• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ti moraš zgleda u rezervar točiti ulje da bi došlo do pumpe :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
2 puta sam menjal ulje u pumpi i svaki put je dilo nekek rijetko i činilo mi se puno.
Nisam nika mjeril koliko ide van.Al ima nafte ziher!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
To je normalno.
Ti ga samo redovito nadolevaj u regulator i jenput godišnje zmeni i sve bu u redu. A u bregastoj mjenjaj na svakoj izmjeni ulja u motoru.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo nakon jučerašnje rasprave oko ulja v boschpumpi ja sam se danas odlučil da idem to zmenit!
To kaj je zišlo van je bilo više slično nafti nek ulju.I bilo je toga svega 2-3dl.
Sad sam usipal po savjetu kolege muhaničara do iberlaufa, i išlo je brat bratu 1l!
Nakon nekih 7dl sam prestal brojiti....
I krenulo je na iberlauf.
:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kolko si natočil :shock:
Mislim da buš ujutro fosnu metal da dojdeš do njega :lol:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nije šala.jedno 3 put po deci i pol... i još malo...
Malo je pokapalo i to je to.Cijev iberlaufa je čista.
Vidi se sad malo na odušku onom da mola slini ulje.
Sutra bu radil skoro cijeli dan pa bumo vidli kak bu!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Daj se ostavi mehanike , nije to zate ...xD

Čuj moram malo pošrafati, odlučil sam naliti 3 dl ulja pa vidjeti nakon prvog sata rada da li ga još ima...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
2 puta sam menjal ulje u pumpi i svaki put je dilo nekek rijetko i činilo mi se puno.
Nisam nika mjeril koliko ide van.Al ima nafte ziher!

Kod starijih masina propusti malo nafte kraj elemenata bosh pumpe.Redovna izmjena i moze tako godinama.Najvise pazi ulje u regulatoru jer se zna rasuti u radu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
2 puta sam menjal ulje u pumpi i svaki put je dilo nekek rijetko i činilo mi se puno.
Nisam nika mjeril koliko ide van.Al ima nafte ziher![/QUOTE Kod starijih masina propusti malo nafte kraj elemenata bosh pumpe.Redovna izmjena i moze tako godinama.Najvise pazi ulje u regulatoru jer se zna rasuti u radu.

Dal mi možeš objasniti koja je razlika ulja u pumpi i regulatoru?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jučer sam kurblal opet i samo što ga nisam vdrapnul... ali... nemam brzinu... :cry:

E kaj je to za tip motora takav dvocilindraš a dela totalno drukčije od dva cilindra Tomo vinković 32 ks, ili Steyr 28 ks ili Same delfino 35 ks itd?

To je nekakva sporohodna vrsta motora?

E dečki malo mi je prelagan naprijed kad dignem hidraulične vile na sebe (cca 420 kg Gramip HU4). kako ga otežati? Imam dva tvornička utega na prednjem mostu i obješene utege koji idu na zadnje kotače od naprijed al uz brijeg mu nije dosta...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ostavite se kurble pa pogledajte slike na šumarstvu u izradi drva šta medek vuče
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Porsche 5+1

Dečki, koji filteri goriva idu u ursus 335? neka klasika koju kupim na benzinskoj ili? znam samo da su dva i da su u nekakvim čašicama....

Moram malo to remontirati i šlauf zamijeniti jer mi pušta lagano naftu, a ako to već radim onda operem rezervoar i zamijenim filtere...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja vidim da se nekaj kreče u temi ursus i več sam se ponadal filmiču. . .


Filteri ti idu grubi i fini (kom.oko 15kn) + sito u čašici!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Dečki, koji filteri goriva idu u ursus 335? neka klasika koju kupim na benzinskoj ili? znam samo da su dva i da su u nekakvim čašicama....

Moram malo to remontirati i šlauf zamijeniti jer mi pušta lagano naftu, a ako to već radim onda operem rezervoar i zamijenim filtere...

Imaš u Zaboku komplet filtera goriva za maloga Ursusa
(možda je čak orginal Poljski), mislim da je cijena oko 32 kn


Neme reklamirali dućan, da ne marketinga, ali puki zna na koji dućan
mislim ;)

P.S.

Ke bu sa filmom????
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imaš u Zaboku komplet filtera goriva za maloga Ursusa
(možda je čak orginal Poljski), mislim da je cijena oko 32 kn


Neme reklamirali dućan, da ne marketinga, ali puki zna na koji dućan
mislim ;)

P.S.

Ke bu sa filmom????

Kupil filtre,kupil šlauf, i kupil ulje za motor kao i filter ulja....

Kupil i španere ali od IMT-a pa bum preradil...tražil u Pregradi, Krapini i Zaboku, za U 335 nema jeb... španera,,,,

Bitni su mi jer imam na traktoru hidraul. vile - kopač 420 kg pa španeri igraju glavnu ulogu...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma ti svi španeri su njesra...
Nabavi si one što ima HEP, dugi su, imaju navoja pun kur.., one lančiće izbaciš i ideš s španerom od hvatišta do poluge, samo one ''ustaše'' (spojnice) ostaviš. Imaš dovoljno hoda, a opet nemože poluga udarat u gumu..

Imao sam ih na Usri i 533, prva liga, naravno, orginalni su ''razvučeni''.. Sad i sam moram nać opet 4, promijenili traktore i opet na oba orginalni..
 
Z

zetor4718

Guest
samo one ''ustaše'' (spojnice)

izgleda da nisam jedini koji te spojnice tako naziva,hvala bogu danas nema golog otoka jer bi sada bili na putu do njega :lol::lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, gdje je na u335 maximum na mjerici za ulje u motoru? imam samo jednu crticu i to od dna mjerice prema gore oko 2cm. da li je to maximum?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ispustiš i natočiš 6,2 litara.
Nakon toga zapiliš mjerač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh