• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ekipa samo da vam javim da sam uspio riješit ono curenje ulja na vijcima bočnih reduktora na ursusu 335

Super sta si uspio rijesit pa napisi na koji nacin pa da i ostali vlasnici znaju i da si rijese!
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Super sta si uspio rijesit pa napisi na koji nacin pa da i ostali vlasnici znaju i da si rijese!

ovako
željeznu cjevčicu promjera 1 cm,dužine 2 cm razrezao sam ručnom pilom za metal po dužini i sa time dobio dvije polovke odnosno dva polukruga koje sam punktirao odnosno zavario na donju stranu vijka preko rupice,ulje više nema direktni udar u rupu a zrak ide van:(clap):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pital sam jednog covjeka kaj ima ursus u malom prstu i veli da je tvornicki u tom sarafu mala oprugagii kuglia koja pusti visak zraka van ak dode do kakvog tlaka a ulje nemre van kroz nju jel je hipenol gust.:icon_winkle:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ovako
željeznu cjevčicu promjera 1 cm,dužine 2 cm razrezao sam ručnom pilom za metal po dužini i sa time dobio dvije polovke odnosno dva polukruga koje sam punktirao odnosno zavario na donju stranu vijka preko rupice,ulje više nema direktni udar u rupu a zrak ide van:(clap):

Svaka cast dosljetljivo valjda ce i ostali vlasnici rijesit svoj problem na nacin kao i ti:(clap):
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Pital sam jednog covjeka kaj ima ursus u malom prstu i veli da je tvornicki u tom sarafu mala oprugagii kuglia koja pusti visak zraka van ak dode do kakvog tlaka a ulje nemre van kroz nju jel je hipenol gust.:icon_winkle:

vjerujem da je tako ali je vjerovatno ta kuglica i feder su ispali u mom slučaju pa je curilo ulje van:icon_winkle:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
vjerujem da je tako ali je vjerovatno ta kuglica i feder su ispali u mom slučaju pa je curilo ulje van:icon_winkle:

Da vjerojatno.
Mislim da ima za kupit takav novi saraf i da nebi smjel biti vise od 20kn:(nerd):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
ovako
željeznu cjevčicu promjera 1 cm,dužine 2 cm razrezao sam ručnom pilom za metal po dužini i sa time dobio dvije polovke odnosno dva polukruga koje sam punktirao odnosno zavario na donju stranu vijka preko rupice,ulje više nema direktni udar u rupu a zrak ide van:(clap):

Ajd, molim te, poslikaj to !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Eto meni nove brige ... Promjenio ulje i filter, napravio djir od 300 m i od tad svijetli lampica od vlja ... promijenio sam i indikator, a ona i dalje svijetli ... I što sad ?? Ma nije vrag da se pumpa šokirala i nemre od ižnenadjenja radit !?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Eto meni nove brige ... Promjenio ulje i filter, napravio djir od 300 m i od tad svijetli lampica od vlja ... promijenio sam i indikator, a ona i dalje svijetli ... I što sad ?? Ma nije vrag da se pumpa šokirala i nemre od ižnenadjenja radit !?

Kad si zmenjal ulje i filtere i kad si ga zapalil prvi put jel se lampica ugasila?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
5
Pa ja mislim da je !?
Je... Ugasila se

Jebaj ga sad ak ni onda nije onda je nekaj kod filtera krivo ili je uljna pumpa riknula mada sumnjam da bi tak odjednom!
Daj napisi postupak kaj si mjenjal i kak?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
5

Jebaj ga sad ak ni onda nije onda je nekaj kod filtera krivo ili je uljna pumpa riknula mada sumnjam da bi tak odjednom!
Daj napisi postupak kaj si mjenjal i kak?

A heba ga pekmez !! Pa mjenjal sam kak se ulje mjenja. Bum cekal Muhanicara da mi odgovori
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Filter ulja je centrifugalni ili izmjenjivi?
Da ti se nije negde žica na masu spojila :icon_scratch:
Imaš s čim izmjeriti pritisak?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Filterwje izmjenjiv. Nemam mogucnost mjerenja pritiska, a zice budem provjeril mada ne vjerujemwda je to ndjenom, al sve je moguce
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Provjeri žicu ili jednostavno povuci novu do lampice sa indikatora ili probaj negde posuditi manometar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Provjeri žicu ili jednostavno povuci novu do lampice sa indikatora ili probaj negde posuditi manometar.

Skini indikator i zavrti bez gasa ako baca ulje bit će sreče o ako ne:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh