• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ide HIPENOL, ili HIDROL ??

To moras vidjet u katalogu u neke modele ide hipenol80 a u neke transhidrol.
Al kad je on proizveden nije jos bilo transhidrola.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Lijepa cijena transhidrola - 350 kn 10 l . . . :(
Ima li gdje jeftinije ??
Ovo je cijena u AGRIMARU.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lijepa cijena transhidrola - 350 kn 10 l . . . :(
Ima li gdje jeftinije ??
Ovo je cijena u AGRIMARU.

Znam skup je uzas jedan al je najbolje za to.
Mislim da nebus nigdje puno jeftinije.
Ja znam da sam za svog zetora dal oko 900kn prije 4god. Za 30l.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
pozz
Isprike na ovoj privatnoj poruci, al ne znam gdje da Vam postavim pitanje za sto brzi odgovor !??
Za Ursusa 335 - Ulje u hidrauličnom sistemu je kremaste boje ( boja bijele kave ) ! Da li ga je potrebno mijenjati i kolika količina se uljeva ??
HVALA
Pitaš javno pa ko prije odgovori.

U tom ulju najvjerojatnije ima vode i bilo bi ga poželjno promjeniti.
U mjenjač i zadnji kraj (ulje je zajedničko) ti ide 23 litre.
Promjeni si zaštitnu gumicu mjenjača jer možda tud ulazi voda.
Da, zaboravil sam. U njega ide HIPENOL, nikako transhidraol.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
To moras vidjet u katalogu u neke modele ide hipenol80 a u neke transhidrol.
Al kad je on proizveden nije jos bilo transhidrola.
U nijedan model Ursusa(rječ je o starijim izvedbama o kojima je i tema) nejde transhidraol.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U nijedan model Ursusa(rječ je o starijim izvedbama o kojima je i tema) nejde transhidraol.

Ja se ispricavam na krivoj tvrdnji al jos uvjek stojim iza toga da tada kad su se proizvodili nije transhidrol bil ni u planu.
Jel moguce da je takvo ulje ak je radil nekaj preko pumpe neki priklucak pa da mu je doslo neko drugo ulje pa kad se zmjesaju da se to desi a i ak nije dugo mjenjano?
Od kud bi tolko vode doslo jedino da puno stoji na kisi?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Lijepa cijena transhidrola - 350 kn 10 l . . . :(
Ima li gdje jeftinije ??
Ovo je cijena u AGRIMARU.

Ja kupio 35l za manje od 800kn al nije inino nego nekakvo njemačko
Al vidim da ti ni netrebaš transhidraol al pišem da vidiš da ima i jeftinije pa da ne nasjedneš kad kupuješ hipenol
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja se ispricavam na krivoj tvrdnji al jos uvjek stojim iza toga da tada kad su se proizvodili nije transhidrol bil ni u planu.
Jel moguce da je takvo ulje ak je radil nekaj preko pumpe neki priklucak pa da mu je doslo neko drugo ulje pa kad se zmjesaju da se to desi a i ak nije dugo mjenjano?
Od kud bi tolko vode doslo jedino da puno stoji na kisi?

obicno ako se izmesaju ulja ono peni .cim ti je krem boje znaci voda izmesana sa uljem. vremenom malo po malo negde udje ali po meni najvise se stvori kondenzacijom u samom menjacu. svako gvozdje rosi sa unutrasnje strane cim je hladnije vreme i to nisu zanemarljive kolicine kad pogledas kolika je to povrsina u pitanju. evo kod mene na renou putnickom izbacuje belu bljuzgu na iber vec 2 meseca. auto napolju , voznja u lokalu i cim sam malo duze negde krenuo on pocne izbacivati paru i kondenz iz ulja. velika vlaznost vazduha ove godine pogotovu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kupio sam tog Ursusa prije dvije godine na jesen. Prošle godine odradio s njim neke vožnje drva, oranje, frezanje i tako... Uspio sam doć na netu do Uputa za rukovanje i održavnje i krenuo ga pripremiti za sezonu ! koliko se razumijem u mehaniku, poznato mi je da bi moglo doći do mješanja ulja i vode, ali mi je bilo čudno kako u getribi :confused:
Našao sam i da poduzeće " JAKOPIĆ " u Lonjici kod Vrbovca ima u prodaji njemečki transhidrol 50/85 za 22.00 kn po litri, ali ako velite da ide Hipenol, onda ću staviti njega ! Uostalom, i u Uputi piše HIPENOL 90 !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupio sam tog Ursusa prije dvije godine na jesen. Prošle godine odradio s njim neke vožnje drva, oranje, frezanje i tako... Uspio sam doć na netu do Uputa za rukovanje i održavnje i krenuo ga pripremiti za sezonu ! koliko se razumijem u mehaniku, poznato mi je da bi moglo doći do mješanja ulja i vode, ali mi je bilo čudno kako u getribi :confused:
Našao sam i da poduzeće " JAKOPIĆ " u Lonjici kod Vrbovca ima u prodaji njemečki transhidrol 50/85 za 22.00 kn po litri, ali ako velite da ide Hipenol, onda ću staviti njega ! Uostalom, i u Uputi piše HIPENOL 90 !

Neznas kaj je s njim sve radeno tak da samo ti njega promjeni i pjesma i da ima neki filter za hidrauliku ispod sica i neke gumice pa bi bilo dobro to pogledat.hipenol 90 je dosta gust i po zimi teze radi hidraulika tromija je.ima hipenol 80 on je nesto rjedi.
Meni u katalogu za zetora 4911-5011-5211 pise hipenol 80 u getribu puz volana i u sunke.
U puz volana sam stavil hipenol prosle godine a u getribu ina transhidrol prije 6 godina i hidraulika radi jos uvijek super!:(call):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima lamelne filtere i prečistaće i to sam sredio, očistio, oprao u nafti... Radila mu je hidraulika relativno dobro !? Znala je " štucnuti", "poskočiti" ( kak da objasnim ) kad je bil teži teret na njoj ! Zato, bolje da to napravim sad kak Bog zapovjeda, nego da mi se nekaj .... da ne velim kaj .....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima lamelne filtere i prečistaće i to sam sredio, očistio, oprao u nafti... Radila mu je hidraulika relativno dobro !? Znala je " štucnuti", "poskočiti" ( kak da objasnim ) kad je bil teži teret na njoj ! Zato, bolje da to napravim sad kak Bog zapovjeda, nego da mi se nekaj .... da ne velim kaj .....

Pa kad vec oces sve utegnuti promjeni mu gumice na cilindru i razvodniku i imas sve kak treba kaj sehidraulike tice.
Di si tocno doma ti u kojem mjestu kod zagreba?
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
ursus 335

poštovani članovi poljoprivrednog foruma
interesira me jedna sitnica u vezi ursusa 335
gornji vijci na bočnim reduktorima imaju na sebi rupice za odušak ulja i meni se događa da mi kroz te rupice nakon nekog vremena u vožnji počne curit ulje,a ulja nema previše u reduktorima,molio bi za neki savjet i pomoć oko toga??:icon_confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
poštovani članovi poljoprivrednog foruma
interesira me jedna sitnica u vezi ursusa 335
gornji vijci na bočnim reduktorima imaju na sebi rupice za odušak ulja i meni se događa da mi kroz te rupice nakon nekog vremena u vožnji počne curit ulje,a ulja nema previše u reduktorima,molio bi za neki savjet i pomoć oko toga??:icon_confused:

bok jesi mjenjal nedavno to ulje? Kad ti se to njcesce to dogada kad duze radis ili u voznji svaki put?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni se ista stvar dogadjala kad sam kupio traktor1 Mozda je prijasnji vlasnik nadoljevao ulje, ili.... pojma nemam ?!! Al je nakon kratkog vremena prestalo ! Vjerojatno, kako ga zupcanici dizu, dilazilo do izljevanja u nekim malim kolicinama !? Mislim da nije to nista zabrinjavajuce kad curi na taj gornji seraf za uljevanje. Dok ne curi na dihtungu i nije masno negdje s donje strane - NEMA BRIGE !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se ista stvar dogadjala kad sam kupio traktor1 Mozda je prijasnji vlasnik nadoljevao ulje, ili.... pojma nemam ?!! Al je nakon kratkog vremena prestalo ! Vjerojatno, kako ga zupcanici dizu, dilazilo do izljevanja u nekim malim kolicinama !? Mislim da nije to nista zabrinjavajuce kad curi na taj gornji seraf za uljevanje. Dok ne curi na dihtungu i nije masno negdje s donje strane - NEMA BRIGE !

nebi smjelo nis curit u normalnim uvjetima ako ga ima taman.
Nekak mi se cini da je netko nutra nalijal motorno ulje jos bi bilo fora da je5w-40.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kod mene je ziher Hipenol !! Nemres fulat miris Hipenola nikak !! Na metre se osjeti !!
Ono moje ulje u getribi, kaj je kremeste boje, se i pjeni kad zvadim mjerac ! Sutra ga mjenjam i SVIMA INFORMACIJA - HIPENOL GTX 90 PO 18 kn na Radnickoj cesti u Zg-u !! Nema jeftinije nigdje !! Zval sam i kopal po netu tak da je ovo najsigurnije i najeftinije !!
To je u diskontu " MAZIVA ZAGREB " !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ININ HIPENOL !
Pakiranje po 4 l, a cijena karnistra 74 kn !
Danas sam ih zval !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh