dali se to može zamjeniti izvana ili moram otvarati diferencijal
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
¸nemoraš ispuštati ulje.Skini polugu i zamjeni gumicu.
 

bane52

Novi član
Tu od
22 Lip 2011
Poruka
6
dali je problem te elemente cupati iz kocke,i mislim dali moze sta izletit nemam pojma sta ima unutra,a nemogu izdrzat vise trza ko lud!!!??:madmana::madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
dali je problem te elemente cupati iz kocke,i mislim dali moze sta izletit nemam pojma sta ima unutra,a nemogu izdrzat vise trza ko lud!!!??:madmana::madmana:
Nije ih problem isčupati več ugraditi. Izletit može, ako ne paziš.
Ako ti izleti, tu smo pa pitaj da pomognemo ;)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nije ih problem isčupati več ugraditi. Izletit može, ako ne paziš.
Ako ti izleti, tu smo pa pitaj da pomognemo ;)

Stvarno postupak kao kod žena :prayer::prayer::prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Stvarno postupak kao kod žena :prayer::prayer::prayer:
A tu (kaj se dotiče gospođi) postoji i mogučnost blokade pa onda nema ni nutra ni van bez inekcije ili par sati opuštanja
 

bane52

Novi član
Tu od
22 Lip 2011
Poruka
6
pozz

Pozdrav svim forumasima,i zahvaljujem na odgovorima!

Šta se mijenja na elemantima na kocki,dali samo gumice ili ima jos kakih drugih djelova,sta tu jos moze da crkne!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A tu (kaj se dotiče gospođi) postoji i mogučnost blokade pa onda nema ni nutra ni van bez inekcije ili par sati opuštanja

To pa se dogodi ako si "zaoral" po tuđoj "njivi" a "susjed" te vidi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
To pa se dogodi ako si "zaoral" po tuđoj "njivi" a "susjed" te vidi...

Mrga, Mrga. Kak ti to već znaš?:scratch:finga:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Propuštanje hidraulika 335

Ovako...nemam baš cajt čitat temu ispočetka,da vidim jel je o tome bila riječ...
Klinac o 2 godine me uništava...
RAdi se o tome da sam lani promijenio mažete i karike(u) na cilindru,stavio novu pumpu,malo sam raskopal regulator i sve je bilo super,malki je radio ko blesav! Ali,nakon izvjesnog prioda,shebe mi se regulator (popularno rečeno,crna kutija),ona polugica koja ide kroz njega za spuštannje hidraulika,predpostavljamo....jednostavno je zaštekal i hidraullik više neću zrak...E sad...sad sam ja nabavio odd kolege drugi regulator,malo sam i njega raskopo prije stavljanja unutra,jedna kuglica je bila "jajasta" pa sam je zamijenio,ali izgleda većom,pa mi je hidraulik išo dolje tak dugo da sam mogo popušit 3 cigarete....Čak i pod utovarivačem gnojiva stajskog...
E nije tome kraj...pravi problemčić je sad,da mi je počeo popuštat sam po sebi,više ne drži,ni u radu,a kamoli u ugašenom stanju....Moja sumnja je ponovo na regulator,s obzirom da nisam stavljo nove gumice...Pa me zanima vaše mišljenje...I đe da nabavim i dal ima tih gumica za kupit,da zamjenim...hvala-
Vidim da uvaženi član "muhaničar" ima bogato iskustvo,a i ostali pa me zanima njegovo,a i ostalih misšljenje...

PS: I zanima me kak ta poluga na starom regulatoru je mogla zaštekat,ona je išla lagano,a sad ju moraš čekićem nabijat,uslijed čega je to?! Kasnije stavim fotke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Ovako...nemam baš cajt čitat temu ispočetka,da vidim jel je o tome bila riječ...
Klinac o 2 godine me uništava...
RAdi se o tome da sam lani promijenio mažete i karike(u) na cilindru,stavio novu pumpu,malo sam raskopal regulator i sve je bilo super,malki je radio ko blesav! Ali,nakon izvjesnog prioda,shebe mi se regulator (popularno rečeno,crna kutija),ona polugica koja ide kroz njega za spuštannje hidraulika,predpostavljamo....jednostavno je zaštekal i hidraullik više neću zrak...E sad...sad sam ja nabavio odd kolege drugi regulator,malo sam i njega raskopo prije stavljanja unutra,jedna kuglica je bila "jajasta" pa sam je zamijenio,ali izgleda većom,pa mi je hidraulik išo dolje tak dugo da sam mogo popušit 3 cigarete....Čak i pod utovarivačem gnojiva stajskog...
E nije tome kraj...pravi problemčić je sad,da mi je počeo popuštat sam po sebi,više ne drži,ni u radu,a kamoli u ugašenom stanju....Moja sumnja je ponovo na regulator,s obzirom da nisam stavljo nove gumice...Pa me zanima vaše mišljenje...I đe da nabavim i dal ima tih gumica za kupit,da zamjenim...hvala-
Vidim da uvaženi član "muhaničar" ima bogato iskustvo,a i ostali pa me zanima njegovo,a i ostalih misšljenje...

PS: I zanima me kak ta poluga na starom regulatoru je mogla zaštekat,ona je išla lagano,a sad ju moraš čekićem nabijat,uslijed čega je to?! Kasnije stavim fotke
Jel izgleda večom ili je stvarno veča?
O-ringa ima za kupit i koštaju 30-tak kuna.
Razvodnik, tolerancija, obrada, čekić :scratch Najvjerojatnije je čekić bil premali ...... Probaj sa težim 8)

Jedva čekam fotke :rolleyess:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Hehe,dobar je muhaničar...
Da,stvarno većom,to se sjećam...Što se tiče fotki,mislio sam juče raskopat,ali sam na 355 skido bočne reduktore,tj,kočnice repariral...A ovaj stari rzvodnik bum poslikal,koji je vani...ovaj što je zaštekala poluga..

Gdje veliš ima za kupit tih O-ringa?

A čekić,čekić je dost bio velik:finga:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ta jajasta kuglica služi kao sig.ventil.Nešto si pogrešio kad si je mjenjao.Polugica prilikom postavljanja mora biti okrenuta prema kućištu hidraulike.Ako nemaš iskustvo i nisi sve pažljivo pratio kad si rastavljao teško ćeš to sloziti.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ta jajasta kuglica služi kao sig.ventil.Nešto si pogrešio kad si je mjenjao.Polugica prilikom postavljanja mora biti okrenuta prema kućištu hidraulike.Ako nemaš iskustvo i nisi sve pažljivo pratio kad si rastavljao teško ćeš to sloziti.

A jel ona nemora bit okrugla? Mislim onako,nepravilno jajasta je bila,vidljivi tragovi od dosjeda i opruge na njoj...
A što se tiče one polugice,nije važno,taj regulator je radio sve 5 i samo jedan dan ta polugica zašteka...no..sad je "bačen" s obzirom da imam drugi..
Danas sam baš nabavio Set O-Ringova za Hidrauliku,pa ću vjerojatno sutra konačno na njega preć...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Hehe,dobar je muhaničar...
Da,stvarno većom,to se sjećam...Što se tiče fotki,mislio sam juče raskopat,ali sam na 355 skido bočne reduktore,tj,kočnice repariral...A ovaj stari rzvodnik bum poslikal,koji je vani...ovaj što je zaštekala poluga..

Gdje veliš ima za kupit tih O-ringa?

A čekić,čekić je dost bio velik:finga:
Znači kočnice ti idu, al hidraulika šteka :scratch
Pošto si O-ringe nabavil netrebaš informaciju, a jel te možda zanima gde ima čekića za vure popravljati?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Znači kočnice ti idu, al hidraulika šteka :scratch
Pošto si O-ringe nabavil netrebaš informaciju, a jel te možda zanima gde ima čekića za vure popravljati?
Imam cijeli set,za vure popravljat,ak ti treba muhaničar:butthead:
Ma imam tih krševa puno dvorišće....svi su oko 70-ih godina, i skoro svi žuti:mrgreen:......
Sad samo šarafam....
Ursus-335,74 god (žuti),Ursus-355,74 god (žuti),Renault Ceres 85,96 god (žuto-narandžasti) i Massey Ferguson 135 74 god (crveni).....
Ma nije da mi ide baš išta od toga,ali trudim se,hebiga,a uz sav poso ostali koji imam,nemrem se baš posvećivat samo tome,pa onda kolko stignem
 

Najnoviji postovi

Na vrh