• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I nek s prstom začepi rupu :icon_rofl::icon_rofl:

Zločesti susjed ako izbaci žlicu ulja to je mali trošak ali bar zna jel ima pritisak a to mu je puno za početak :icon_fU::icon_anal::fiery:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako neces vec da prosipas ulje ili da nabavljas probni manometar uzmi obicnu auto problampu.Jedan kraj nasloni na indikator a drugi na pozitivan(+)pol akumulatora.Ugasen traktor svijetli ,a kad upalis treba da se ugasi.Takoi ces otkloniti sumnju na instalaciju.Prije tog testa skini zicu sa indikatora.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ali tako neće otkloniti sumnju sa indikatora :8):

Skinuti indikator i malo zaverglati sa dekompresorom pa neka izbaci malo ulja , bar si tako siguran
Normalno , prije toga provjeriti muhaničarove sumnje oko filtera
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa kaze da je indikator mjenjao.Zato sam mu i pisao kako ce da provjeri najlakse instalaciju.Na kraju krajeva skine i filter i zaverla uz dekompresor .Tad ce znati jel problem pumpa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaze da je indikator mjenjao.Zato sam mu i pisao kako ce da provjeri najlakse instalaciju.

Nemora znacit da taj novi radi mozda je sa greskom, povuci novu zicu do lampice pa ak svjetli vrati stari
Ili kupi jos jedan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvornica Ursus počela je sa radom davne 1893. godine u Varšavi, Poljska, proizvodeći dijelove za motore uglavnom za rusko tržište. Nakon nacionalizacije 30ih pokreću proizvodnju agrokulturnih strojeva. Djelomičnom privatizacijom 70ih rade traktore po uzoru na modele Massey Ferguson, ali zbog problema sa licencama upadaju u probleme sa plasmanom proizvoda. Sa 65000 komada godišnje, 90ih proizvodnja pada na oko 16000. Sada je to dioničko društvo čiji su vlasnici PHZ Bumar i Uzel Holding http://www.bumar.com/we-offer/civilian_equipment


Malo sam kopal i naisel na ovo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Malo OFF...30tih nacionalizacija, a 70tih privatizacija....pa u kojem su oni sistemu živjeli:icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo OFF...30tih nacionalizacija, a 70tih privatizacija....pa u kojem su oni sistemu živjeli:icon_fU:

A vidis prezivjeli su jos do sad!
Al da ima slicnosti sa maseom mislim da nema.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dam kontakt - ne svjetli lampica . . . Pocnem palit - zasvjetli . . . e dalje ne znam jer mi je akumulator prazan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Kupi ili napuni akumulator i dopeljaj auto električara.
Očito imaš problem i na struji.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Da nisi kupio krivi indikator!Tako se meni jednom desilo:U dučanu su mi dali krivi indikator jer kad je traktor bio ugašen lampica nije svijetlila a kad si upalio cijelo vrijeme je svijetlila.Mislim da je bio indikator od Golfa!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da nisi kupio krivi indikator!Tako se meni jednom desilo:U dučanu su mi dali krivi indikator jer kad je traktor bio ugašen lampica nije svijetlila a kad si upalio cijelo vrijeme je svijetlila.Mislim da je bio indikator od Golfa!

To bi bio možda indikator za zračnu instalaciju autobus i sl .
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ne nego golf ima dva indikatora koji rade u paru mi se čini!Čovjek u dučanu je rekao evo ti indikator od golfa jedinice navoj ti je isti!A kad sam namontirao radio je kontra pa sam ubacio jedan relej da radi normalno!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne nego golf ima dva indikatora koji rade u paru mi se čini!Čovjek u dučanu je rekao evo ti indikator od golfa jedinice navoj ti je isti!A kad sam namontirao radio je kontra pa sam ubacio jedan relej da radi normalno!

To je bio indikator štop svjetla on ti radi na pritisak .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ljudi, hvala svima na savjetima !! Al ... kad sam sve promjenil ( ulje, filter ) sve je bilo OK ! Radil je onaj stari indikator, al je malo " slinil" pa sam ga ionak namjeraval promjeniti !! Međutim, moju namjeru je požurila lampica !! Dakle, sve je bilo OK, al nakon pređenih nekoliko stotina metara, lampica je zasvetila sa starim indikatorom i to tek drugi dan sam primjetio, a ne isti dan u vožnji ! I sad ona ne svjetli kad dam kontakt, već onda kad počnem paliti motor, nakon par sekundi ! Vjerojatno kad drukne ulje u nju ??!
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vecina svih indikatora je prekidac na masu koji pritisak ulja aktivira.kad nema pritiska oprugica spoji kontakt od kabla sijalice na masu kucista indikatora. cim motor upali pritisak gura u kontakt i sabije oprugu i kontakta sa masom vise nema i sijalica se gasi. cesto hoce prljavstina od ulja upasti izmedju i pocne brkati u radu. pogotovu pri zameni ulja ili skidanju. probaj ga skinuti i malo nafte ili benzina naspi u rupicu indikatora. tanjom zicicom malo gurkaj u rupicu i osetices kako se pomera kontakt na opruzi.to je celicna kuglica. istresi ga ili izlupkaj da izidje ako ima prljavstine i probaj zaverglati nakratko da si siguran jel ide ulje pod pritiskom. ako ide zavrni indikator i vidi hoce li raditi ali najverovatnije ces ga morati zamenuti. pukne ta oprugica pa pocne tako brljaviti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
D
vecina svih indikatora je prekidac na masu koji pritisak ulja aktivira.kad nema pritiska oprugica spoji kontakt od kabla sijalice na masu kucista indikatora. cim motor upali pritisak gura u kontakt i sabije oprugu i kontakta sa masom vise nema i sijalica se gasi. cesto hoce prljavstina od ulja upasti izmedju i pocne brkati u radu. pogotovu pri zameni ulja ili skidanju. probaj ga skinuti i malo nafte ili benzina naspi u rupicu indikatora. tanjom zicicom malo gurkaj u rupicu i osetices kako se pomera kontakt na opruzi.to je celicna kuglica. istresi ga ili izlupkaj da izidje ako ima prljavstine i probaj zaverglati nakratko da si siguran jel ide ulje pod pritiskom. ako ide zavrni indikator i vidi hoce li raditi ali najverovatnije ces ga morati zamenuti. pukne ta oprugica pa pocne tako brljaviti

Decki kaj nebi taj ursus trebal ima plus na sasiji znaci da mu je cjeli traktor plus i orginal 2 akumulatora,sad sam se sjetil da mi je to frend prical,i da se sve kontra spaja?
Sad dal su neke serije tak imale kontra polove ili svi neznam?
Pa je kupil krivi indikator ili je nekaj krivo spojeno?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa lampicom nema veze .to je obican prekidac .dal mu na kablu bio plus ili minus on svejedno spaja kontakt od kabla na metalno kuciste . indikatori temperature su nesto drugo jer rade na poluprovodnickim materijalima i tu ima veze gde je plus a gde minus ide. to je ko dioda na jednu stranu propusta struju a na drugu ne. indikator pritiska ulja nema veze sa napajanjem kako je okrenuto. bitno je samo da su razliciti polariteti na kucistu indikatora [i bloka ] i kabla koji se kaci na indikator od lampice.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
D

Decki kaj nebi taj ursus trebal ima plus na sasiji znaci da mu je cjeli traktor plus i orginal 2 akumulatora,sad sam se sjetil da mi je to frend prical,i da se sve kontra spaja?
Sad dal su neke serije tak imale kontra polove ili svi neznam?
Pa je kupil krivi indikator ili je nekaj krivo spojeno?

Ne znam kak su drugi Ursusi, al moj je klasika - minus na masi. Cudno mi je samo kaj se to dogodilo bas nakon izmjene ulja i filtera !? Samo tak odjednom ...:(shake):
 

Najnoviji postovi

Na vrh