• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@brgud, hvala na savetu,za sledeci put cu pokusati da se snadjem tako.

@damirko,on dobro vuce,u oranju na 1600-1700obrtaja vuce dvobrazni plug solidno. Uglavnom dok ide kako treba,pali dobro(na minus dekompresor ne koristim,samo hladna voda i grejac) da nista ne diram oko motora.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ljudi, jel prosirujete zadnji kraj na malim medama? Radim kocnice, a pretpostavljam da je moj na najuzem tragu. Ima li prosirivanje nekih mana i koliko razlicitih sirina moze mali ursus imati s tim da se prednji trap ne dira...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Da srce iznutra nasarafis i taman se poklapa sa prednjima.
Znači 4 cm sa svake strane,nekad na nagibu puno znači,stabilniji je kako god.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Al ti je problem kod oranja. Zbog naštimavanja pluga.
Imam ti ja priručnik pa ako trebaš, sve ti unutra piše.
 

marko89

Novi član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
15
Pozdrav ekipa,

da li ima tko katalog rezervnih dijelova za ursus c335?

Unaprijed zahvaljujem
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Rijesio sam kocnice na ursusu, sad koci odlicno. Ali imam problem s hidraulikom. Prvo mi je rucica pocela sama skakat i dizat hidrauliku do kraja. Onda sam skinuo onaj poklopac s tri filtera i oprao ih. Kad sam sastavio nazad, hidraulika uopce ne reagira. Probao sam ozracit na onim supljim vijcima kljuc 24 ispod sica, ali ne pomaze... trebam pomoc...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj prvi provjeri onu rucicu kod lijeve noge dok sjedis na traktoru
Ona uz rucicu za ukljucivanje kardana
Da se nije ona usljed neceg pomaknula ?!
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja sam ugradjivao novu pumpu nedavno i najveća je mudrost da izmedju tog filtera i pumpe dihta sve i povukla je bez problema.
Radilo pa neradi a dirao si samo filter,nema bas logike, provjeri stvarno dali je ukopana.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Probao sam i rucicu vise puta ukljucit iskljucit. Jel moze bit u pitanju vijak sto steze kuciste filtera? Mislim da se na njemu raspala neka gumica, ali ne curi nista...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako ni to ne upali.... mozda su ti se klackalice pomaknule !? Ručice, mislim, s kojima dižeš i spuštaš hidrauliku. Meni se to dogodilo kad sam otvaral. Ako je pumpa OK, onda ne znam kaj bi bilo !? Nisam stručnjak. Imaš kakvu knjigu od njega ? Ako kaj trebaš, pošaljem ti link.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Probat cu sutra stavit podlosku pa da vidim jel mozda do nje. Hebemu jedno sredim drugo se strga..
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma filter je dirao i sad poklopac nedihta,neboj se,samo mirno spavaj i pazljivo to zabrtvi i mora raditi,i sam kazes da je pre toga radilo.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Evo jutros skinuo poklopac, stavio novu alu podlosku umjesto stare i hidraulik radi kao da nista nije bilo. Prvotno sam napisao da mi je rucica sama skakala i dizala hidraulik sama od sebe, a to je i bio povod da skidam filtere. Sad sam i rucicu dotegao na onom vijku kljuc 13. I ni ona vise ne skace. Hvala svima, svaka cast forumasima.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
I kod mene se desava da rucica pobjegne gore sama vodilica tu gdje stezes mi je poderana i onda imam problem pustit kad dotegnem da drzi na pola tako da ce se daj limeni dio morati zamjeniti.
Nista cudno godine rade svoje ali ipak oni jos sluze jako dobro.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Išli smo u raznim smjerovima i jedan je bil ispravan. Bitno je da si ti to složil !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Pod šaraf ubacite komad stare obloge od pakne, večeg promjera, i onda to još vozi.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz!! Moram mjenjati kočnice na ursusa na jednoj pouosovini mi vlaži ulje pa moram promjeniti semeringe. Dali netko zna koje semeringe treba kupiti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,555
Nove :(bow):.
Skineš sve dolje i kupiš ono što ti treba a na semeringu piše koje su dimenzije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh