• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
E, al ga i ti filozofiraš.....Lisnik je gore dao logićno riješenje prema navedenim podacima....čemu sad filozofiranje o viskoznosti....pa nije pijesak nasuo...:icon_rofl:
 

Comi014

Novi član
Tu od
19 Stu 2008
Poruka
14
Broj sasije

Gdje 335 ima , i dali ima ,utisnut broj šasije ja sam pronašel jedino na onoj AL- pločici z desne strane mjenjača- kod papuča kočnica. Treba mi za tehnički pregled. 81 godina je.

Broj sasije je utisnut na istoj strani gde je i aluminijumska plocica, i to nekih deset cm desno na onom brusenom delu kucista menjaca gde se montira nosac kabine ili nosac bocne kose. Malo je tesko uociti, ali kad se ocisti onda se vidi. Evo i slika, mesto na kom je broj je oznacen zutom strelicom.
obudowa-skrzyni-biegow-c-330_zps65930484.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
E, al ga i ti filozofiraš.....Lisnik je gore dao logićno riješenje prema navedenim podacima....čemu sad filozofiranje o viskoznosti....pa nije pijesak nasuo...:icon_rofl:

nisam znao da si drveni advokat. ako imas misljenje o kvaru izvoli pa objasni ti kvar. ja samo znam da razlikujem pojmove snaga i vucna sila a to su dva razlicita pojma. zato sam rekao coveku da pojasni sta se tacno desava. prema tome ako imas misljenje da se nekome pomogne izvoli a ne da se prepucavamo ovde sto nikome nije interes.
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
on kaze da nema snage ko sto je imao. da je pre izlazio uzbrdo 5-6 a sad nemoze. da prokliza lamela motor bi imao snagu . nesto ovde nije doreceno. mora nam objasniti dali motor u 5-6 gubi snagu to jes obrtaji motora uzbrdo padaju pod opterecenjem , ili motor zadrzava obrtaje ali gubi brzinu sto se manifestuje proklizavanjem lamele. nemoguce je da ulje napravi toliki otpor da gubi snagu pa cak i da ga je vise nasuo u menjac. postoji mogucnost posto je novo ulje i ima pravi viskozitet i ako je prilicno hladno bilo napolju da malo utice na gubljenje snage u najbrzim prenosima . staro je mozda izgubilo skroz viskozitet ili ko zna kakvo je pre nasuto pa nije pravilo toliki otpor . vendetto moras bolje objasniti sta je u pitanju da li ti motor gubi snagu u 5-6 ili motor ima snagu ali ti brzina drasticno pada u 5-6 uzbrdo a motor ima pune obrtaje i snagu

lamela ne proklizava stavio sam novu proslo proljece jer su mi popucali serafi na zamasnjaku I TO NE ZNAM ZASTO,NIKO NE ZNA! stavio nove i nema brige!da ne skrecem s teme traktor ide normalno tj. motor gubi snagu u 5 za razliku od prije kad je bilo staro ulje i obrtaji normalo padaju(lamela ne proklizava)to sto si napisao da je hladno i da je ulje gusce te stvara veci otpor-:confused: moze bit ili.....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lamela ne proklizava stavio sam novu proslo proljece jer su mi popucali serafi na zamasnjaku I TO NE ZNAM ZASTO,NIKO NE ZNA! stavio nove i nema brige!da ne skrecem s teme traktor ide normalno tj. motor gubi snagu u 5 za razliku od prije kad je bilo staro ulje i obrtaji normalo padaju(lamela ne proklizava)to sto si napisao da je hladno i da je ulje gusce te stvara veci otpor-:confused: moze bit ili.....
sto sam i prepostavio kako si pisao da je lamela u redu. ako je sve u redu sa menjacem neznam drugi razlog sta bi odjednom toliko moglo da utice a da je sve normalno. najbrzi stepen je i najtezi i svaka sitnica se odrazi na motor tj. njegovu snagu. mozda pre da pregledas filtere vazduha i nafte da li ti tu nedolazi do gubitka snage ili kocnice blago blokiraju . mozda je neko imao jos ovakav specifican problem .
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
sto sam i prepostavio kako si pisao da je lamela u redu. ako je sve u redu sa menjacem neznam drugi razlog sta bi odjednom toliko moglo da utice a da je sve normalno. najbrzi stepen je i najtezi i svaka sitnica se odrazi na motor tj. njegovu snagu. mozda pre da pregledas filtere vazduha i nafte da li ti tu nedolazi do gubitka snage ili kocnice blago blokiraju . mozda je neko imao jos ovakav specifican problem .

ma motor je 100%,kocnice malo skripe kada idem u rikverc ali ne blokiraju,samo dal je ulje krivo ili nesto drugo.... u 4 brzini traktor dođe do kraja obrtaja pod punim opterecenjem i uzbrdo ali da ga presaltam u 5 kao da sam ga stavio u 6-tu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma motor je 100%,kocnice malo skripe kada idem u rikverc ali ne blokiraju,samo dal je ulje krivo ili nesto drugo.... u 4 brzini traktor dođe do kraja obrtaja pod punim opterecenjem i uzbrdo ali da ga presaltam u 5 kao da sam ga stavio u 6-tu

stvarno nema logike da zamenom ulja dodje do toga i tolikog gubitka snage. ja bih to terao pa ako se pojavi jos kakav simptom ili pogorsanje otvaraj menjac pa vidi sta se desava sa tom brzinom.
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
koliko taj traktor ima radni sati

1980rh generalka rađena prije 200rh jer su gumice na stublinama popustile pa je mjesao ulje s vodom pa klipovi spucani....pa je dobio sve novo

stvarno nema logike da zamenom ulja dodje do toga i tolikog gubitka snage. ja bih to terao pa ako se pojavi jos kakav simptom ili pogorsanje otvaraj menjac pa vidi sta se desava sa tom brzinom.

razgovaral sam danas sa covjekom koji ima ovlasteni zetor servis i kaze da je moguce da je malo gusce ulje po zimi pa da bi to moglo biti, neka ga zapregnem pa da vidim kada se dobro zagrije!
pitam ga da sipam transhidrol i kaze da bolje ne da neka tako ostane da je star traktor i da sve pomalo u mjenjacu ima zracnosti....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
razgovaral sam danas sa covjekom koji ima ovlasteni zetor servis i kaze da je moguce da je malo gusce ulje po zimi pa da bi to moglo biti, neka ga zapregnem pa da vidim kada se dobro zagrije!
pitam ga da sipam transhidrol i kaze da bolje ne da neka tako ostane da je star traktor i da sve pomalo u mjenjacu ima zracnosti....
nista ni meni konkretno nepada napamet sta bi drugo moglo biti jer znam koliko se 90 ulje zgusne na zimi. zimi na autu izbacen iz brzine pustim kvacilo on trzne sam napred koliko ga ulje zategne. a mozda ga nisi ni predhodno imao dovoljno plus lose pa sad osecaj potpuno drugaciji.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
danas krenem u šumu i vidim da mi volan trza, izađem, pogledam, kad ono: :mur:
 

Prilozi

  • Fotografija0399.jpg
    Fotografija0399.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 397

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
za nekoliko minuta je to izgledalo ovako:
p.s. tko kaže da Ursus ne može na 3 kotača? :p
 

Prilozi

  • 2013-02-05 13.23.01.jpg
    2013-02-05 13.23.01.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 483
  • 2013-02-05 13.29.36.jpg
    2013-02-05 13.29.36.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 334

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je pukao rukavac ili se meni cini. prosle godine mi je zetu pukao na ulasku u dvoriste sa punom prikolicom drva. umalo u kanal nije upao. onda skidaj pa zavarim sa co2 da moze oterati do njegovog sela. a najgore je to sto je taj menjao nov dve godine pre
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vala sa njih dvoje pozadi netreba im ni drugi prednji tocak. balansirali bi na zadnjim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Nekad kad mi je znala ostati klocna pod prednjim trapom neki su se usprkos kaj su imal sva 4 kotača, na 3 vozili :icon_wink:
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
nije rukavac pukao, jedan od dva ležaja se smrvio, sreća je što osovina nije pukla ili što nije navoj od one velike matice pojeden. kotač je samo prešao preko te matice?! :confused:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije rukavac pukao, jedan od dva ležaja se smrvio, sreća je što osovina nije pukla ili što nije navoj od one velike matice pojeden. kotač je samo prešao preko te matice?! :confused:

meni se ucinilo da je puko izmedju lezaja. dobro si prosao.meni je na auto prikolici tako pukla oba kuglicna i smakne se tocak. srecom primetim na vreme a pun tereta bio.
 
Na vrh