• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
možda se pali na starije gospođe isto kao i njegov ursus na kurblu-samo dimi:weedman:
A ko bi ga tek okrenul da mu odgovarajuče ulje natoči u mjenjač, jer je očito i kod njega krivo :scratch

Jedino da ima još jednog na kvačilu :idea:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A ko bi ga tek okrenul da mu odgovarajuče ulje natoči u mjenjač, jer je očito i kod njega krivo :scratch

Jedino da ima još jednog na kvačilu :idea:
to bi onda dva kvačila na kurblu ?..bi se zglavami trkali:shock:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Operi prljavštinu :lol:
Misliš zvono mjenjača? Teško, jedino ako uspiješ naletjeti na nekom otpadu jer je večina tih traktora otišla na kile.


Tak su barem neke zaslužili,
jer po oglasnicima je cijena katastrofa,
trebaš ih prodati dobru kolekciju istih da bi kupil jednoga Vinkovića...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tak su barem neke zaslužili,
jer po oglasnicima je cijena katastrofa,
trebaš ih prodati dobru kolekciju istih da bi kupil jednoga Vinkovića...

Ovo je nažalost tak nekaj, ali nije niti vinković ono kaj piše u cijeni....cijena im je do bola previsoka... barem jedanput..... ursus ima realnu, možda malo premalu cijenu, sličnu cijenu kao i vladimirec, ali je ursus u odnosu na vladimireca raketa barem ovo kaj sam ja imal prilike vidjeti...

Probal bum s gus elektrodom a sutra slijedi slika...
 
S

Sc1567

Guest
Slazem se s tim da je ursus raketa kaj se tiče nekih stvari..ja sa svojim zadovoljan,sve mozes sa njim..ore njivu ko od sale,ili vuče prikolicu koja je sa drvima skupa teška oko 5 T,i ne kvari mi se osim tih lamela..jer ipak puno radim s njim..heh
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Slazem se s tim da je ursus raketa kaj se tiče nekih stvari..ja sa svojim zadovoljan,sve mozes sa njim..ore njivu ko od sale,ili vuče prikolicu koja je sa drvima skupa teška oko 5 T,i ne kvari mi se osim tih lamela..jer ipak puno radim s njim..heh

Još si zaboravio napomenuti da ima izričito jeftine dijelove...

Ja sam iz okolice Krapine, dakle brijeg lijevo desno naprijed odostraga, i da ima duplu vuču bil bi majka za naše potrebe... jedino mu to fali ostalo sve 5.

Baš me zanima dal se to da prištukati....i da li je to netko delal?
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
pa vjerujem da je umijesto onog vatrenog mogao imati 30-ak medeka u top stanju
jel zna itko koliko bi došla reparacija hidraulika na medeku:scratch

ovopitanje u vezi hidraulike i mene zanima otkad smo promjenili ulje slebo diže a kad je ulje hladno onda diže ok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
jel zna itko koliko bi došla reparacija hidraulika na medeku:scratch
Ovisi šta je otišlo, a i ko ti repararaturu radi.
Dijelovi sa pumpom nemogu premašiti soma kuna, a ruke .......... kaj ja znam Gudovac je blizu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Tak su barem neke zaslužili,
jer po oglasnicima je cijena katastrofa,
trebaš ih prodati dobru kolekciju istih da bi kupil jednoga Vinkovića...
Na vagu?
E da zaboravio sam napisati da ima jeftine djelove.heh :D
A takva im i kvaliteta, heh :D:D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
:D:D
Tak su barem neke zaslužili,
jer po oglasnicima je cijena katastrofa,
trebaš ih prodati dobru kolekciju istih da bi kupil jednoga Vinkovića...
Na vagu?

kakgot zemeš moraš dobru kolekciju medeka 335
prodati da bi kupil Vinkovića serije 700
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Na vagu?

A takva im i kvaliteta, heh :D:D

Kvaliteta vinkovićevih je na sličnom nivou ako ne i niže... kolega strgal na 732 poluosovinu tvornički ugrađenu i nakon nje još dvije nove (kvaliteta koma). Dal on to na ispitivanje tvrdoće i kaj ti ja znam čega kad li koma.... Problem je riješio kupnjom rabljene sa otpisanog 732 koje je izgleda bila tvornička.... Toliko o tome... a da ne spominjem Prime koje se raspadaju i Hittnere također s istim mušicama... I onda se pitaju zašto propadaju...
 
B

bego kutina

Guest
na koncu kako onda pravilno idu lamele i da li je dobro kak si si složio
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo i mene opet!
Jučer sam sklopil hidroulik na medi.Bile su puknute dvije gumice na ventilu ispod onog pokloca koji drže 5 šrafa.Set komplet gumica je cca.50kn. Treba ti još jen muž da to skinete jer je poklopac težak kaj vrag!
Zamjenil sam i gumicu kam ide usis pumpe.Mislim da je ona zezala kaj nekad nije htl dignut dok je hladan da je tu vukal falšzrak.
Sve u svemu nije neka svemirska tehnologija i ak malo pratiš nije problem složit.
Inače sam to skidal prije nekih godinu dana i nosil majstoru lokalnom da to reparira, ovaj put sam se malo poigral sam i zašparal za 2 gajbe radlera stim da je jedna zgorela prilikom slaganj:supz: proklete vručine....
Ovu noč je ostal dignut i do jutra nije spustil ni 3cm.
Prije je pao odmah čim si zagsil motor ili isključil pumpu.

Zna možda neko čemu služe oni 2 šrafi 8mm na poklopcu gore pored priključka za vajnske cilindre??? Imaju gumicu ispod sebe i ušrafljeni su u neki ko holender na 19ključ.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ak su to ona dva šarafa na koje ja mislim,onda ti oni drže regulator ili takozvanu crnu kutiju unutra
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puki kaj si to slagal? Moreš poslikati?

Ja sam naime zamjenil filter na hidrulici, tamo kod desne noge, očistil lamelni pročistač do temelja, sve pažljivo složil, dizal bez problema. Jučer upalil i neće i neće, onda odšrafil na lamelnom prečistaču lijevi šaraf od hidro cijevi (šuplji) ako gledamo lamelni prečistač dok sjedim, danas opet isto, dok ne "odzračim" ili kaj to več napravim, medo ne diže...

Ima netko ideju što je problem?

Inače diže hidraulik ok, i jak je kad radi...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kad otvoriš taj šraf na filteru onda baca mjehuriče?
Meni se to stalno događalo mislim da je zbog gumice na usisu pumpe da je tu falširal zrak.

@gomahers
Ja sam prvp stavil kutiju i na kraju te 2 šrafe 8mm s gumicom i limičom ispod.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kad otvoriš taj šraf na filteru onda baca mjehuriče?
Meni se to stalno događalo mislim da je zbog gumice na usisu pumpe da je tu falširal zrak.

@gomahers
Ja sam prvp stavil kutiju i na kraju te 2 šrafe 8mm s gumicom i limičom ispod.

Neznam puki na kaj misliš,imaš kakvu sliku?
A ovo isto se i meni počelo dešavat što i mrgi...neć,neće,pa dok pustim malo ulja da "bljune" na holender onda diže...
 

Najnoviji postovi

Na vrh