• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

G

gramar

Guest
Bok dečki. Imaju li negdje upute za rukovanje c-335. Prošli tjedan sam ga kupio pa bi htio proučiti upute a ne uspjevam ih pronaći.
Hvala puno.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kakva svađa!
Se spominame,pa sme ljudi;)

Jučer sam mu zmontiral lijepo novi zic i sad je s gumama novim i novim zicom pravi frajer, tak fino amortizira pa idu jajčeka sad na mehko.-...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
mrga inel buš najlepšega v kraju!
Nabaci koju slikicu tak ušminkanog!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Slikam ga kad još stavim u rupu naprijed kurblu, e onda bu pravi...:supz:

Dečki, špera sama izbaci nakon što maknem nogu sa poluge kaj ne? A uključujem ju u pogonu?

Tri pitanja:

1. Koje ulje ide u Bosch pumpu i gdje se istaće i nalijeva (najbitnija stavka koja nesmije raditi bez ulja)

2. Gdje su mjerači ulja hidraulike / getribe? gdje se ispušta i ulijeva?

3. koje ulje ide u bočne reduktore i kako i koliko ga naliti? bušilica s motorčekom za prelijevanje pa natočiti do šrafa ili?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa kaj ti nemaš uputsva za rukavonje:scratch
V pumpu mečem motorno 15w-40 ide nekaj malo ima mjerač.
Mjerač getibe je pored ručice menjača ak se ne varam ljevo od nje?
Tu se i natače ulje a di se spušta vidiš kad se sagneš :)
U reduktor ide isto ko u getribu cca 1l imaš šraf s unutarnje strane do kojeg mora biti.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
335 je export verzija.
330je za poljsko tržište.
Sve je isto osim pumpe hidroulike ona je malo jača na 335!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Standardni motori su koliko ja znam svi isti.
Različiti je načim mjerenja dali su SAE ili DIN konji il ko zna kakvi!
Di god sam čital piše samo da je razlika u pumpi.
E sad kakav je 335M? Neka novija tipa? Vidim po slikama da ima original alterenator kakve su još razlike????
 
G

gramar

Guest
Standardni motori su koliko ja znam svi isti.
Različiti je načim mjerenja dali su SAE ili DIN konji il ko zna kakvi!
Di god sam čital piše samo da je razlika u pumpi.
E sad kakav je 335M? Neka novija tipa? Vidim po slikama da ima original alterenator kakve su još razlike????

Prevod je sa poljskog pa je loša gramatika:

Ursus C-335 - Traktor Ursus proizvodnih pogona u Varšavi, ovo je razvoj verzija traktor Ursus C-330.

Traktor Ursus C-335 je dizajniran na osnovu traktora i C-330 razlikuje od svog prethodnika, između ostaloga, učinkovitije pumpa. Imao je nacrt nadzor. Stup upravljača s višim razinama prometa došao iz traktora Ursus C-360. Ova verzija je izvozi u mnoge zemlje. Ovaj model pojavio se u proizvodnji od oko 1964 ili 1966. Godine 1987, bio je također poboljšana verzija C-335M.

Motor: 4-taktni,
Broj cilindara: 2,
Provrt / hod: 102/120 mm
Snaga: 22,4 kW, 30,5 KS, 35 KS prema standardu SAE
broj zupčanika u prednjem: 6,
Broj brzina naprijed: 2,
brzina: 1,87 - 23,44 km / h
masa traktora spremni za rad bez daljnjeg otegotna mase, a ne u kabini: 1.795 kg
masa traktora spreman raditi s dodatnim utezima, ali bez teret težina vode u krug i kabina: 2021 kg
masa traktora kabine dodatne otežavajuće i vodenih masa u kotačima: 2544 kg
vučne sile: 19 kN
nosivost 750 kg.


Ursus C-335M je proizvodnja poljoprivrednog traktora Ursus postrojenja u Varšavi. To je razvoj verzija traktor Ursus C-335.
Traktor ima veću brzinu od kontaktnog voda (oko 9% više u odnosu na C-335) primjenjuje različite vrste zupčanika u mjenjaču. Traktor nije bio popularan kao prethodni modeli Ursus. Razlog su čestih kvarova, a posebno u Poljskoj, u produkciji pumpom za gorivo. Proizvodnja vjerojatno trajao do 1993.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kaj bi moglo značiti?

Imao je nacrt nadzor:scratch

Stup upravljača s višim razinama prometa :scratch
(ovo bi moglo značiti da je veči ajnšlag)

Traktor ima veću brzinu od kontaktnog voda (oko 9% više u odnosu na C-335) primjenjuje različite vrste zupčanika u mjenjaču:scratch
 
G

gramar

Guest
Kaj bi moglo značiti?

Imao je nacrt nadzor:scratch

Stup upravljača s višim razinama prometa :scratch
(ovo bi moglo značiti da je veči ajnšlag)

Traktor ima veću brzinu od kontaktnog voda (oko 9% više u odnosu na C-335) primjenjuje različite vrste zupčanika u mjenjaču:scratch

Velim ti da je prevod s Poljskog pa je ispalo loše.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ne žalim se ja!
Svaka čast trudu!To googel prevel?
Samo ne kužim kaj bi moglo značiti!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Motor: 4-taktni,
Broj cilindara: 2,
Provrt / hod: 102/120 mm
Snaga: 22,4 kW, 30,5 KS, 35 KS prema standardu SAE
broj zupčanika u prednjem: 6,
Broj brzina naprijed: 2,
brzina: 1,87 - 23,44 km / h
masa traktora spremni za rad bez daljnjeg otegotna mase, a ne u kabini: 1.795 kg
masa traktora spreman raditi s dodatnim utezima, ali bez teret težina vode u krug i kabina: 2021 kg
masa traktora kabine dodatne otežavajuće i vodenih masa u kotačima: 2544 kg
vučne sile: 19 kN
nosivost 750 kg.

Mislim da ovi podatki sve govore!
Kaj nebi onda trebal biti 330,5 :mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
bitno da ima 0,5 više nego, gram manje...eh da je traktor salama pa da ga se da na šnite kupiti:blackeye
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki izgleda da je otac kupil traktor bez ulja u bosch pumpi... sva sreća da nije puno delal. Uglavnom na mjerici nema kapi ulja. Žašto ima odvojeno ulje bosch pumpe? štore to nema....
 

Najnoviji postovi

Na vrh