• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
jel moguće da su dijelovi za 335 tako jeftini, gledam i ne vjerujem!!
u trgovini su mi izračunali da bi klipovi+karike+stubline+leteći ležaji original izađu 460kn!?!? :icon_eyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jesu jeftini ali mislim da nisu baš toliko jeftini , da nisu mislili na cijenu po jednoj rupi (stublini) ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i kod nas su sklopovi za ursus bagatela ali nisu ni nekog kvaliteta. bregaste osovine pogotovu. cini mi se sklop da je oko 35 ili 40 eura. skoro je jedan radio na 355
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
jel moguće da su dijelovi za 335 tako jeftini, gledam i ne vjerujem!!
u trgovini su mi izračunali da bi klipovi+karike+stubline+leteći ležaji original izađu 460kn!?!? :icon_eyes:
Nema šanse, niti da su repa materijal.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
2 klipa, komplet stublina i komplet letećih, samo mi je rekao da skinem leteće i donesem zbog nečega ali ne sjećam se koju riječ je rekao, nije veličina nije širina nego... nemam pojma
firma iz Sl. Broda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Ja djelove po toj cjeni nebi ni najgorem neprijatelju ugradil
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u krizi se svi hvatamo za jeftino. cudno je da je indiski sklop solidan i skuplji od ceskog .cak sad i za imt se dobro pokazao sklop indijski
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
evo ima na papiru zapisano sve
garnitura letećih ležaja 90kn
garnitura klipova i stublina (uz karike) original Poljski 390kn -5% popusta
ako vi kažete da je nemoguće onda je očito on negdje pogrješio u toj svojoj matematici
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Danas provjereno slučajno

Jedan sklop kvalitetniji po 480 kn, a lošiji 390 kn.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
strucnjaci, imam jedno pitanje...
na mom 355 vec godinama ne radi rucka od kardana, odnosno stalno je ukljucen, a rucka nema efekta, nesto je polomljeno, pa me okvirno zanima sto bi to moglo biti pokidano, odnosno jel to mogu sam srediti i koliko bi kostao dio, ako se da nabaviti od nekog rashodovanog traktora!?
da ne rastavljam bez veze ako mogu dobiti odgovor, mozda cak i koju sliku... :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
strucnjaci, imam jedno pitanje...
na mom 355 vec godinama ne radi rucka od kardana, odnosno stalno je ukljucen, a rucka nema efekta, nesto je polomljeno, pa me okvirno zanima sto bi to moglo biti pokidano, odnosno jel to mogu sam srediti i koliko bi kostao dio, ako se da nabaviti od nekog rashodovanog traktora!?
da ne rastavljam bez veze ako mogu dobiti odgovor, mozda cak i koju sliku... :)
to jos nisam cuo da je nekom puklo u mehanizmu za ukljucenje remenice. za ursus su delovi bagatela a i polovan mozes staviti. mislim da mozes i sam to uraditi . slika nemam jer ga nisam otvarao jer nikom jos nista nije otkazalo da bih radio. po meni nista tu posebno nema od delova koji bi mogli otici .najverovatnije sama ta polugica je pukla ispod ploce ili viljuska koja uzubljuje prenos
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
strucnjaci, imam jedno pitanje...
na mom 355 vec godinama ne radi rucka od kardana, odnosno stalno je ukljucen, a rucka nema efekta, nesto je polomljeno, pa me okvirno zanima sto bi to moglo biti pokidano, odnosno jel to mogu sam srediti i koliko bi kostao dio, ako se da nabaviti od nekog rashodovanog traktora!?
da ne rastavljam bez veze ako mogu dobiti odgovor, mozda cak i koju sliku... :)
Jel ide uopče gore dole ili je zablokirala?
Štift, trn, odpuštena vilica, savinuta vilica, možda ju nisu ni ugradili. Ursus je to :=:):=:)

I da, tema je 335, a ne 355
Preseli se tam da ne kvarimo malog diva :icon_wink:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
upsss.... evo prebacio sam!
stvarno nisam skuzio, blizu je to 335 ili 355, razlika je jedina u stvarnosti, he, he... ;)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
pozz svim vlasnicima URSUSA C 335 !!!!!!
Jedno pitanje, za vas vjerujem lagano !!?
Probal sam danas očistiti Prečistač ulja hidrauličnog podizača, al mi je krenulo ulje kad sam odpustil vijak ( da ne veli šeraf ). Pitanje - moram li prije ispistiti ulje iz sistema prije nego krenem u daljni zahvat i da li isto moram ispustiti kad skidam Lamelni prečistač ( mislim da i on zjapi za čišćenjem ) ??!!
Hvala svima na pomoći i odgovoru !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Evo odgovor ovdje.

Netrebaš ništa ispuštati, dovoljno je metnuti ispod posudu da baš ne curi po podu.
Za motor bu INA super 5 ok.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
pozz
Isprike na ovoj privatnoj poruci, al ne znam gdje da Vam postavim pitanje za sto brzi odgovor !??
Za Ursusa 335 - Ulje u hidrauličnom sistemu je kremaste boje ( boja bijele kave ) ! Da li ga je potrebno mijenjati i kolika količina se uljeva ??
HVALA
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pozz
Isprike na ovoj privatnoj poruci, al ne znam gdje da Vam postavim pitanje za sto brzi odgovor !??
Za Ursusa 335 - Ulje u hidrauličnom sistemu je kremaste boje ( boja bijele kave ) ! Da li ga je potrebno mijenjati i kolika količina se uljeva ??
HVALA

Bilo bi pozeljno ide ti oko 25l kupis 30 i bit be ti viska.
Ina transhidrol i nemas frke.
 
Na vrh