• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
pa mislimo da bi trebalo pravilno bit ak su oba izbocenja od obje lamele okrenuta prema getribi..jel to dobro tak ili?
Nije dobro.
Jedno izbočenje ide k zamajcu, a drugo k mjenjaču
 
S

Sc1567

Guest
da...i mislio sam si..izbočenje od pogonske ide prema getribi a izbočenje od radne prema mašini?,prvi put smo tako napravili međutim nije kumplung odvajao..nije se dao kardan zaustavit s kumplungom :S i uništilo obje nove lamele
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
da...i mislio sam si..izbočenje od pogonske ide prema getribi a izbočenje od radne prema mašini?,prvi put smo tako napravili međutim nije kumplung odvajao..nije se dao kardan zaustavit s kumplungom :S i uništilo obje nove lamele
Nekaj niste dobro poštelali, najvjerojatnije.
Kak misliš da ih je uništilo?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jučer sam bio na benzinskoj i dojde neka baba i traži hidraulično ulje za U335 :cry: ja joj sugeriram da mu treba transhidrol, a baba pogleda cijenu 10 lit hirauličnog 165 kuna, a 10 lit transihidrola 305 kuna i veli daj ti hidraulično.... ja poludel.... velim "gospođo hidraulično vam je kak voda, nema baš svojstvo podmazivanja, traktor ima spojenu hidrauliku i getribu, treba vam transhidrol" a ona "kaj me briga, i pa ga ja netrebam"

Takav je to odnos prema stroju....:vragek: :vragek: :vragek: :vragek:
 
S

Sc1567

Guest
Radnu je prepolovilo,a drugu je spigalo,danas smo slozili malo prije kako si reko i cini se da ce bit dobro..hvala :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Radnu je prepolovilo,a drugu je spigalo,danas smo slozili malo prije kako si reko i cini se da ce bit dobro..hvala :)

I koliko si potrošil love na to? kolika je cijena pojedine lamele i koliko si ih strgal?
 
S

Sc1567

Guest
Na ove 2 sam spiskal oko 300 kn šta su se potrgale,a nove sam kupio za 260 u drugom ducanu..i fala bogu da sad radi normalno sve..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Na ove 2 sam spiskal oko 300 kn šta su se potrgale,a nove sam kupio za 260 u drugom ducanu..i fala bogu da sad radi normalno sve..

Kad smo već kod ove točke traktora, kod one rupe gdje se štelaju lamele malo ispod sam primjetio šprungirano kućište... kako to sanirati? Šprunga je cca 10 cm, nije proširena već se samo vidi po prljavštini...

Ima netko za prodati poklopac tamo gdje se štelaju lamele?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jučer sam bio na benzinskoj i dojde neka baba i traži hidraulično ulje za U335 :cry: ja joj sugeriram da mu treba transhidrol, a baba pogleda cijenu 10 lit hirauličnog 165 kuna, a 10 lit transihidrola 305 kuna i veli daj ti hidraulično.... ja poludel.... velim "gospođo hidraulično vam je kak voda, nema baš svojstvo podmazivanja, traktor ima spojenu hidrauliku i getribu, treba vam transhidrol" a ona "kaj me briga, i pa ga ja netrebam"

Takav je to odnos prema stroju....:vragek: :vragek: :vragek: :vragek:
mrga , lopta nije okrugla - kugla je okrugla .
Znam teško je ,ali kad to shvatiš lakše ti bu živeti .
Žena je fino prištedjela 150 kn a ti si (skoro( ispal bedak a vjerojatno si više načitan od nje ..može biti da si sad radi nje na normabelima ...
Pa sad neda mi se o ulju ..ali kad smo več tu razlika između jednog i drugog je isto kao i pi čka odnaprijed ili odozada ...pi ćka kao organ a ne koplet
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kako to misliš šprungirano kučište?

Izgleda da je bivši vlasnik propal negdje i traktor je napuknuo ispod tamo kod lamela ono kučište... sad bi trebal to zavariti, čini mi se da je to gus, a njega treba grijati prije varenja jel tak? ne preostaje mi drugo nego traktor na pol i rastepsti cijelu getribu i to dati povariti... ili ojačati podvoz?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
mrga , lopta nije okrugla - kugla je okrugla .
Znam teško je ,ali kad to shvatiš lakše ti bu živeti .
Žena je fino prištedjela 150 kn a ti si (skoro( ispal bedak a vjerojatno si više načitan od nje ..može biti da si sad radi nje na normabelima ...
Pa sad neda mi se o ulju ..ali kad smo več tu razlika između jednog i drugog je isto kao i pi čka odnaprijed ili odozada ...pi ćka kao organ a ne koplet

Žena je... oprošteno joj je, ionak ju ne poznam... ma uvijek se zgražam kad vidim takav odnos prema stroju.... valjda previše volim metalne ljubimce...:rolfer:
 
S

Sc1567

Guest
To ti treba sa Co2 varit,meni je preko zime puknuo blok motora na istom traktoru,i to središ sa Co2 i vozi dalje :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To ti treba sa Co2 varit,meni je preko zime puknuo blok motora na istom traktoru,i to središ sa Co2 i vozi dalje :)

Misliš da nebu popucalo opet? Jer s donje strane je opterećenje gdje mi je popucal... znam i da je u bloku ekspanzija i tlak i očito da nije popucalo, ali da li je to isti materijal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Jučer sam bio na benzinskoj i dojde neka baba i traži hidraulično ulje za U335 :cry: ja joj sugeriram da mu treba transhidrol, a baba pogleda cijenu 10 lit hirauličnog 165 kuna, a 10 lit transihidrola 305 kuna i veli daj ti hidraulično.... ja poludel.... velim "gospođo hidraulično vam je kak voda, nema baš svojstvo podmazivanja, traktor ima spojenu hidrauliku i getribu, treba vam transhidrol" a ona "kaj me briga, i pa ga ja netrebam"

Takav je to odnos prema stroju....:vragek: :vragek: :vragek: :vragek:
Mrga, jel si siguran da je bila baba pošto si joj ga htel uvaliti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kad smo već kod ove točke traktora, kod one rupe gdje se štelaju lamele malo ispod sam primjetio šprungirano kućište... kako to sanirati? Šprunga je cca 10 cm, nije proširena već se samo vidi po prljavštini...

Ima netko za prodati poklopac tamo gdje se štelaju lamele?
Operi prljavštinu :lol:
Misliš zvono mjenjača? Teško, jedino ako uspiješ naletjeti na nekom otpadu jer je večina tih traktora otišla na kile.
Misliš da nebu popucalo opet? Jer s donje strane je opterećenje gdje mi je popucal... znam i da je u bloku ekspanzija i tlak i očito da nije popucalo, ali da li je to isti materijal?
Sličan. Elektroda za gus ili prokrom i oderi.
Ajde baci koju sliku pukotine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh